PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : abilerim YARDIMMEDİN MOTORUM ÇALIŞMIYOR

zekihan_42
02 Şubat 2015, 12:47
bugün motoru çalıştırdım fakat gaz açınca gaz kesiliyor ve motor gaz yemiyor vitesteyken 10000 devirde bile olsa 20 geçmiyor NOT:2014 model KUBA XCG 150 BÜTÜN BAKIMLARI YAPILDI DAHA ÖNCE BÖYLE BİR SIKINTI YOKTU MOTOR 200 KM FALAN ARABA BAĞAJINDA GELDİ YATIK VAZİYETTE

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

YA YARDIM EDECEK BİR ALLAHIN KULU YOKMUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU:pr:

Mertcan39
02 Şubat 2015, 13:24
kardeşim bak şimdi gaz kesiyor ama 10 bin devire çıkıyor bu işte bi tuhaflık var ilk bujini çıkar ateşleme düzgün varmı kontrol et bujin yağlı yada kurumluysa tırnak arasında pislik varsa temizle yerine tak ondan sonra karburatör tahliye vidası var onu aç benzin pis ise aksın tekrar dene gene aynıysa karburatörünü sök alt tasını çıkar orada emme meme si var onu temizle 10 bin devirdede 20 yi geçmemesi ayrı bir durum tabi

mterayes26
02 Şubat 2015, 18:49
Gaz kesiliyor gaz yemiyorsa nasıl 10000 devir görüyor hadi görüyor bu durumda ne ateşleme ne karbüratör debriyaj Balatan bitmiş

Mirkuza
02 Şubat 2015, 23:21
Bencede debriyaj yada aktarma dişlileri dişliler 10.000 deviri yalama yapmış olarak çevirse sesten duramazsın , %90 debriyaj

serkanADH13
03 Şubat 2015, 01:40
debriyaj telin fazla sıkı olmalı,

Nedenmi ?

Debriyaj sıkılı kalmış,
gevşetmez isen kavramayacağından motor gitmeyecektir,

zekihan_42
03 Şubat 2015, 15:45
ÇÖZÜLDÜ SAĞOLUN SİZİN CVPLARINIZLA ALAKASI YOK SORUN HAVA FİLTRSİNDE :d

mterayes26
03 Şubat 2015, 15:55
Ne olmuş arkadaş onu da yaz o zaman alakası yoksa

DepDep37
05 Şubat 2015, 15:15
Yuki 150cc lik scooter motorum var.Akü şarjlı ,benzin,ateşleme olmasına rağmen .Emiş ve benzin Hortumları sağlam,karbüratör temiz,manifolt yeni takıldı,flitreler temiz.Peki bu motor neden çalışmıyor anlamadım gitti.akü bitene kadar marş yapsamda çalışmıyor.Herzaman böyle değil,tek marşta çalışıyor ama arada bir bu sorunu tekrarlıyor sonuna kadar basıyorum tık yok eksozdan benzin kokusu geliyor bu marş sırasında Ayrıca rölanti tutmuyor nedir bunun sorunu ?Buji değiştirsem faydası olurmu ?
Mesaj gelmez ise yeni konu açacağım.

Carbondioxid
05 Şubat 2015, 15:24
1. Kontamine yakıt ( değeri değişik / kirli benzin ) yakıtı herdaim temiz olduğunu bildiğiniz yerden ve uygun oktanlı olarak seçin.

2. Rölanti tutmuyor demişsiniz bildiğim kadarı ile , direkt olarak Karbüratör ile ilgili ayar durumu , manifold yeni takıldı dediğinize göre bir eksiklik yırtılma / açılma oluşmuş olabilir, tekrar takan kimseye yere müracaat edin en iyisi bu olur.

3. Buji temizliği .

4. Motor boğulması , ayarsızlık sair sebelerden fazla benzin ile yanma odasının spreylenmesi durumu, egzoz'dan çiğ benzin kokusu gelmesi hadisesi.

Hasılı kelam basitçe ateşleme kontrolü, buji temizliği , yakıt değişimi , gibi kendiniz yapabileceğiniz gözle muayene sonrası çözüm olmuyor ise, ustaya müracaat vaktidir.

DepDep37
05 Şubat 2015, 15:45
1. Kontamine yakıt ( değeri değişik / kirli benzin ) yakıtı herdaim temiz olduğunu bildiğiniz yerden ve uygun oktanlı olarak seçin.

2. Rölanti tutmuyor demişsiniz bildiğim kadarı ile , direkt olarak Karbüratör ile ilgili ayar durumu , manifold yeni takıldı dediğinize göre bir eksiklik yırtılma / açılma oluşmuş olabilir, tekrar takan kimseye yere müracaat edin en iyisi bu olur.

