PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KURYELİK ZOR ZANAAT...

MELİH
11 Şubat 2015, 00:49
Arkadaşlar.
Günlük hayatta önemli bir katma değer yaratan Moto kurye ardaşların tercihleri,yaşadıkları,başlarından geçenler,sorunlarını burada bilmek duymak isteriz.Örneğin trafikte en çok yaşadıkları zorluk nedir?
Hangi motorlara binerler ve neden?Bu mesleği tercih nedenleri vs . konuşalım..:cherry:

victorhugo
11 Şubat 2015, 00:56
Ben yemeksepeti çalışanıyım inanırmısınız günde 10 tane kurye kazası haberi alıyorum sadece ben. Diğer 200 çalışanıda hesaba katarsanız kuryelere allah sabır versin diyorum. Özellikle Dominoslara.

rebelrider67
11 Şubat 2015, 00:57
neden dominos abi 30dk olayından mı

victorhugo
11 Şubat 2015, 01:11
Aynen öyle

Bilgi Sıfır
11 Şubat 2015, 01:12
dominos u aradığımda kuryeye acele etmemesini söylüyorum gelince teşekkür ediyorlar sizde yapın :cat:

oluroyle
11 Şubat 2015, 01:14
Merhaba,

hele hele 3gnin yurdu teslim aldığı su sıralar.. Gerçektende bugün gördüklerim zor zanaat dedirtti.

*3g-gar gış gıyamet

Kazasız belasız

EmirhanCoskun
11 Şubat 2015, 01:36
bu tarz havalarda ben gıda siparişi vermemeye özen gösteriyorum arkadaşlar..

40yapar
11 Şubat 2015, 01:42
Benim nezdimde üce ayrilirlar:
1-hakkaten bindigi lastiklari aşınmış freni bitmiş spacy'nin verdigi guvensizlikle guvercin tedirginliginde kullananlar. Kansiz patron zaten herkese olsun diye en buyuk boy ucuz bir kask alip vermistir kafasina. Işikta beklerken de medenice selam verirler, selam alirlar. Her siparisimin notuna "kurye arkadas dikkatli kullansin, acele etmesin" yazmamin müsebbibidirler. Coğunlukla candirlar.
2-motosiklet camiasinin ticari taksisi olmuş abilerdir. Ne trafiği, ne sizi, ne de selaminizi sallamazlar. Cbf 150 kullanirlar. Tek dertleri vardir, bir an önce gitmek. Galiba onlar artik iki tekerden pek keyif almiyorlar. Ekmek kavgasi iste, n'aparsin!
3-kafaya kaski takmak yerine kafanin ustune koyarlar. E.T'nin kafasi gibi olur kafa. İsikta zink diye yaniniza sokulur, isik daha saridayken basar giderler. Apaci ruhunun asgari ucretle is bulmus halidir. Evlerden ırak olasicalardir. Aslinda tum motorcularin uzerine yapisan olumsuz imajin yuzde 90'ina bunlar sebep olmuslardir. Keske birileri bunlari evire cevire dovse de sogusak dedirtirler. Sevimsizdirler.
Saglicakla,

ucanteneke5
11 Şubat 2015, 08:59
lütfen kebapçılarla kuryeleri karıştırmayın burta hepiniz sadece mahalle arasında dolaşan ve hep aceleden dolayı herkeze resti çekip giden bizim aramızda pizacı dediğimiz motorculardan bahsediyonuz.
onlar kurye olma çabasında elemanlar ama ne yazıkki yüzde 60 bunu başaramıyo.
gerçek kurye istanbulun veyat bulunduğu şehri gerçekte tüm semtlerini yani her yerini bilendir ve her zaman acele değil elindeki evraa adrese sağa sağlim teslim edendir.
ben 1996 dan beri yapıyorum bu işi yazılcak çok şey var da okuycak birileri çıkarmı bilmem.
benim demek istediğim pizacıları kurye ile aynı tutmayın.:cat:

MELİH
11 Şubat 2015, 09:19
doğru söyledin arkadaşım.Kebapçılarla kuryeler farklı işler.bir tanesi günde 300-400 km yl yapıyor şehrin her tarafını arşınlıyor. diğeri belli bölgede at koşturuyor.ancak üzerlerindeki baskı hemen hemen aynı. Bu arada Bursada yaşıyorum Bir kurye ile tanıştım. bursa_İstanbul gidip geliyormuş günde 2- bazen 3 gidip geldiği oluyormuş inanabiliyormusunuz..

YouSuffer
11 Şubat 2015, 11:02
Kuryelik zor ama istanbul trafiğinde kullanan benim gibi insanlar %90 kuryelerden iyi değil kötü izlenim ediniyor. Yukarıdada yazılmış gerçekten taksici gibiler 10 tanesinden 9 u bu şekilde sinir bozucu ve motorcu ismini zedeleyen kişiler

MELİH
11 Şubat 2015, 12:23
Turing in düzenlediği kurye eğitim seminelerinin faydası olurmu sizce başka neler yapmak lazım. kuryelerin bu şekilde olumsuz davranışlarının sebebi maddi sıkıntıları,trafik çilesi vb nedenlerden kaynaklı olabilrmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

10.000 Moto-Kurye Eğitim Projesi

25 Aralık 2014 günü, saat 11:00’de İçişleri Bakanı Sn. Efkan Ala’nın teşrifleriyle gerçekleşen açılış toplantısıyla birlikte Moto-Kurye Eğitim Projesi faaliyetlerine başladı.

Proje kapsamında motosikletle yemek ve paket teslimatı yapan kuryelere yönelik güvenli sürüş odaklı eğitim seminerleri veriliyor.

Seminerler, 40 kişilik gruplara 3 saatlik seanslar halinde gerçekleşiyor ve günde iki farklı eğitim düzenleniyor.

Eğitime katılan herkes reflektif yelek ve ECE 22.05 güvenlik sertifikalı kask ile ödüllendiriliyor.

Ayrıca, İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü bünyesine mensup eğitmenler de trafik kurallarına dair hatırlatmalarda bulunuyor.

Eğitime katılım için yalnızca A2 sınıf ehliyete sahip olmak yeterlidir