PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yolculuklarda Kalbi Geride Bırakmak

inzell
10 Şubat 2015, 20:30
Bazen yola çıktığınız yerden ne kadar uzaklaşırsanız, kendinize o kadar yakınlaşırsınız. Bazen de kalbiniz geride kalmıştır, ilerleyemezsiniz...

https://www.youtube.com/watch?v=nfbsxVsL-5Q&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=nfbsxVsL-5Q

Bune
10 Şubat 2015, 20:50
Yada, geride kalan kameransa mutlaka geri dönersin oda olabilir yani :mrgreen:

mezit
10 Şubat 2015, 21:22
ne kadar uzağa gidersen git hep kalbinin olmak istediği yerdesin.:bounce::wiinkk:

yanakadam
10 Şubat 2015, 21:24
Gidemedik ki bi uzağa arkadaş :) Havalar bir ısınamadı :D

mgokhan57
10 Şubat 2015, 21:29
Nefes aldığın her an, o nefeslerin cefasını yanında taşımak zorundasın. Motosiklet ise o cefaların yükünü sırtından yollara bırakan dert ortağıdır insanın.

Sokollu
10 Şubat 2015, 21:58
Cüzdanımı evde unutunca ben :) temsili.

Aklıma şu repliği getirdi videonuz ;

Ben İbrahim. Parga’dan 10 yaşında devşirilen. Dönme İbrahim.

Rum balıkçı Manolis ile Venedikli Sofia’dan doğma.

Parga’dan 10 yaşında devşirilen, dönme İbrahim.

Adım neydi, hangi dilde ne anlama geliyordu, unuttum. Unutmak özgürlük.

Yoksa bırakmıyor kalbini adını aldığın dil, üzerinde yürümeyi öğrendiğin toprak.

Ben İbrahim. Parga’dan 10 yaşında devşirilen, dönme İbrahim.

Dönmek nasıl bir şey, insan nereye döner, döndüğü yer neresidir?

Geriye dönmek var mıdır, mümkün müdür?

Yoksa kader sadece ileriyi mi gösterir?

Geldiğin, döndüğün yer orada mıdır? Bekler midir? Baksan görür müsün?

Kalbin dönerken pusulan mıdır?

Geçtiğin yerleri unutmadan, aynı yerlerden geçerek evin yolunu bulabilir misin?

Yoksa döndüm, değiştim, geldiğim dediğim her yer ve dilde ve de dinde hala dönme misindir?

Dönmek kabiliyet değil, zaruret midir?

oluroyle
10 Şubat 2015, 22:40
Bazen yola çıktığınız yerden ne kadar uzaklaşırsanız, kendinize o kadar yakınlaşırsınız. Bazen de kalbiniz geride kalmıştır, ilerleyemezsiniz...

https://www.youtube.com/watch?v=nfbsxVsL-5Q&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=nfbsxVsL-5Q

Bazen kalbiniz uzaklaşırken iki teker üzerinde, siz kalbinize doğru koşarsınız var gücünüzle.. Hıçkırıklara boğularak belki de..Belki de "..hayır ! hayır .. hayır!!" dır sadece dile gelen ve yetişemeyeceğinizi bile bile terledikçe alnınızdan dökülenler yaş gibi süzülür göz pınarlarınızdan ve bir kırmızı ışıktır size mani olan.. Belki de bir kırmızı ışıktır, yolları ayıran ve herşeyi yok!! saymak istesenizde bilirsiniz, yaşanılan hiçbirşey yok sayılmayacak kadar çirkin değildir,ne olursa olsun.. Kıyamazsınız her an'a..

Geri döneriz bazen,kalbimizi geri almak için, yolda bıraktıklarımızı görmek için, yola beraber devam etmek istediklerimiz için ..Birde insanoğludur işte, ne kadar ardına bakarsa görmek istediğini göremeyişine de kederlenişindendir yalnızlıklar

inzell
11 Şubat 2015, 16:18
ne kadar uzağa gidersen git hep kalbinin olmak istediği yerdesin.:bounce::wiinkk:
belki de kalbin bir yerlerde kaybolmuş, onu aramaya çıkmışsındır

Nefes aldığın her an, o nefeslerin cefasını yanında taşımak zorundasın. Motosiklet ise o cefaların yükünü sırtından yollara bırakan dert ortağıdır insanın.

en güzel ortak hem de. alır seni dünyanın bir ucuna götürür, mutluluktan uçurur...

Bazen kalbiniz uzaklaşırken iki teker üzerinde, siz kalbinize doğru koşarsınız var gücünüzle.. Hıçkırıklara boğularak belki de..Belki de "..hayır ! hayır .. hayır!!" dır sadece dile gelen ve yetişemeyeceğinizi bile bile terledikçe alnınızdan dökülenler yaş gibi süzülür göz pınarlarınızdan ve bir kırmızı ışıktır size mani olan.. Belki de bir kırmızı ışıktır, yolları ayıran ve herşeyi yok!! saymak istesenizde bilirsiniz, yaşanılan hiçbirşey yok sayılmayacak kadar çirkin değildir,ne olursa olsun.. Kıyamazsınız her an'a..

Geri döneriz bazen,kalbimizi geri almak için, yolda bıraktıklarımızı görmek için, yola beraber devam etmek istediklerimiz için ..Birde insanoğludur işte, ne kadar ardına bakarsa görmek istediğini göremeyişine de kederlenişindendir yalnızlıklar
belki de kırılan kalbimizi onarmak için çıkmışızdır, yolculuk tedavi etmiştir bizi, gücümüzü toplayıp geri dönmek isteriz sonra da.

bazen de canından bir parçayı özlemişsindir; kokusunu, gülüşünü, ilk adımlarını, ilk kelimelerini... dayanamaz geri dönersin, bir an önce kucaklamak için...