PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu 2 model hakkında bilgi edinmek istiyorum

Burakesk
12 Şubat 2015, 20:41
Sa son olarak kararımı tüm paramı motosiklete bağlamamaya ve zevkimi alabileceğim biyeri kırılınca üzülmeyeceğim motor almaya karar verdim ve 2 model arasında kaldım biri kuba black cat modeli ikincisi mondial xtreme bu 2 model arasında kaldım görünüm olarak black cat çok hoşuma gitti ama sizce napayım 2sinide 2.ci el alıcam sıfır falan almıcam zaten çin malı ve 2.ci elinde daha rodajı bitmemiş doluyken 500-1000lira fazladan sıfırına vermek mantıksız sıfır ayarında dolu 2.ci ellerde bitane alıp geçicem aklımdaki plan ise en dişlisinden bi lastik takımı almak ilk önce en kocaman dişlilerinden :) sonra arazide eğlenmenin dibine vurmak amacım şuanki mcximle olmuyor yüksek falan ama ağır kaçıyor ağırdan ziyade kasa tipi mühendisliği uymuyor bu 2 model arasından hangisini tercih etmeliyim fiyatları aynı black cat tipi çok iyi xtremede mondial işte parça konusu falan filan ara sıra çarşı pazara çıkıp apaçilik yapmayada yarasın tekere kolay gelsin uzun gitsin gitmezsede dişlilerle hallederim neyse yani uzatmadan sizin fikirleriniz nelerdir buyrun sohbete :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

...............

igorkem
12 Şubat 2015, 20:46
valla bütçeni bilmiyorum ama tarzıma uyar dersen öğrenmek için 2005 cbr125 almıştım. şimdi satıyorum?

Burakesk
12 Şubat 2015, 20:52
Bütçeden dolayı değilde cbr bana uymaz cross ve cbr.... yorumundan dolayi tebrikler forumdaşım :)

igorkem
12 Şubat 2015, 20:58
rica ederim kardeşim. bahsettiğin motorların türlerini bilmiyorum da :P yeniyim daha :D

Bilgi Sıfır
12 Şubat 2015, 21:10
merhaba bende cross motor alıcakdım x treme max 150 ve kuba blackcat arasında kaldım araştırdıkdansonra mondiali tercih edicekdim fakat kuba rks150 yi görünce fikrim deişti :D alalı 5 gün oluyor gayet memnunum motordan özellikle tasarımı harika duruyo ama lastikleri deiştiricem biraz dandik lastiklervar

Burakesk
12 Şubat 2015, 21:18
Rks yakın arkadaşımda var çok bindim uzun yola bile gittik beraber sürdüm falan tasarımı güzel kaliteside güzel ama bana gitmez ya daha çok şehir içi cadde motoru ve çok yavaş geldi gücü hiç tatminkar değil rksnin bendeki mondial mcxe göre... bana hard motor olcak cross olcak ve bu 2model arasında olumlu olumsuz yorumlar lazım :)

Freye
12 Şubat 2015, 21:21
Hocam ben olsam mondiali tercih ederdim mondial artık eskisi gibi değil adamlar iyi motor yapmaya çalışıyorlar servisleride güzel denir. Kalite tabi bir yere kadar ama kuba ile mondial karşılaştırılırsa tabi ki mondial burada çok süren insan var çoğuda memnun :cat:

Burakesk
12 Şubat 2015, 21:25
Ya abicim mondial gene mantıklı gelio şeytan dürtüklüo ama mondial mcx aldım sıfır bayiden motorun jiklesi ve benzin ibresi sorunlu çıktı garantiden hallettik motorun şasesi resmen yamuk 3000kmde falan farkettim serviste onayladı şaşırdılar resmen şase yamuk arka teker solda kuyruk sağda falan yalpalıyo zaten elleri bırakınca herneyse fabrikayla iletişime geçtim 1000km bakımına götürmediğim için bakımdan çıkmış bende 1000kmde daha motor sübob ayarı yapılcak der ve 130tl falan fiyat çıkartırsa servisiniz yaptırmam dedim ama yamuk şaseli sıfır motor aldığımla kaldım daha nice sorunlar mondial bikere aldım bi ağlamadığım kaldı sinirimden motordan soğuttu beni ama gene son çare mondiale kaldım gibi bilmiyorum ne yapıcam daha fazla yazarsam mondiale burdan ana bacı düz gidicem :)

Macit250
12 Şubat 2015, 21:28
Burak kardeş senin kafa bayağı bir karışmış.Yol yakınken dön yanlış yoldasın.Yol motosikleti dedin ,crossa döndün.Asfaltta mondial yada kubayla sıkıntısız gideceğinimi felan sandın.Yapma bak dostum, kardeşim ,arkadaşım .6 7 bin var diyordun bulaşma bunlara yazık edeceksin parana .Eskişehirlisin diye akıl vermek gibi olmasın yarın birgün bir toplulukda karşılaşırız sohbet ederiz .Demek istediğimi daha iyi anlarsın.

