PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hayabusa

rebelrider67
09 Şubat 2015, 17:38
Arkadaslar bugün eve dönerken birtane hayabusa gördüm Zonguldakta yaşıyorum 34 plakalı bir hayabusaydı ve arabanın camına yapıştım resmen.Motosiklet yavaş gidiyordu (60-80) 1dk boyunca yanyana gittik ve sahil yolundan çıktıktan sonra bir anda gaza bastı ve 7-8 saniye içinde gözden kayboldu gerçekten hayat buysa hayabusa hayallerimin motoru. sürmeden ölmeyeceğim seni hayabusa

beko12345
09 Şubat 2015, 17:39
EE yani ???

rebelrider67
09 Şubat 2015, 17:41
Duygularımı paylaşmak istedim sadece belki bu duyguları yaşamış olan vardır bir şeyler söylemek isteyen vardır. Burası sohbet bölümü konuşmak isteyen yazar istemeyen yazmaz eee yani yazarak ne yapmaya çalıştığını anlamadım. iyi forumlar

4Vaqrant
09 Şubat 2015, 17:43
Kardeş, sorun degil tabiki sohbet bölümü istediğin konuyu acarsin ama keske basligi özenli acsan , merak edip giriyoruz , girdigimizde konu en azindan bana gore bos muhabbet ilgimi çekmiyor. Ve vaki kaybi oluyor umarim anlamissindir.

rebelrider67
09 Şubat 2015, 17:45
anlıyorum forumda yeniyim söylediğinizde haklısınız başlığı değiştirme şansım varsa değiştirebilirim

Freye
09 Şubat 2015, 17:57
Arkadaslar bugün eve dönerken birtane hayabusa gördüm Zonguldakta yaşıyorum 34 plakalı bir hayabusaydı ve arabanın camına yapıştım resmen.Motosiklet yavaş gidiyordu (60-80) 1dk boyunca yanyana gittik ve sahil yolundan çıktıktan sonra bir anda gaza bastı ve 7-8 saniye içinde gözden kayboldu gerçekten hayat buysa hayabusa hayallerimin motoru. sürmeden ölmeyeceğim seni hayabusa

aynen onlar motorsa bizimkiler ne bizimkiler motorsa onlar ne :)
aslında şöyle 2000 model falan alabilirim ama onlarda masraftan başka bir şey olmaz millet canını okuyor ::gazla::::gazla::
durum böyle oluncada bilim adamları ölümsüzlüğü bulsa gene binemyicem :salut:
anca kiralaya bilirsen kop git ::gazla::::gazla::::gazla::

beko12345
09 Şubat 2015, 18:00
Duygularımı paylaşmak istedim sadece belki bu duyguları yaşamış olan vardır bir şeyler söylemek isteyen vardır. Burası sohbet bölümü konuşmak isteyen yazar istemeyen yazmaz eee yani yazarak ne yapmaya çalıştığını anlamadım. iyi forumlar

Bakın sizi anlıyorumda.

Ozaman herkes her beğendiği motoru görünce buraya yazarsa, işin içinden çıkılmaz hale gelir.

rebelrider67
09 Şubat 2015, 18:13
aynen onlar motorsa bizimkiler ne bizimkiler motorsa onlar ne :)
aslında şöyle 2000 model falan alabilirim ama onlarda masraftan başka bir şey olmaz millet canını okuyor ::gazla::::gazla::
durum böyle oluncada bilim adamları ölümsüzlüğü bulsa gene binemyicem :salut:
anca kiralaya bilirsen kop git ::gazla::::gazla::::gazla::

Gerçekten insanın içini okşuyor bu motosiklet üstüne binip tüm dünyadan uzaklaşmak istiyor insan

Maslak
09 Şubat 2015, 18:32
olur öylee !! şeyapma sen

celikat
09 Şubat 2015, 18:34
hayabusa başka dünyanın motorudur.

