PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şehirlerarası motosiklet nakliyatı

-ZERO-
11 Şubat 2015, 15:00
selam arkadaşlar. istanbuldan bir motosiklet alıp ankaraya getirmeyi düşünüyorum. fakat bu mevsimde eminim binerek getirmek çok zor olur. istanbul tuzladan ankaraya nasıl getirebilirim. yardımcı olursanız sevinirim

nvrmnd
11 Şubat 2015, 15:17
motor ne alacagın bilmiyorum ama trevego model otobuslerin bagajlarında getirip goturen cok kişi oldugunu biliyorum

onun dısında eger sıfır alacaksan zaten aldıgın yer kargosunu yapar...

2. el alacaksan bütün kargo sirketleri senden kasa icinde teslim etmeni isteyecektir ve cidden pahalıya gelecektir.. ama bu yolu tercih edersen ptt kargo en ucuzudur aklında olsun...

ajwer06
11 Şubat 2015, 15:19
bende motorumu istanbnuldan aldım fakat hiç gitmedim bile bilindik bi firma olduğu için parayı yatırdım ve onlar motoru demonte olarak ankaradaki bir servise gönderdiler motoru ankaradan teslim aldım genelde bunu her firma yapıyor senin uğrasmana gerek yok.

dockerengin
11 Şubat 2015, 15:28
https://www.facebook.com/mtblnce?fref=ts

https://www.facebook.com/moto.assist.96?fref=ts

https://www.facebook.com/motobulance?fref=ts

-ZERO-
11 Şubat 2015, 15:48
motoru sıfır olarak alacağım. motoru alacağım firmaya ankaraya kargolamasını istediğimde yaklaşık 300 tl tutarında bir kargo fiyatı söyledi. motor salcano wolf bu arada. motobulance'ı aradım 1000 tl gibi bir fiyat verdi. mete han nickli arkadaşın seneler önce açtığı trenle motosiklet naklini anlatan bir konu okudum. acaba hala aynı şekilde nakil yapılabiliyor mu?

MELİH
11 Şubat 2015, 19:07
ambara verilse 200 tl gibi getiriler tahminim. her gün bi dünya kamyon çalışıyor.

-ZERO-
11 Şubat 2015, 19:09
Bu konu hakkinda bilgisi olan yok mu hic

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

ambara verilse 200 tl gibi getiriler tahminim. her gün bi dünya kamyon çalışıyor.

Onu da bi sorarim sagolun

MELİH
11 Şubat 2015, 19:10
http://realnakliyat.org/ankara-arasi-nakliyat-ambari-tasima-firmasi.html

tahsins
11 Şubat 2015, 20:20
Ben kargo parası vermemiştim salcanoyu alırken.
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/109434-saniyorum-1-adet-salcano-wolf-aldim.html

oluroyle
11 Şubat 2015, 20:31
Merhaba,

Otobüsle götürme imkanın varsa, otobüsle götür.

-ZERO-
11 Şubat 2015, 20:36
Merhaba,

Otobüsle götürme imkanın varsa, otobüsle götür.

otobüsle götürmek için otobüs şöförüne mi yoksa bilet aldığımız yere mi 3-5 birşey vermem lazım

oluroyle
11 Şubat 2015, 20:41
otobüsle götürmek için otobüs şöförüne mi yoksa bilet aldığımız yere mi 3-5 birşey vermem lazım

Ben şöföre vermiştim,1 koltuk parası kadar..

-ZERO-
11 Şubat 2015, 21:34
Ben şöföre vermiştim,1 koltuk parası kadar..

nakliye firmaları 200 tl den aşağı demiyor. dediğiniz gibi daha ucuza geliyor. yardımınız için teşekkür ederim.

telike
11 Şubat 2015, 21:36
peki motoru otobüsün bagajında yatırarak koyacaksak nelere dikkat etmek gerekir?

