PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başlangıç Chopper

AhmetÇ.
11 Şubat 2015, 22:19
Benim hiç motosiklet tecrübem yok sadece ehliyet kursunda gördüklerim. Chopper ile başlamak istiyorum ve gözüme 2 model kestirdim bunlar Honda shadow 750 diğeri ise kawasaki vn 800 bunlar başlangıç motoru olarak uygun mudur?

mezit
11 Şubat 2015, 22:31
uygun değil ağır motorlar. 250cc le başlamanı şiddetle tavsiye ederim.. bendede vardı 250cc çapır iyi pişersin..

endlessdark
11 Şubat 2015, 22:45
Harley daha mantıklı bence şöyle iron 883 gumbur gumbur başlangıç için

Artes
11 Şubat 2015, 23:36
Bence direk bundan alın,çocuklarınızda motor seçiminde kararsız kalmaz :)

http://www.harley-davidson.com/en_US/Media/images/2013-Motorcycles/touring/electra-glide-classic/gallery/large/13-hd-electra-glide-classic-bs.jpg

ajwer06
11 Şubat 2015, 23:38
bahsettiğin motorlar hem çok ağır hemde manevrası düşük motorlar yeni başlayacak üzerinde bence zorlanabilir. regal raptor veya süperlight ile başlayıp 1 yıl kullanıp onlara geçmen daha mantıklı olabilir

Opie Winston
12 Şubat 2015, 00:17
Ayrı konu açmayayım.Ben de konuyu açan arkadaşla aynı durumdayım.Forumdan takip ettiğim kadarıyla seçeneklerimi 3e indirdim.Sıfır kuba superlight, 2.el keeway land cruiser ve yakın fiyatlarda yüksek kilometreli (35-40bin) gv250.Ben land cruiser almak istiyorum ama daha tecrübeli arkadaşlar fikir verebilirse sevinirim.

mezit
12 Şubat 2015, 00:53
Ayrı konu açmayayım.Ben de konuyu açan arkadaşla aynı durumdayım.Forumdan takip ettiğim kadarıyla seçeneklerimi 3e indirdim.Sıfır kuba superlight, 2.el keeway land cruiser ve yakın fiyatlarda yüksek kilometreli (35-40bin) gv250.Ben land cruiser almak istiyorum ama daha tecrübeli arkadaşlar fikir verebilirse sevinirim.

açıkcası land cruiser benimde aklımda olan motosiklet heybetli duruyor.. ama gv250 ile karşılaştıralamz..diğerleri çin üretimi.. eğer maddi gücünüz varsa gv250 derim kesinlikle uzun zamandır çapır kullanıcısıyım.. çinli modellerde titireşim çok oluyor.. bezdiriyor..

Onurhan D
12 Şubat 2015, 02:03
Trol gibime geldi.

hakanuygun
12 Şubat 2015, 11:40
al bir 2. el regal raptor 150 cc al 6 ay veya 5000 km kullan 300-500 lira zararına satarsın sonra hayallerindeki motoru al

ucurtma_
12 Şubat 2015, 11:54
Gv 250 ilk motorumdu, yaklaşık 12bin km yaptım ve genel bakımları dışında hiçbirşey yapmadım.performans ve görünüş açısından en iyi seçim gv250 olacaktır.

MotorKafa
12 Şubat 2015, 12:13
Shadow kullandığım için çok rahat söyleyebilirim ki, başlangıç motoru olarak kullanmak hata olur.
Çok uzun bir şasisi var bu da ne yazık ki hakimiyeti zorlaştırıyor, dönüşler problem olabiliyor.
VN800 hakkında bir bilgim yok.
Dragstar başlangıç için oldukça ideal bir motordur. Ancak bu söylediğim, gövde gösterisi yapmayacak, aklı başında, hıza merakı olmayan adamlar için geçerlidir :)

@Opie Winston land cruiser, kuba gibi motorlara kesinlikle bulaşma 30-40 bin km deki GV-250'ler o dediğin motorlara taş çıkartır.
50bin km'ye yakın sattığım 2005 model GV250'yi alan arkadaş hala kullanmaya devam ediyor. Ve bildiğim kadarıyla motorda bir problem yok.

HAZZILHAR
12 Şubat 2015, 15:36
Benim hiç motosiklet tecrübem yok sadece ehliyet kursunda gördüklerim. Chopper ile başlamak istiyorum ve gözüme 2 model kestirdim bunlar Honda shadow 750 diğeri ise kawasaki vn 800 bunlar başlangıç motoru olarak uygun mudur?

750 ve 800 cc'lik başlangıç motoru benim kanaatimce olmaz. Çok güzel motosikletler evet ama öncesinde 250 cc üstünde motor hacmi olmayan bir motosikletle bu işi öğrenirseniz hem ciddi kazalara karışmaz hem de kolay hakimiyet kurabileceğiniz bir motosiklet sahibi olursunuz. Bu bağlamda kalitesiz Çinlilerden mümkün mertebe uzak durmak koşuluyla şu motosikletleri incelemenizi tavsiye ederim:

1. Hyosung GV250 Aquila (Kore'nin en kaliteli motosiklet üreticisi S&T Motors Company'nin markasıdır. Daha az arıza istiyorsanız 2009 ve sonrası 2. ellerine güvenebilirsiniz)
2. Daelim Daystar 250 (Kore'de 3 büyük motosiklet üreticisinden biri)
3. RKS Cruiser 250 (Keeway'in Macaristan versiyonudur. Malzeme üretimi Macar fabrikalarında, montajı Çin'de yapılmaktadır.)
4. Kymco Venox 250 (Tayvan Malı harika bir motosiklet, ancak 2009 sonrası ülkemize gelmedi, yedek parça konusunda sorun yaşamanız muhtemel.)
5. Regal Raptor DD 250 Serisi (Çin mallarının en kalitelisi bu marka, kullanıcıları gayet memnun)
6. Lifan LF250B (Her yerde çok övülüyor ama hiç birebir görmüşlüğüm, kullanmışlığım yok. Bu kadar övüldüğüne göre kötü değildir ama denemek lazım.)

Şimdiden hayırlı olsun. Kazasız sürüşler dilerim.

Macit250
12 Şubat 2015, 16:28
Niye trollere laf anlatmaya çalışıyorsunuz.Hergün fake hesapla amaçsız konulara elinizi yoruyorsunuzki.