Mertcan39
09 Şubat 2015, 18:36
yahu adamin ustune gitmeyin sanki hergun cok guzel konular aciliyor ybr ye turbo taktircam yok suna sunu yapicam adamin hevesibi kirmaya ne gerek varki :) ybr mi cbf mi konularindan daha hosuma gitti :)

Maslak
09 Şubat 2015, 18:45
yahu adamin ustune gitmeyin sanki hergun cok guzel konular aciliyor ybr ye turbo taktircam yok suna sunu yapicam adamin hevesibi kirmaya ne gerek varki :) ybr mi cbf mi konularindan daha hosuma gitti :)

yok o değilde 2 gün sonra alıcam derse sıkıntı olur mu diye şeyaptım ben.. Neyse ozamanda az daha koyupta YBR alsaydın diye muhabbet çevirirsiniz demi:pr:

Sokollu
09 Şubat 2015, 18:51

Kardeş uygun bölüme git yorum olarak yaz, her defasında yeni konu açıyorsun. Foruma bakıyorum, motor önerisi için bi konu, egsoz için bi konu, ekipman için bi konu, yolda gördüğün Hayabusa için başka bir konu açmışsın. İlgili konuyu bulup yorum olarak yazabilirsin.

40yapar
09 Şubat 2015, 18:52
Sen en azından görünce tanıyorsun. Ben daha dünya gözüyle Hayabusa görmedim :)

GezeGeze
09 Şubat 2015, 18:55
Konu açılırken başlık olarak açıklayıcı bir cümle kurulabilir. Metinde de ilk cümle konuyu özetleyici yazılabilir; forum konu başlıkları sayfasında fare ile başlığın üstüne gelindiğinde açıklama olarak çıkıyor ... Mertcan39'un da dediği gibi sanki başka zamanlarda çok mühim konular yazılıyor da ... Hele beğendiğin motoru herkes buraya yazarsa işin içinden çıkılamaz cümlesine hiç katılmıyorum. Beğendiğim motoru motosiklet üzerine olan bir foruma yazmayacağım da nereye yazacağım? Motosiklet üzerine olan bir forumda beğendiğim motoru yazmayacağım da ne yazacağım?

Hayabusa'ya gelirsek; bu Japonların motosikletlerinin isimlerinin kulaktaki tınısı bile farklı yahu , Suzuki İnazuma, Suzuki Hayabusa, Kawasaki ...

Kawasaki'yi bu arada z harfi ile okuyun; a'yı da uzatarak... ; bizdeki saki der gibi ; doldur saki bir kadeh derkenki sakinin sakisini z ile okur gibi ... kavazaaki... (veya, ben en azından öyle söylüyorum) ...

Şimdi bu geyik mi geyik ... hep üste biraz daha koyup ybr alacağına, kuba al, üste para kalsın, montunu düzersin diye yazacak değiliz ya :)

2 tekerde 300+ km/h hız , peheeyy... bırak trafiği, trafiğe kapalı bir parkurda bile bir tur at gel deseler o hızlara çıkabilir miyim bilmiyorum :cherry:

Yaparız be... Teknik olarak, motosikletin alabileceği bir virajsa, ve iş sürüş tekniğine kalmışsa, yapabiliriz ... :). Ama trafiğe kapalı bir alanda ... Trafikte yapamayız, çünkü otoban bomboş bile olsa, bizdeki sürücülerin ne zaman ne yapacağı belli olmaz ...

Asıl etkileyici olan ise belki de, ve daha yapılabilir olanı, rebelrider67'nin gözlemlediği gibi, birkaç saniyede önde kaybolacak şekilde hızlanmak ... 140-150 gibi hızlara 10 saniyede çıkmak ...

Bak bunu deneyimlemek için hayabusaya binilir işte ... veya, muadili bir kawa varsa o da olur :)

Nikkfurie
09 Şubat 2015, 19:03
Zonguldak da Hayabusa nın hakkını verebileceğimiz bir yol var mı ? :)

Karalı
09 Şubat 2015, 19:59

Siz hangi gezegenden geliyorsunuz:)

initial-D
09 Şubat 2015, 20:11
Konu açılırken başlık olarak açıklayıcı bir cümle kurulabilir. Metinde de ilk cümle konuyu özetleyici yazılabilir; forum konu başlıkları sayfasında fare ile başlığın üstüne gelindiğinde açıklama olarak çıkıyor ... Mertcan39'un da dediği gibi sanki başka zamanlarda çok mühim konular yazılıyor da ... Hele beğendiğin motoru herkes buraya yazarsa işin içinden çıkılamaz cümlesine hiç katılmıyorum. Beğendiğim motoru motosiklet üzerine olan bir foruma yazmayacağım da nereye yazacağım? Motosiklet üzerine olan bir forumda beğendiğim motoru yazmayacağım da ne yazacağım?

