PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu acemiye bi yardım..

hasere
20 Mayıs 2006, 15:12
merhaba arkadaşlar forumunuzu takip ediyorum ama ancak üye olabildim.. Çok güzel bi forum.. emeği geçen herkese binlerce kez teşekkürler..

Benim henüz bi motosikletim yok ve almaya kararlıyım.. Uzun süre ne almalıyım die düşündüm az çok aklımda netleşen bişiler var ama şu sıralar aklıma bi soru takıldı. Daha önce hiç motosiklete binmedim.. Bendeki kendi kendine başlayan bi heves :) yıllar önce babamın bi mobileti vardı onu sürerdim.. ama şimdiki motorlar gibi olmaz heralde :)) aklımda cbr 125 var ama bu motora binme olayı için özel bilmem gerekenler var mı? yani saçma bi soru olabilir kusura bakmayın acemiliğime verin nolur ama mesela vitesleri kendi mi değişiyo (otomatik mi) yoksa biz mi değiştiriyoz.. bu zorlanacağım bi konu mu.. yoksa motorun üstüne oturduğumda biri bana neyin nerde olduğunu gösterse yapabilir miyim? İnanın bi motor bayisine gittim motorlara bakmak için ve birinin üstüne oturdum.. adamdan çalıştırmasını istedim ve motoru çalıştırmayı bile o an öğrendim.. (çok mu acınacak haldeyim)

Bu tarz yeni başlayanlar için verebileceğiniz bi kaç bilgi varsa verirseniz çok sevinirim.. Şimdiden çok teşekkürler.. Çalışmalarınızda başarılar

Alper_tim
20 Mayıs 2006, 15:16
aileye hoşgeldin dostum:rendeer:
cbr 125 vitesli motordur sol elcikle debriyaj sol ayaklada vitesleri değiştirirsin biri sana öğretsin bunları kolay gelsin dikkatli ol hemde çokkkk:rendeer:

hasere
20 Mayıs 2006, 15:22
yani biri söylese yapılabilir.. ondan sonrası deneme yanılmayla öğrenilir diyosun.. bi de arkadaşlar 125 cc altı motorların b sınıfı ehliyetlerle kullanılabileceğini duydum doğru mu? cbr 125 deki bu 125; 125 cc olduğunu mu gösteriyor..?

Carcharoth
20 Mayıs 2006, 15:35
CBR 125 125cc olduğunu gösteriyor. B sınıfı ehliyetle 125cc altını kullanır diye bir söylenti çıkmış ama öyle birşey yok. Ehliyetin olması şart delinin biri kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkaramamış misali :D

Gnusher
20 Mayıs 2006, 15:38
arkadaşlar 125 cc altı motorların b sınıfı ehliyetlerle kullanılabileceğini duydum doğru mu?
yalan.

evet cbr 125 125 cc.Sorularına geçmeden forumu baştan aşşağı araştırırsan biraz daha detaylı sorular sorarsın en azından.bir çok başlık var bu motor hakkında.Hatta en çok başlığı olan motor sanırım.bu kadar hazırcı olmamalısın:rendeer:

savassular
20 Mayıs 2006, 15:39
hoşgeldin bence vitesli yerine scooter ile başlasan daha iyi olur diye düşünüyorum saygılar

kwd2005
20 Mayıs 2006, 15:44
hoşgeldin bence vitesli yerine scooter ile başlasan daha iyi olur diye düşünüyorum saygılar
scootere gerek yok vitesliylede başlasa olur ama hemen cbr gibi bi makinayla başlamasa daha iyi olur benim düşüncem vitesli olarak öğrenene kadar ikinci el titan yada Ybr veya çin mallarından birinden 125 lik bi tane alman daha iyi olur bütün acemiliğini atarsın çünkü yeni başlayacağın düşmeler kaymalar olacaktır cbr yi devirince için gider ama diğerlerinden ikinci el bi makinayı devirdiğinde pek üzülmessin

hasere
20 Mayıs 2006, 18:14
arkadaşlar ben öğrenciyim.. kendi paramla alamam zaten motoru.. babama aldıracağım için almışken iyi bişi almak istiyorum.. yoksa ufaktan başlayıp da yükseltme olayı zor bende :)) artık devirmeden yavaş yavaş tırsa tırsa öğrenmeye çalışıcam heralde :D

serkankiyak
20 Mayıs 2006, 18:18
Hayırlısı olsun...