PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Schuberth Sr1 mi? Shark Race R Pro - Carbon mu? Neden?

KYorulmaz
10 Şubat 2015, 15:39
Daha öncede kask seçimi konusunda kararsızlık yaşayıp bir konu açmıştım ancak artık tamamen iki seçenek arasında kaldim.. Son dönemlerde bir çok konu açıldı kaskla ilgili ama artık son seçim zamanı.. Siz bu iki seçenek arasında kalmış olasaydınız eğer tercihiniz hangisi olurdu? Kullanan fikri tecrübesi olan arkadaşlar paylaşımda bulunurlarsa sevinirim.
Iyi forumlar dilerim. Şimdiden teşekkürler.

KutlayGül
10 Şubat 2015, 16:19
Hocam, kask bakarken ben de schuberth'e bakmıştım. çok güzeldi ama fiyatı aşırı tuzluydu. bir de kafa şekli kask seçiminde çok önemli. schuberth, biraz daha ince uzun kafa şekline sahip insanlar için uygunmuş. benim kafa biraz daha geniş. nitekim denerken de fark ediliyor, şimdiki kullandığım kadar konforlu değildi. Ayrıca pek de sessiz bir kask sayılmazdı.

shark'ı hiç bilmiyorum. Fakat dediğim gibi kafa şekline göre değişik markaların değişik kalıpları oluyor. deneyerek bakmak, mümkünse çıkıp bi 20 dakika gezip gelmek en güzeli.

O fiyatlardaki kaskların güvenlik açısından atla deve bir fark yaratacağını sanmam.

Bir de piste çıkarken kullanacak mısın? günde kaç saat takacaksın gibi unsurlar var.

Karalı
10 Şubat 2015, 16:34
İki yıldır sr1 kullanıyorum uzun yollarda boynunu yormaz yüksek hızlarda sorun çıkarmaz ben kask alcak olsam yine sr1 alırım nedenmi çünkü kötü bir kazada test ettim tek eksisi görüş açısı az yada bana öyle geliyor

KYorulmaz
10 Şubat 2015, 18:24
Hocam, kask bakarken ben de schuberth'e bakmıştım. çok güzeldi ama fiyatı aşırı tuzluydu. bir de kafa şekli kask seçiminde çok önemli. schuberth, biraz daha ince uzun kafa şekline sahip insanlar için uygunmuş. benim kafa biraz daha geniş. nitekim denerken de fark ediliyor, şimdiki kullandığım kadar konforlu değildi. Ayrıca pek de sessiz bir kask sayılmazdı.

shark'ı hiç bilmiyorum. Fakat dediğim gibi kafa şekline göre değişik markaların değişik kalıpları oluyor. deneyerek bakmak, mümkünse çıkıp bi 20 dakika gezip gelmek en güzeli.

O fiyatlardaki kaskların güvenlik açısından atla deve bir fark yaratacağını sanmam.

Bir de piste çıkarken kullanacak mısın? günde kaç saat takacaksın gibi unsurlar var.

Cevabınız için teşekkür ederim Sr1 i deneme imkanım oldu tam da uyduğunu söyleyebilirim ancak Shark kullananlar da oldukça olumlu yorumlar yapmışlar arada kaldım açıkçası :)
Pistte kullanmayı düşünmüyorum genelde günlük yaşamda günde ortalama 1 buçuk 2 saat kullanacağım.

atoprak
10 Şubat 2015, 18:42
Cevabınız için teşekkür ederim Sr1 i deneme imkanım oldu tam da uyduğunu söyleyebilirim ancak Shark kullananlar da oldukça olumlu yorumlar yapmışlar arada kaldım açıkçası :)
Pistte kullanmayı düşünmüyorum genelde günlük yaşamda günde ortalama 1 buçuk 2 saat kullanacağım.

Bildiğim kadarıyla SR1 genelde yatık ve pist kullanımı için tasarlanmış bir kask... hatta pist yarışında arkanızdakinin sesinide duyabilmenizi sağlayan kapakları bile olan olduça özel bir kask ... S2 niye düşünmüyorsunuz ? Biraz daha rahat olup günlük kullanım için daha uygun olabilir...

Bende aslında uzman değilim bu konuda lakin bu yakıca çok okudum ve izledim :)

KutlayGül
10 Şubat 2015, 18:51
Bildiğim kadarıyla SR1 genelde yatık ve pist kullanımı için tasarlanmış bir kask... hatta pist yarışında arkanızdakinin sesinide duyabilmenizi sağlayan kapakları bile olan olduça özel bir kask ... S2 niye düşünmüyorsunuz ? Biraz daha rahat olup günlük kullanım için daha uygun olabilir...