-ZERO-
11 Şubat 2015, 21:40
peki motoru otobüsün bagajında yatırarak koyacaksak nelere dikkat etmek gerekir?

tahminen iki adet iple sabitlemek işe yarayacaktır diye düşünüyorum. yatırmak zorunda kalmayız değil mi

telike
11 Şubat 2015, 21:42
tahminen iki adet iple sabitlemek işe yarayacaktır diye düşünüyorum. yatırmak zorunda kalmayız değil mi

e benim enduro motosikletim sığmaz mesela.

Adventure58
11 Şubat 2015, 21:45
Ben Antalyadan getirdim metro 200 kamilkoç 170 istedi Alanyalılar turzm ile 125 tl ye gtirdim Antalya istanbul. Travego olması lazım otobüsün digerleri basık sığmıyor.

mezit
11 Şubat 2015, 22:26
işinize karışmak gibi olmasında salcona bayii ankarada mutlak vardır ist almanın avantajı nekadar olabilirki.. merak ettim doğrusu..

-ZERO-
11 Şubat 2015, 22:29
işinize karışmak gibi olmasında salcona bayii ankarada mutlak vardır ist almanın avantajı nekadar olabilirki.. merak ettim doğrusu..

ankaradaki bayilerde wolf bulamadım daha doğrusu olsa internete koyarlardı diye düşünüyorum. bir de istanbuldaki bayiden zaten düşük olan fiyat üzerinden güzel bir indirim daha aldım bu yüzden.

EKONOMİ
11 Şubat 2015, 23:12
Sayın hocam;

ptt kargodan mutlaka fiyat alın
2 motoru 45 lira civarına götürmüştü 1 sene kadar önce

karenajlari kartonla varsa beyaz buzdolabı kopuguyle bantla iyjce sar
ön camurlugu yanina al veya ayrı paketle
depoyu özenle sıkıca kartonla sar

1 bilet kadar ucret alırlar 50 tl civarı ışte
şoföre ver parayi

bazen onceden firmaya haber vermen gerekebilir
bagajda yeterli yer var mi ona göre ayarlarlar
genelde boş yer oluyor ama

bize de dua edin :)

-ZERO-
11 Şubat 2015, 23:20
Sayın hocam;

ptt kargodan mutlaka fiyat alın
2 motoru 45 lira civarına götürmüştü 1 sene kadar önce

karenajlari kartonla varsa beyaz buzdolabı kopuguyle bantla iyjce sar
ön camurlugu yanina al veya ayrı paketle
depoyu özenle sıkıca kartonla sar

1 bilet kadar ucret alırlar 50 tl civarı ışte
şoföre ver parayi

bazen onceden firmaya haber vermen gerekebilir
bagajda yeterli yer var mi ona göre ayarlarlar
genelde boş yer oluyor ama

bize de dua edin :)

ptt biraz sıkıntı olacak gibi şu otobüs işini deneyim ben sağolasın dostum

TEKNECI
11 Şubat 2015, 23:38
yamaha MT07 aldim
tekirdagdan ankaraya kamyon arkasina bayi atti, sofor getirdi
ben ankarada teslim aldim.
250TL.
istanbul-ankara arasinda hergun yuzlerce kamyon calisir.
kamyoncu ambarlarina, sitelerine git.
motor cok bir yer kaplamaz
mevcut yuklerinin arkasinda bos bir yere koyarlar.
kamyoncu icin bu ekstra bi paradir.
ona da iyi gelir.
pazarlik yap.
motoru kopuk, battaniye vs ile iyice sar
aynalara, camurluklara dikkat et, gerekirse sok.
iyice bagla.
yatirma.

kolay gelsin.

Fatiiiik
12 Şubat 2015, 00:25
Kardeş başlarda arkadaşında dedigi gibi bi travego otobüsü bul ankaraya giden veya ankaradan geçen, gidip kasaya bişey söyleme ama eğer orayla konuşursan biraz fazla alırlar direk şoförü bul ve onunla konuş ve direk para mevzusunu aç şu kadar vereyim falan de.Güven bana dostum pişman olmayacaksın lakin eklemek istedigim aynaları falan çıkart ve motoru çizme.Bunu bez parçalarıyla sararak yapabilirsin abimin motoru o şekilde yaptık istanbul bayrampaşadan malatyaya gönderdik 60 tlye.Biraz güven kendine şoförle konuşurken.

