PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yurtdısındaki sitelerden alışveriş

okan kömür
10 Şubat 2015, 23:56
öncelikle herkese merhaba benim uzun zamandır arastırdığım fakat hep kararsız kaldığım soruyu sizlere sormak istedim.
ebaydan daha önce action cam aldım sorunsuz geldi.ve motosiklet ekipmanlarının bazı beğendiklerimi almak istiyorum türkiyede 100-200 tl lik eldiven orada 20$ bufflar 3$-10$ arası kısacası hersey daha ucuz oralardan almak mantıklımı ya da guvenlimi?elektronikte guvendim ama koruyucu ekipmanda guvenemiyorum alan varsa yardımcı olursa sevinirim. baktığım siteler:aliexpress,amazon,ebay

Bune
11 Şubat 2015, 00:11
Büyük ihtimalle sahtedir forumda daha önce konusu açılmıştı alpine star diye ayrı yazıp milleti kandırıyorlar orjinalle kalitede farklı görüntüde aynı ürünler yapıyorlar dikkatli ol.

yeknet
11 Şubat 2015, 00:15
Markalı ürünler pek ucuz olmaz, ucuzsa sahtedir. Ivır zıvır şeyler alınabilir. fiyatı 40-50$ dan pahalı şeyleri burda da aynı fiyatlara bulursunuz.

aranel
11 Şubat 2015, 00:16
ebayde bilmem ama aliexpress'de sahte olan ürünü yazıyorlar çoğunlukla. Ebay'de de feedbacklerden satıcının güvenirliliğini rahatlıkla görebilirsin bir insan evladı anlamıştır sahteyse.

Tİme_shİft42
11 Şubat 2015, 00:26
Ufak tefek alışverişler yaparak başlayabilirsin ama 100 dolarlık eldiveni kimse 10 dolara vermez sahtedir ama üstüne alpinestars dainese çıkarmaları yapıştırır sağa sola gösterirsin :) indirimli buldum diye hemen alma indirimlerin çoğu şişiriliyor 10 dolarlık eldivense normal fiyatını 100 dolar yapıp sonra yüzde 90 indirimli diye tekrar 10 dolardan bazen normal fiyatından bile pahalıya satıyorlar aliexpressde bunu yapan çok ebaydada var fasttech işine yararsa ordanda yararlanabilirsin

Fiyat araştırması yap burda kaça satılıyor yurt dışında kaça satılıyor burdan alırsan bide kargo parası biniyor genelde yurt dışından alıyorum kargo parası satıcının karı cebimde kalıyor ufak ufak başla zamanla tecrübe kazanırsın

Mesela telefon kılıfı aldım telefoncudan 15 tlye kiyat gibi :) sonra ebaydan daha düşük fiyata kılıf aldım 15 tlden daha düşük fiyata burda 35 tlye satılıyor 10 aydır kullanıyorum daha gideri var telefon ara kablosu aldım 10 liraya ( ebayda 1 doların bile altında satılıyor )2 hafta dayanmadı gene kızdım ebaydan orjinaline yakın olan ara kablosundan aldım aynı fiyata şimdi telefon canavar gibi hızlı şarj ediyo

Burda 20 liraya satılan orda 15 liraya satılıyorsa gene karım var burda bide kargo parası masrafın oluyo zamanla alışveriş yapa yapa bazı şeyler öğreniliyo

Koruma ekipmanı alan fazla yok link varsa bakalım :)

farostar
11 Şubat 2015, 00:27
aliexpress den ben alisveris yapiyorum, güvenlik ekipmani almam, ufak tefek seyleri tavsiye ederim, sinyal manet gibi. buff olabilir. %99 u cakma ama sekil olarak güzel seyler var. simdiye kadar sadece bir paket gelmedi, cep telefon kilifi 5$ bosa gitti :)
amazon da orjinaller daha fazla, ama orda da dikkat etmek lazim, bazi seyler ikinci el...
ebay i zaten herkes bilir :)
bence güvenlikte cimrilik yapmamak lazim, herseyi yerinde denerim ölcerim tartarim öyle alirim, sadece ön secimi internetten yaparim ve fiyat karsilastirmasi!
selamlar
faro

YouSuffer
11 Şubat 2015, 11:10
Ebayden bende düşünüyorum. O kadar fark yok aslında ama burada 250 300 tl lik eldiveni 75 dolara satıyorlar (alpinestars sp8) martta bende alıp yurtdışından alışverişi denemeyi düşünüyorum