PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooterım karbüratörden benzin kaçırıyor.

austere
16 Şubat 2015, 20:14
Hikakeyi baştan anlatmam gerekirse.. Motoruma uzun süre binmedim bu soğuk havalarda. Geçenlerde çalıştırayım dedim yaklaşık 3 4 saniye çalıştıkran sonra öksürmeye başladı ve stop etti. O gündür hiç çalışmadı motor. Hergün denedım hergün aynı şey oldu çalışıyor max 10 saniye içinde stop ediyor. Bujidir dedim gittim yeni buji taktım düzelmedi. Tahliye borusunu boşalttım yine olmadı. Dün en sonunda usta buldum onu aradım. Bana karbüratördeki hava filtresini sök en şimdilik çalışsın dedi. Çalışınca da buraya getir bakalım dedi. Eyvallah geldim eve söktüm hava filtresini açtım marşı yine aynısı oldu. Fakat bişey fark ettım karbüratörden bu filtreye gelen hortumdan şarıl şarıl benzin akıyor. Motor kapalıyken akması garibime gitti. Depodan gelen hortuma bi vida sokup akıntıyı kestim fakat çok geçici bi çözüm oldu.
Sizce ne yapmalıyım ?

TyrenRax
16 Şubat 2015, 20:32
Benim Scooterimde Benzin Kaçırıyordu Şarıl Şarıl Ama Karbüratör'e Pislik Kaçtığı İçin Akıtıyordu Seninki neden Öyle Çözemedim Soğuk Havalarda Motorlar Baya Arıza Çıkarıyor Bugün Çalıştırayım dedim Çok Zor Çalıştırdım bende 3-4 Gündür Marş bile Basmıyodum Bide Dışarıda duruyordu o Yüzden Çok Zor Çalıştı Çalıştıktan Sonra 3-4 Saniye Sonra Stop Etmeler Falan Oldu Ama Sonra Defalarca Denedikten Sonra Kendine Geldi

austere
16 Şubat 2015, 20:46
galiba kendim çözemeyeceğim bu sorunu. işin bir diğer garip kısmı ise motor daha 400km de :))
servise götüreceğim garanti kapsamında ilgilensinler

TyrenRax
16 Şubat 2015, 20:57
Bencede En İyisi Servis :)

mterayes26
16 Şubat 2015, 23:28
Yazmana bile gerek yok dogru servise