PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Piaggio X EVO 250 Hakkında

tdenizeren
09 Şubat 2015, 23:34
Selamlar,

Yakın zamanda, ikinci el bir X Evo 250 almayı planlıyorum.Forumun en dip köşelerine kadar baktım.Bütün konuları okudum.
Alacağım motor 2013 model 9750 km de.
İlk sorum bu motoru aldıktan sonra, ilk bakımını kaç km de yaptırmam lazım ve ne kadara mal oluyor.
Alırken özellikle dikkat etmem gereken kronik bir sorunu var mı?Şurası mutlaka bak, burasını çekiştir dediğiniz biryeri var mı?
Kızıltoprak-Kadıköy civarında güvenilir iyi bir Piaggio servis bilen var mı? Almadan önce götürüp göstermek istiyorum.
Sizin aklınıza gelen benim gelmeyen başka bir konu varsa onu da alabilirim :)

ibooo
10 Şubat 2015, 02:02
Ben 2014 model x evo 250 kullanmıştım. http://www.scooturk.net/showthread.php?t=9421&page=79 şu konudan ve forumdan faydalanabilirsin. Sorduğun soruların çoğu eski sayfalarda vardır.

İlk bakım 1.000 KM'de yapılıyor. Sonrasında her 6.000 KM'de bir bakım yapılıyor. http://www.vespamerkezservis.com/model.aspx?modelID=4 şuradan inceleyebilirsin. Kadıköy Motor'dan Kadir Usta hakkında iyi şeyler söyleniyordu.

Eğer ben çabuk sıkılırım, daha sonra tarz değişikliği yapmayı düşünürüm diyorsan Yamaha X Max almanı öneririm.
Piaggio'nun ikinci eli çok daha yavaştır.

capoverde
17 Mart 2015, 07:31
Kadıköy motordan Kadirusta hakkında iyi şeyler duymadım maalesef....

Piaggio 250 olayına dibinden takıldım...Bir günde üç X9 dolaştım... ayağımı sürtttüm sanırım...ilk x9 deneyimim iyiydi ama daha şanslı bir arkadaş piaggio deneyimini benden daha iyi yaşadı sanırım....Güle güle kullansın....

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Kadıköy motor dan Kadir usta hakkında çok iyi tecrübeleri olan arkadaşlarda var.İnsanları memnun etmek zor...

smiles
17 Mart 2015, 09:47
Piaggio candır :):cat:

Pekbipicadam
17 Mart 2015, 10:38
Eski x9 kullanıcısıyım 2 sene kadar kullandım , motorun sağlam ve rahat oluşuna lafım yok ancak problem çıkarıp parçaya ihtiyaç duyduğu zaman fiyatlar el yakıyor bilgine, Kadiköy kadir ustaya götürüyordum herhangi bir sıkıntı yaşamadım kendisinden. Ama bir daha maxiscooter alacak olsam xmax bakarım hem yakışıklı hemde yamaha parçaları daha ucuzdur diye düşünüyorum.