Burakesk
12 Şubat 2015, 21:34
Abey haklısın 6-7 binliram var ama bikaç ay önce tüm ekipmanımıda sattım motordan vazgeçmiştim ama demekle olmuyormuş vazgeçemedim şimdi tekrardan ekipman parasıymış falan 6-7 binliranın bi kısmı gidicek cross almış olsam bi armor sadece korumalı üstten alıncak bot dizlik kask cross için gözlük normal kış için kışlık mont falan 1000lirası gitti belki daha fazla yol falan değilde istediğim çamurda yağmurda kent ormanında gezmek düşmek eğlenmek için bi motor arıyorum ne yapcam bilmiyorum 250lilik bi çin malı cross bulsam ucuz yollu alıcam ya bu arada hyosungun 125lik crosu var o nasıl ki

Macit250
12 Şubat 2015, 21:42
Cross hakkında birşey bildiğimi sanmıyorum ama . XZ 250R apachilere bakabilirsin en azından 150 cc den daha torkludur .Tam araştırmak lazım on roadmı diye.Off roadsa zaten direk ele gitsin öyle aklıma geldi yazayım dedim.

Sanırım 250 cc alabileceğin en yüksek hp ye sahip çinli clasmanında

Silindir Hacmi :249,6 cc
Maksimum Güç : 25.17 hp
Atesleme Tipi : CDI
Ölçüler : 2120x820x1245
Net Agirlik : 115 Kg.
Yakit Kapasitesi : 6,7 Litre
Motor : 4 zamanli, Tek silindir, Su Sogutma
Çalistirma : Kick / Electrick Star
Sanziman : 5 Vites, Manuel, 1-N-2-3-4-5
Ön Süspansiyon : Hidrolik, Ters, Tam ayarlanabilir çatallar 910mm
Arka Süspansiyon : Hidrolik, Tam ayarlanabilir amortisör 500mm
Ön Fren : Hidrolik 240mm Tek Disk, Çift Piston Kaliper
Arka Fren : Hidrolik 230mm Tek Disk, Tek Piston Kaliper
Teker Ebadi : Ön:80/100-21, Arka:110/90-18

Burakesk
12 Şubat 2015, 21:43
Apachilere plaka çıkmıyor malesef :( sadece arazide biniliyor

Onurhan D
12 Şubat 2015, 22:30
Valla mondialin diğer motorları ayrı x treme max ayrı o motordan şikayet eden bi allahın kulu görmedim bütün blog sayfasını okudum 230 küsür saya felandı ben okuduğumda şikayet eden yok motorunneksi yanı vites ve benzin göstergesinin olmaması bide depoyu fullediğindr kapaktan benzin akması.X treme max sağlam ve güzel bi motor kullanocıları daha iyi açıklar forumdan 'cenkito' nickli kişiye mesaj atıp sorabilirsin sitede ilk ve en çok kullann o heralde.

Burakesk
12 Şubat 2015, 22:38
Mondial xtreme iyide ne gibi biseyler yapabilirim super moto lastigi taksam kasasinin tipi kuba kadar guzel degil baska model varmi bildiginiz 3.4liraya

Onurhan D
12 Şubat 2015, 22:50
http://xtrememaxsevdalilari.blogspot.com.tr/2014/04/merhaba.html?m=1
bi bak bizim forumdan 3 kişinin oluşturduğu ayrı bi blog sayfası enduro motokros ve supermoto halleri mevcut.

efendy06
12 Şubat 2015, 22:57
Burak kardeş senin kafa bayağı bir karışmış.Yol yakınken dön yanlış yoldasın.Yol motosikleti dedin ,crossa döndün.Asfaltta mondial yada kubayla sıkıntısız gideceğinimi felan sandın.Yapma bak dostum, kardeşim ,arkadaşım .6 7 bin var diyordun bulaşma bunlara yazık edeceksin parana .Eskişehirlisin diye akıl vermek gibi olmasın yarın birgün bir toplulukda karşılaşırız sohbet ederiz .Demek istediğimi daha iyi anlarsın.

ER-5 Hayırlı olsun. Kaç model? :cherry: MCT var sanıyordum.

Burakesk
12 Şubat 2015, 23:04
Bu mondialin super moto hali hosuma gitti bulursam 3liradan asagisina alcam en kisa surede bide lastik alcam tamamdir