PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TEMİZLİK İÇİN HANGİ MALZEMELERİ ÖNERİRSİNİZ?

igorkem
10 Şubat 2015, 14:56
arkadaşlar selamlar;

malum havalar soğuk ama ilkbahar yakın. :)

artık motoruma şöyle güzelce bakmak cilalamak pastalama vs. ne gerekiyorsa yapıyım diyorum.

sizlerden kullandığınız böyle kaliteli cihazı parıl parıl parlatan temizlik ürünlerinin önerisi alayım lütfen sizlerden.

şimdiden teşekkürler

YouSuffer
10 Şubat 2015, 15:22
Hocam normal bi oto şampuanı iş görür zaten onu geçıyorum. Fakat motulun hızlı cilası var bende çok fazla cila uygulamış insanım bu kadar etkili uzun süre kalanını nadir goruyorum. Fıs fıs şeklinde çok güzel kokuyor sıkıp bezle kuruluyorsunuz hem parlatıyor hem boyayı koruyor hemde toz tutmayı engelliyor gerçekten aylardır kullanıyorum başarılı

emre xt125
11 Şubat 2015, 01:35
motul go shine galiba bahsettiğiniz.. ben de onu almayı düşünüyorum. motul ün ürününü alıp memnun kalmayani duymadım zaten. biraz pahalı ürünleri ama motoru ile arasında aşk olan kişiler için fiyatı pek önemli olmayabiliyor. 14 şubatta motoruma motul go shine hızlı cila alabilirim ona hediye olarak :-)

YouSuffer
11 Şubat 2015, 11:06
Evet hocam 20 30 lira bi fıyatı var bu kadar etkili bi ürüne normal ve dediğini gibi motul o pahalılıga çok iyi bir kalite veriyor size

Freye
11 Şubat 2015, 11:10
bulaşık sabunu :)

erensipahi
11 Şubat 2015, 11:19
Eğer mat plastik yerler varsa motorunuzda torpido cilası kullanıyorum pırıl pırıl yapıyor boyası için normal oto şampuanı ve fiber bezle silmek yeterli jantlar için gazyağı kullanıyorum motor bölümü içinde gaz yağı parlıyor valla yolda giderken :D

emre xt125
11 Şubat 2015, 14:58
gazyağı toz toplamiyor mu kardo?

igorkem
11 Şubat 2015, 15:21
valla ben http://meguiars.com.tr ürünlerine baktım. alıcam galiba. lastik için vs.vs.

erensipahi
11 Şubat 2015, 16:49
gazyağı ile silin parlatın öyle gazyağı jantta kalmasın yoksa toz toplayabilir ama bi sıkıntı yaşamadım

RAMİREZ
11 Şubat 2015, 18:08
plastik yüzeyler için "ipone renovator" diğer her yere normal sabunla yıkayıp bezle silmek..

orhan0911
11 Şubat 2015, 18:26
plastik yüzeyler için "ipone renovator" diğer her yere normal sabunla yıkayıp bezle silmek..

https://www.youtube.com/watch?v=VHnnGeNtlRI

bende böyle temizliyorum ucuz ekonomik :)

igorkem
11 Şubat 2015, 19:04
lastikleri lastik parlatıcı ile parlatmak sıkıntı yaşatır mı?

orhan0911
11 Şubat 2015, 19:19
lastikleri lastik parlatıcı ile parlatmak sıkıntı yaşatır mı?

yere basan yanaklara sürmezsen video daki gibi sadece yazılı yerlere sürersen yok lastiklerin yere gelen kısmına sürersen virajlarda kütttt

igorkem
11 Şubat 2015, 19:23
yere basan yanaklara sürmezsen video daki gibi sadece yazılı yerlere sürersen yok lastiklerin yere gelen kısmına sürersen virajlarda kütttt

diyelim ki heryerine sürdük ama o gün kullanmadık. ertesi gün kullandık? o zaman da mı kütttt?

orhan0911
11 Şubat 2015, 19:36
evet ozaman da kütt hatta toz toplarsa ilk dönüşte küttt

igorkem
11 Şubat 2015, 19:49
vay arkadaş :salut:

emre xt125
11 Şubat 2015, 21:38
ipone renovator un ne gibi faydaları var? plastik yenileyici diye duydum ama ne gibi durumlarda kullanılıyor?
2. olarak da motul shine go ürününe çok iyi diyorlar. bu iki ürün arasında çok kaldım yardım edebilir misiniz?

bekotr2
11 Şubat 2015, 22:30
hocam bence çok işine yaricağından emin olduğum bir video

https://www.youtube.com/watch?v=TU-REgTrrUk

igorkem
11 Şubat 2015, 22:50
evet evet bende izlemiştim bunu.

peki rotesle fazla basınçlı olmayan ama yıkarsak ne olur? ne zarar verir motora? ama heryerini yıkıcam. yani alt üst aralar dereler felan?

bekotr2
11 Şubat 2015, 22:55
basıncı nasıl test edebilirsin parmağın ile dene eğer itecek şekilder güçlü değil ise videodaki gibi ibre kısmına dikkat ederek yıka basınç motorun plastik bölümlerinde kırılmaya ,boyaların zarargörmesine yol açabilir

M.balibey
11 Şubat 2015, 23:52
ben hem arabamda hemde motosikletimde sonax ve meg ürünlerini kullanıyorum plastikler içinse açıkta duruyorsa badem yağı iyidir bazı üst dzey wax ve sealantlar var ama ancak ebayden falan bulabilirsiniz birde basınçlı suyla ne arabamı nede motosikletimi yıkarım hep bahçedeki hortumula yıkarım basınçlı suyun bir yeri koparması çok kolay bunu aracım daha 1 haftalıkken opc sinyal çerçevesi kopunca öğrendim