Hayabusa'ya gelirsek; bu Japonların motosikletlerinin isimlerinin kulaktaki tınısı bile farklı yahu , Suzuki İnazuma, Suzuki Hayabusa, Kawasaki ...

Kawasaki'yi bu arada z harfi ile okuyun; a'yı da uzatarak... ; bizdeki saki der gibi ; doldur saki bir kadeh derkenki sakinin sakisini z ile okur gibi ... kavazaaki... (veya, ben en azından öyle söylüyorum) ...

Şimdi bu geyik mi geyik ... hep üste biraz daha koyup ybr alacağına, kuba al, üste para kalsın, montunu düzersin diye yazacak değiliz ya :)

2 tekerde 300+ km/h hız , peheeyy... bırak trafiği, trafiğe kapalı bir parkurda bile bir tur at gel deseler o hızlara çıkabilir miyim bilmiyorum :cherry:

Yaparız be... Teknik olarak, motosikletin alabileceği bir virajsa, ve iş sürüş tekniğine kalmışsa, yapabiliriz ... :). Ama trafiğe kapalı bir alanda ... Trafikte yapamayız, çünkü otoban bomboş bile olsa, bizdeki sürücülerin ne zaman ne yapacağı belli olmaz ...

Asıl etkileyici olan ise belki de, ve daha yapılabilir olanı, rebelrider67'nin gözlemlediği gibi, birkaç saniyede önde kaybolacak şekilde hızlanmak ... 140-150 gibi hızlara 10 saniyede çıkmak ...

Bak bunu deneyimlemek için hayabusaya binilir işte ... veya, muadili bir kawa varsa o da olur :)

10 saniyede 140-150 yapmaz hayabusa.ışıklarda dururken 10 saniyede 230-240 arası hızlara çıkar 400 metre yol alır.140-150 5 sn falan sürer.100 km hıza 40 metre meesafede çıkar

300 yapılcak yol varmı demeyin çoook yol var ama o yollarda yavaş motorlar 150 -200 yapıyorken hayabusa 300 yapıyor.

Temizi bulunursa 2000 modelide alınır.1000likler gibi narin değil,sağlam bir motor.ben 2000 model aldım kadranda 340 görebilir kondisyonda ve sadece lastik masrafım oldu

kinqdai
09 Şubat 2015, 20:12
Hayabuseee tek hayalimm :)

Nikkfurie
09 Şubat 2015, 20:43
10 saniyede 140-150 yapmaz hayabusa

hocam ben kısa süre hayabusa kullandım..

2. vitesde 195 km hıza çıktı makina ölçemedim ama sanırım 5 - 6 saniye sürmüşdür

rebelrider67
09 Şubat 2015, 22:17
Zonguldak-Kozlu sahil yolunda 60civarlarinda ilerliyorduk sahil yolundan çıkıp ereğli ilçesine doğru ilerleyen yoldaki ışıklarda yeşil yazdığı anda 3-4saniye içerisinde 80-100 civarı hızlara çıktı ve gerçekten 10saniye içinde gözden kayboldu mermi gibi hızlandı diyebilirim kısaca. Zonguldakta 600 lük motor zor görürken hayabusayi dünya gözüyle görmek beni şaşırttı en azından ki Zonguldak en dik bayırlarının, virajlarinin olduğu şehirlerden ve motosiklet kültürü pek yaygın olan bir şehir değil yukarıda bazı kisiler açtığım konuya tepki göstermiş gösterilen tepkilere saygı duyuyorum ama motosikletle ilgili bir anımı buraya yazmayacağımda nereeye yazacağım. Söylenen şeylerden sadece konu kısmı daha detaylı olmalıydı kısmına katılıyorum diğer eleştirileriniz icin teşekkür ediyorum ve kâle almıyorum herkese iyi forumlar tekeriniz düz bassın dostlarım :D