3. Buji temizliği .

4. Motor boğulması , ayarsızlık sair sebelerden fazla benzin ile yanma odasının spreylenmesi durumu, egzoz'dan çiğ benzin kokusu gelmesi hadisesi.

Hasılı kelam basitçe ateşleme kontrolü, buji temizliği , yakıt değişimi , gibi kendiniz yapabileceğiniz gözle muayene sonrası çözüm olmuyor ise, ustaya müracaat vaktidir.

1. Benzini Sheel den 95 oktan olarak alıyorum bir ihtimal pis benzin olabilir

2.Manifold un Eskisi çatlak idi yenisini bizzat kendim taktım özenerek + öncekinde conta yokmuş + Dikkat ettim çatlama yırtılma olmasın diye bir sorun oldugunu sanmıyorum.

3.Buji den çok şüpheleneiyorum

4.Doğru çiğ benzin kokusu geliyor motor marşa bastıgım ve çalışmadıgı için buda benzin püskürtülüyor fakat yanmıyor.

5-Buji piposunu söküp şaseye değdirdiğimde elektrik atlaması oluyor fakat buji yi bilmiyorum.

Şimdi gidip tekrardan deneyeceğim ayrıca karbüratör ü söktüğümde DİYAFRAM da yırtık oldugunu gördüm (gaz pistonu sağlam)bütün sorun bundan olabilirmi ?

Carbondioxid
05 Şubat 2015, 15:53
1. Benzini Sheel den 95 oktan olarak alıyorum bir ihtimal pis benzin olabilir

2.Manifold un Eskisi çatlak idi yenisini bizzat kendim taktım özenerek + öncekinde conta yokmuş + Dikkat ettim çatlama yırtılma olmasın diye bir sorun oldugunu sanmıyorum.

3.Buji den çok şüpheleneiyorum

4.Doğru çiğ benzin kokusu geliyor motor marşa bastıgım ve çalışmadıgı için buda benzin püskürtülüyor fakat yanmıyor.

5-Buji piposunu söküp şaseye değdirdiğimde elektrik atlaması oluyor fakat buji yi bilmiyorum.

Şimdi gidip tekrardan deneyeceğim ayrıca karbüratör ü söktüğümde DİYAFRAM da yırtık oldugunu gördüm (gaz pistonu sağlam)bütün sorun bundan olabilirmi ?

Bujiyi söküp, kurum yağlanma sair kirlenme varmı diye bakın, sökük iken pipoya takıp, şasiye yaklaştırıp marş yapın ( elinize dikkat edin izoleli şekilde yapın yoksa zıplatır) buji ucunda ark var ise, dediğiniz gibi diyafram işidir ( Allahtan püskürtmeli bendeki)

DepDep37
05 Şubat 2015, 19:32
Bujiyi söküp, kurum yağlanma sair kirlenme varmı diye bakın, sökük iken pipoya takıp, şasiye yaklaştırıp marş yapın ( elinize dikkat edin izoleli şekilde yapın yoksa zıplatır) buji ucunda ark var ise, dediğiniz gibi diyafram işidir ( Allahtan püskürtmeli bendeki)

Buji yi sökmek için buji anahtar ım yok vede sökemedim.Fakat zar zor motoru çalıştırdım tamirciye gittim bana yarın gel dedi çok işim var diyede ekledi.Hava ayarından anlamıyormuş.Artçım ve ben 80km/h ile eve geldik bir sorun olmadı hiç.
-Hava ayarınını da bozdum.İdeal olan 3,5 tur ben 4 tur yaptım duruyor.

Hasan7
05 Şubat 2015, 20:14
hatlar karıştı :D
ben hava filtresini sökünce böyle oluyor motor bağırıyor devirli çalışıyor ama gitmiyor sorunun hava ayarı yada hava filtresinde vede bujiyede baktır

DepDep37
06 Şubat 2015, 20:41
Cevaplayanlara teşekkür ederim.Sorunum halloldu.
Gittim tamirciye hemen bakalım dedi.Rölantiyi düşürdü baktı istop ediyor.BUJİ yi değiştirdi sorun aynı.Ayak marşım bozuktu onu komple yaptırdım ve basarken bu SUBAP ayarı istiyor dedi ve açtı üst kapağı yaptı ayarı bastık marşa saat gibi süper rölantiyide ayarladı tam ayarında çalışıyor.
BUJİ+SUBAP RÖLANTİ AYARI+AYAK MARŞ KOMPLE yapılarak iş bitti.
Hava filtresini çıkarınca çekiş çok artıyor uçuyorum resmen ayrıca açık filre sesi mükkemmel oluyor.
Hepinize iyi forumlar...