Bende aslında uzman değilim bu konuda lakin bu yakıca çok okudum ve izledim :)

atoprak haklı. bu nedenle sormuştuım o soruyu. s1 gereksiz masraf olacaktır sizin için. Shark'ı bir deneyin içinize sinerse ve fiyatı daha uygunsa s1 ile paranıza yazık etmeyin. ben HJC rpha 10 plus aldım, çok memnumum. uzun yola çok çıktığım için sessiz konforlu kask aramıştım. bu kaskta istediğimi buldum. muadil olarak shoei rf 1200 (üretimi biten seri fakat seri sonu olduğu için fiyatları daha uygun) shoei gt-air (çok güzel kask) ya da bu ikisine nazaran biraz daha yüksek fiyatlı s2 var. bu üç ürün en çok tercih edilen modeller. güzel grafikleri olan modelleri de var. ben almanya'da yarı yarıya hjc ve shoei görüyorum.

forewer
10 Şubat 2015, 18:52
Shark'ın bahsettiğin modeli çok sessiz bi kask, sr1 daha gürültülü ama çok şekil duruyor. Schuberth daha fazla kalite hissi verdi bana. Zor seçim biz de zamanında ikisinin arasında çok gidip geldik. Sessizlik önemli diyosan shark al derim.

KYorulmaz
10 Şubat 2015, 21:05
Cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim. S2 de araştırdığım kasklar arasındaydı ancak supersport ile devam edeceğim için buna uygun kask arayışındayım Sr1 bunu tam olarak karşılayacak bir kask aynı zaman da Shark'ta öyle bu sebeple S2'yi elemiştim.
Sürekli araştırmama rağmen hala kararsızım :silent:

aranel
10 Şubat 2015, 21:21
Shark dan uzak dur. Anes motor hiçbir şekilde ilgilenmiyorlar sorunlarla. Speed-r kaskımın çene havalandırması, çantasında hiçbir darbe vs. olmadan çıktı gitti sonra yalama oldu aradım söyledim hemen bakıp arıyorum dedi 3 hafta ses çıkmadı sonra facebooktan bir çalışanı denk geldi bir grupta benim şikayetime cevap atmış bir kaç gün ilgilendi sonra ondan da ses çıkmadı bir daha ben de sıcak silikonla yapıştırarak buldum çareyi. Evet bildiğiniz 900 lira verip aldığım kaskıma sıcak silikon bastım anca öyle rahat edebildim yoksa kışın mümkün değil sürmek.

KYorulmaz
11 Şubat 2015, 13:36
Shark dan uzak dur. Anes motor hiçbir şekilde ilgilenmiyorlar sorunlarla. Speed-r kaskımın çene havalandırması, çantasında hiçbir darbe vs. olmadan çıktı gitti sonra yalama oldu aradım söyledim hemen bakıp arıyorum dedi 3 hafta ses çıkmadı sonra facebooktan bir çalışanı denk geldi bir grupta benim şikayetime cevap atmış bir kaç gün ilgilendi sonra ondan da ses çıkmadı bir daha ben de sıcak silikonla yapıştırarak buldum çareyi. Evet bildiğiniz 900 lira verip aldığım kaskıma sıcak silikon bastım anca öyle rahat edebildim yoksa kışın mümkün değil sürmek.

Teşekkür ederim bu tecrübenizi dikkate alacağım..

S6453
11 Şubat 2015, 16:40
dostum yaklaşık olarak 2.5 yıldır Schuberth Sr1 kullanıyorum. Daha önce shoei qwest ve arai vector-2 kullandım. Bu kasklarda çok iyi ama İçlerinde en beğendiğim kask Sr1 oldu.

Nedenlerine gelirsek öncelikle hafif. Havalandırması çok ama çok iyi. Kesinlikle buğu sorunu yok. Görüş açısı oldukça geniş. Ve çok sessiz...

KYorulmaz
11 Şubat 2015, 21:51
dostum yaklaşık olarak 2.5 yıldır Schuberth Sr1 kullanıyorum. Daha önce shoei qwest ve arai vector-2 kullandım. Bu kasklarda çok iyi ama İçlerinde en beğendiğim kask Sr1 oldu.

Nedenlerine gelirsek öncelikle hafif. Havalandırması çok ama çok iyi. Kesinlikle buğu sorunu yok. Görüş açısı oldukça geniş. Ve çok sessiz...

Cevabınız için teşekkür ederim. Diğer kullandığınız kasklarda kaliteli kasklar ancak Sr1 den memnun kalmışsınız oldukça :)