PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : burgman 200

cemmoto41
11 Şubat 2015, 00:25
Öncelikle bilgili olanların bilgisini alabilirsem çünkü bu motorla ilgili pek bir şey bulamadım(satış broşürü hariç) ben küçükken motora ilk merak sardığımda (11-12 yaşlarında) burgman scooter paşası diyorlardı bu motoru sıfır alırsak ne kadar kullanırız bakımları vb. Nasıl olur acaba
herkese sevgiler saygılar şimdiden teşekkür ederim

iptaluyelik04
11 Şubat 2015, 02:07
ben de ilgileniyorum burgman 200 le, kullanımı kolay keyfine bi şehir içi motoru ihtiyacına birebir gibi sanki

easydude
11 Şubat 2015, 14:38
7 aydır kullanıyorum yaklaşık, kısaca anlatayım.

İlk olarak konforu çok çok iyidir. Süspansiyonlar yumuşaktır mesela x-max'e göre. Selesi aşırı rahattır ve geniştir. Sela altı bagajı sınıfının en iyisi, 41 lt olması lazım. Full-face kask + mont + yağmurluk + rüzgarlık + sırt koruması sığdırıyorum.

73cm sele yüksekliği var, benim boyum 1.80 ayak tabanlarım değiyor yere. Hızlanması gayet iyi - son hızı göstergede 135 civarı, gps de 125 diyelim. Bu hızda uzun süre gidebilirsin. Oldukça dengelidir.
Kalkış haricinde titreşimi yok diyebilirim ki kalkıştaki titreşim de bir çok scooterda görülen bir durumdur. Bendeki versiyonu ABS'siz. Zaten 2014 model öncesi hiç ABS'liye rastlamadım, getirmemiştir belki Suzuki. 2014 sonrası makyajlı kasada ABS'li versiyonu da bulunuyor. Frenlerinden gayet memnumum.
160 kg kadar, çok hafif diyemem fakat hiç sorun olmadı benim açımdan.
Yakıt olarak ben 2.7 civarı - tapagaz gidersem de 3 litre gibi yaktırıyorum. 11 litre deposu var - bence yeterli.
Genel olarak güven veren, seri ve oturaklı bir scooter'dır. Ben görünüşünü de beğeniyorum.

Başka sormak istediğin varsa cevaplarım.

cemmoto41
11 Şubat 2015, 18:15
Çok teşekkür ederim bana gücü gayet yeterli geliyor uzun yol için kötü değilde olumsuz bir tarafı var mı?

orhan0911
11 Şubat 2015, 18:24
evet çok güzeller birde yeni kasası süper göstergeler vs süper eski kasanın sadece gösterge bira başarısızdı son hız 135km az gibi bende xciting250i vardı 8000 devirlerde 145km gördüm elimin altında gaz vardı ama bende cesaret yoktu
şuanki motorum pulsar
http://i.hizliresim.com/1YvMn5.jpg (http://hizliresim.com/1YvMn5)
ile bu motorlarla takas etmek istedim olumlu yanıt alamadım adamlar scooter keyfini almışlar vitesliye geçmiyor bende tersini yaptım vitesli bana göre degilmiş diye degişmek istedim ama yok gelende bana uymadı