PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik seçim konusu

atillatopal9
18 Şubat 2015, 19:23
Merhabalar,

daha öncesinden buna benzer bir çok konu açıldı fakat benim kıyaslam ile ilgili bariz konu görmediğim için buraya tekrar konu açma gereği duydum.

YZF R125 motosiklete sahibim.
suanda pilot sporty lastikler takılı.
ön lastik 0 gibi temiz, arka lastik bitmiş hatta diş atmak üzere.
bu hafta lastik sipariş edeceğim.
fakat maddiyat konusunda, 2x mont 2x dizlik ve 2x kask alacağım için açılmak istemiyorum

daha önce ki konuda, pilot Street alacaktım 550 TL'ye
önerileri baz alarak 75 TL daha fazla vererek 626 TL'ye diablo rosso 2 almaya karar verdim.

fakat 626 TL benim için şuanlık ciddi rakam.
ilgili link ; http://www.motolastik.com/pirelli-diablo-rosso-ii-100-80r17-52h-ve-130-70r17-62h-pmu30326

sormak istediğim şu,
arka lastik alsam sadece, diablo rosso 2 ön lastik pilot sporty olarak kalsa,
sizce sıkıntım olur mu ?

uyuşmamazlık veya performans eksikliği olur mu
tabikide az çok oynama olacak performans'da
ama, bu oynama çok aşırıya kaçarmı?

deneyen,veya bu işi gerçekten bilen ustalarım yardımcı olabilir mi.

diablo rosso 2 ön lastik 302 TL
diablo rosso 2 arka lastik 325 TL

eğer çok sorun olmaz diyorsanız şimdi sadece arka lastiği sipariş edeceğim.
bilgilerinizi bekliyorum

teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

güncel.....

LynXMaSTeR
18 Şubat 2015, 20:39
hocam illa ki fark olur ama sen ben o farkı pek anlamayız sanırım. sonuçta michelin de iyi lastik

BatuhanK
18 Şubat 2015, 20:56
biri radyal lastik, diğeri değil. En azından ön veya arka da radyal olursa motosikletin yönlendirilmesi öncesine göre daha kolay olur.
Arka fabrikadan geldiği lastik, ön pirelli olursa hissedilir farkı viraj performansında değil de daha çok frenlemede farkedersiniz

***virajdan kastım yol tutuşundan ziyade manevra kolaylığı ve yatıkken motosikletin tepkisi

Bune
18 Şubat 2015, 20:58
biri radyal lastik, diğeri değil. En azından ön veya arka da radyal olursa motosikletin yönlendirilmesi öncesine göre daha kolay olur.
Arka fabrikadan geldiği lastik, ön pirelli olursa hissedilir farkı viraj performansında değil de daha çok frenlemede farkedersiniz

***virajdan kastım yol tutuşundan ziyade manevra kolaylığı ve yatıkken motosikletin tepkisi

ikiside radial lastik olması lazım emin misiniz?

BatuhanK
18 Şubat 2015, 21:30
Evet pilot sporty ler michelinin gariban serisinden.
http://moto.michelin.co.uk/tyres/michelin-pilot-sporty adresinde lastik için bias yazdığını görebilirsiniz.

O şekilde de olur, olmaz değil de... ikisinin aynı tip olması bence daha sağlıklı