PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kanuni Fox Yardım..!

Karakılıç
11 Şubat 2015, 19:33
Selamın aleyküm iyi forumlar herkese.

Öncelikle herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum Allah tekerimizi düz bastırsın.

A2 Ehliyetimi aldım çok şükür korumalıklarımda tamam tek eksik motosiklet :)Alacağım motosiklet ilk motosikletim olmayacak daha önceden scooterım vardı ancak çok sorunluydu en sonunda ehliyetim olmadığı için polis bağladı. İlk motorum gittiği için üzülsemmi yoksa artık bana masraf açacak bir motosikletim olmadığı için sevinsem mi bilemedim tabi. Gelelim asıl konuya sahibinden de gezinirken Kanuni Fox modeli gözüme çarptı gösterişli bir motor vergisiz az yakan kısacası bana yetecek bir motor ancak tek tedirgin olduğum nokta arka teker ölçüleri biraz küçük buda geniş bagaj hacmi ve geniş yakıt tankı yüzünden. Abilerim ben 19 yaşında bir üniversite öğrencisiyim Boy 1.80 Kilo 80 bu motor bana gelirmi önümüzdeki yaz almak istiyorum inşallah Allah'ın izni ile beni üzecek birşey istemiyorum taşısın getirip götürsün bakımlarını aksatmadan yaparım kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum...

Şimdiden çok teşekkürler.

ZamboKage
11 Şubat 2015, 20:56
Merhaba yakın arkadaşımda vardı kullandım + ve - lerini yazıyorum;
+ ları;
Ön Fren Disk
Koltuğu diğer cublardan büyük ve daha rahat
Yakıt deposu daha büyük.
Çok az yakıyor.
Motorun direksiyon ile koltuk arası geniş diğer cublar gibi sıkışmıyorsunuz.
ayaklıklar ile pedallar arası geniş kurbağa oturuşu yapmanıza gerek kalmıyor.(yani cubların cogu ayağı yamuktur fark ettiyseniz o ayağı sıkmadıgı için)
- leri;
Tork konusunda az geldi bana 1.vites cok seri fakat diğer vitesler'de motor bi tıkanıyor yani.
Arka fren kampana
Lastik kalitesi berbat
Titresimi ayaklarda biraz hissetiriyor özellikle yüksek devirde.(diğer cublara göre titreşimi az)
arka lastik küçük olduğu için biraz sıkıntı çıkartabiliyor ne gibi lastikleri kötü oldugu için virajda biraz yan yan veriyor.
Vitesleri Sert be abi çat çut ağaç kırıyor gibisin.

Kısacası demek istediğim git bayiye üstüne bi otur tam gelecekmisin.
hayel ediyorumda kurtarır gibisin yani küçükte gelmez büyükte çünkü biraz yapılı gibi duruyor motor
Eğer yeni başlıyacam parçaları ucuz olsun öğrenmek için şehir içi birazcık yaramazlık (yani 60 km/h) kadar :)) sonra sanki tıkanıyor.
Ha O parayı ona vereceğine 2. El 2006-2008 arası innova bak emin ol ondan daha sağlam cıkacaktır.
Umarım yardımcı olmuştur.
Saygılarımla

Karakılıç
14 Şubat 2015, 18:22
ZamboKage öncelikle sana çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldun.

Konu günceldir arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum bilgisi veya tavsiyesi olan varsa yazsın lütfen...

emin48
01 Mayıs 2017, 13:56
merhaba arkadaşlar,
Ben de de bu motorsikletten var. Arka tekeri yenilemem gerekiyor, nereden bulurum. Bazı bayilerde bulamadım.
KANUNİ FOX 100
Arka Lastik: 80/100-14

Janne
01 Mayıs 2017, 18:53
100 yerine 90 veya 110 varsa tadabilirsiniz. O da yoksa 80 ı 90 yapabilirsin. Sorun olmadi ben kullanırken ama on lastiği de bir boy büyüt ölçü büyüteceksen