mezit
09 Şubat 2015, 22:21
2 dakka yalnız bırakmaya gelmiyor hemen laf sokmalar başlamış..:cherry:

telike
09 Şubat 2015, 23:07

abi sen buralarda mıydın ya :D

Artes
09 Şubat 2015, 23:21
Bende şöyle bi gemicik istiyorum,babamda yok alamıyor...
http://www.tapeta-harley-electra-ultra-classic-davidson-glide-1.na-pulpit.com/zdjecia/harley-electra-ultra-classic-davidson-glide-1.jpeg

cemmoto41
09 Şubat 2015, 23:26
Sen en azından görünce tanıyorsun. Ben daha dünya gözüyle Hayabusa görmedim :)

He ya kardeş hayabusa görünce uzay gemisi görmüş gibi kalmak istemiyorum

rebelrider67
09 Şubat 2015, 23:43
Her şeyden tüm mototlardan çok farklı zaten ağırlığıyla da bu farkını ortaya koyuyor :D

initial-D
10 Şubat 2015, 00:16
hocam ben kısa süre hayabusa kullandım..

2. vitesde 195 km hıza çıktı makina ölçemedim ama sanırım 5 - 6 saniye sürmüşdür

10 saniyede 140-150 yapamaz demedim ben,yapmaz dedim.çünkü daha fazlasını yapar dedim ve yazdım :)

celikat
10 Şubat 2015, 10:17
abi sen buralarda mıydın ya :D

iş çok yoğun, o yüzden giremiyorum pek.

rebelrider67
11 Şubat 2015, 01:01
3saniyede 100civari hızları ulaşan bir aletmiş acaba son sürate 300+ kaç saniyede ulaşıyor.Bu motor motosiklet gibi değil uzay mekiği mübarek

BatuhanK
11 Şubat 2015, 01:14
koca g.tlü, uzun akslı hayabusa,
Ne güzel uzadın yokuşta.
füze desem olmaz, mermi desem değil
Uzaylılar mı yapmış bunu la?

Dün yine gördüm seni,
aşık oldum adeta
İki vites aşağı çaktım,
topukla Abisi topukla

Hayat buysa hayabusa,
Çek üçten ikiye dönsün sabaha
Alsam seni üretenden iki busa
Farkı yok güzelim, hayat hyosunda

Bilgi Sıfır
11 Şubat 2015, 01:15
bendede 150 ss rks var hiçte büyük ss lere özenmiyorum öğrendikden sonra yamaha fz6 alıcam dahada yükseltmem gerekyok ölüm makinasına hayabusayı şehir içindemi kullanıcan sanki uzun yoldada rahat ediceğinizi düşünmüyorum

celikat
11 Şubat 2015, 11:34
bendede 150 ss rks var hiçte büyük ss lere özenmiyorum öğrendikden sonra yamaha fz6 alıcam dahada yükseltmem gerekyok ölüm makinasına hayabusayı şehir içindemi kullanıcan sanki uzun yoldada rahat ediceğinizi düşünmüyorum

hayabusa ile uzun yolda rahat edeceğini düşünmüyorsan sen bu işi bırak derim. sport TOURING bir motordan bahsediyoruz.

telike
11 Şubat 2015, 13:57

ayrıca 600cc öldürmez 1000cc öldürür 1300cc yi düşünmek bile öldürür. aynen haklısın bence de :pr:

rebelrider67
03 Mart 2015, 20:26
600cc öldürmez 1000 cc öldürür düşüncesine katılmıyorum önemli olan beygir gücü. R6 +100hp gücü olan bir makina bu şekilde bakılmamalı bence

m1t0
03 Mart 2015, 21:03
https://www.youtube.com/watch?v=H_t-78LeitE

Sepetçioğlu
03 Mart 2015, 21:45
Hiçbir zaman binmeyeceğim bir motosiklet, tipini hiç beğenmiyorum :farao:

redlion999
03 Mart 2015, 22:15
5-6 motor sonra alıcam bunlardan.. Uzun yolda depoya göbeği dayayıp 2. vites gezicem :cherry:

http://www.hayabusa.org/forum/attachments/general-bike-related-topics/14395-big-guy-busa-heavyhitter3.jpg