-ZERO-
12 Şubat 2015, 00:34
arkadaşlar yardımlarınız için hepinize gerçekten çok teşekkür ederim. otobüsle taşımaya karar verdim. bundan sonra esas merak ettiğim kiminle ne konuşmam gerektiği, vereceğim ücret miktarı ve motoru nasıl yüklemem gerektiğiydi. sayenizde bu konu hakkında da yeterli bilgiyi edindim. zaman ayırıp yazdığınız için tekrar teşekkür ederim.

ekstradan tavsiyeleriniz varsa söylemekten çekinmeyin

mustafaçalık
12 Şubat 2015, 01:23
arkadaşlar yardımlarınız için hepinize gerçekten çok teşekkür ederim. otobüsle taşımaya karar verdim. bundan sonra esas merak ettiğim kiminle ne konuşmam gerektiği, vereceğim ücret miktarı ve motoru nasıl yüklemem gerektiğiydi. sayenizde bu konu hakkında da yeterli bilgiyi edindim. zaman ayırıp yazdığınız için tekrar teşekkür ederim.

ekstradan tavsiyeleriniz varsa söylemekten çekinmeyin

kardeşim ben regal raptor dd150 getirdim daha 1 ay önce. hareme çektim motoru orda çayırağası diye bir firmadan travego(yazılışı herhalde böyle şu mercedes bagajı büyük olan) otobüse dik yükledik getirdim. 100tl verdim bende bindim geldim. tabi dolu depoyla gitme sonra boşaltmak gerekiyor :)

-ZERO-
12 Şubat 2015, 01:27
kardeşim ben regal raptor dd150 getirdim daha 1 ay önce. hareme çektim motoru orda çayırağası diye bir firmadan travego(yazılışı herhalde böyle şu mercedes bagajı büyük olan) otobüse dik yükledik getirdim. 100tl verdim bende bindim geldim. tabi dolu depoyla gitme sonra boşaltmak gerekiyor :)

bana gebze otogarı daha yakın kalıyor. gebzeden vermeyi düşünüyorum bir firmaya umarım orasına burasına zarar gelmeden getirebilirim. bu arada dolu olan depodaki benzini bir şişeye falan mı doldurdunuz

murat As
12 Şubat 2015, 12:13
1 hafta önce antalyadan istanbula yamaha xenter scooter i ambar denen nakliye firmaları ile getirttim. 200 e mal oldu.

mustafaçalık
12 Şubat 2015, 14:59
bana gebze otogarı daha yakın kalıyor. gebzeden vermeyi düşünüyorum bir firmaya umarım orasına burasına zarar gelmeden getirebilirim. bu arada dolu olan depodaki benzini bir şişeye falan mı doldurdunuz

şişeye doldurdum ama tabi otobüste taşımaya müsade edilmiyor benzin vs. e bence biraz da haklılar da. doldurdum orda birine bağışladım :)

-ZERO-
12 Şubat 2015, 15:05
şişeye doldurdum ama tabi otobüste taşımaya müsade edilmiyor benzin vs. e bence biraz da haklılar da. doldurdum orda birine bağışladım :)
Anladim. Demek ki az benzin almaliyiz giderken. Ben gene kalani sokarim bi sekilde otobuse gerci :P

mustafaçalık
12 Şubat 2015, 15:10
Anladim. Demek ki az benzin almaliyiz giderken. Ben gene kalani sokarim bi sekilde otobuse gerci :P

aslında boşalttım diyip yarısını dolu da bırakabilirsin ama bu da ayrı bir sorumluluk. ne olur ne olmaz diyip ben boşalttım bir tek yedek depoyu bıraktım o da tehlikeli de işte inince ortada kalmayayım diye :)