Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapalı Kaskı yazın nasıl kullanıyorsunuz?

Sayfa : 1 [2]

yasdal
02 Şubat 2015, 13:10
Eskiden Çene açılır kullanırdım. Trafikte açık gitmek için değil. Işıkta falan durunca açmak için. Her şekilde daha hafif, daha dayanıklı doluğunu görüp kapalıya geçtim. Kullanmaya başlayınca alışıyor insan. Bodrum - Antalya gibi yerlerde değilseniz büyük sıkıntı olmaz. Oralarda motor sürmek eziyet.

Bune
02 Şubat 2015, 13:16
Hahahaha yok dostum troll değilim de eğitim almadan motorun üstüne binmeyin ölürsünüz gibi abartı bir tabir komik geliyor. Kafamız kopmasa bari. Tamam eğitim güzel bişey önemli bir husus da; eğitim almadan trafiğe çıkma demek de bence daha troll

Eğitim almadan motor üstüne çıkma demek tuhaf olur malum eğitim motor üstünde oluyor ama eğitim olmadan trafiğe çıkan adamın kafası kopar yani bu abartı değil normal ve beklenen bişey değil mi sence de? Düşünsene adam sabah hayatında ilk kez motor alıyor öğlen e-5' e çıkıyor daha e-5' e bağlanmak için ilk viraj aldığı bağlantı noktasında kalır bu yüzden eğitim şart.

telike
02 Şubat 2015, 14:53
Eğitim almadan motor üstüne çıkma demek tuhaf olur malum eğitim motor üstünde oluyor ama eğitim olmadan trafiğe çıkan adamın kafası kopar yani bu abartı değil normal ve beklenen bişey değil mi sence de? Düşünsene adam sabah hayatında ilk kez motor alıyor öğlen e-5' e çıkıyor daha e-5' e bağlanmak için ilk viraj aldığı bağlantı noktasında kalır bu yüzden eğitim şart.

Aynen aynen:mrgreen:

zapalka
02 Şubat 2015, 15:02
arkadaşlar,onu bunu bırakın da ehliyet almadan motora binmeyin. en önemlisi bu.:pr::pr::pr:

Artes
02 Şubat 2015, 19:12
sonra kask çorap gibi kokmaya başlıyor o yüzden kask içindeki kılıfları söküp sık sık yıkıyoruz bufta takmak teri emer belli bir sürattan sonra serinletir ama o ıslaklık baş ağrısı yapar en iyisi siz motoru bırakın kaskı serin havalarda kullanırsınız..

telike
02 Şubat 2015, 20:36
arkadaşlar,onu bunu bırakın da ehliyet almadan motora binmeyin. en önemlisi bu.:pr::pr::pr:

yasal bir zorunluluk sıradışı bir durumda haklıyken haksız yere geçmemek için :)

Nikuraya
02 Şubat 2015, 20:42
Havalandırması iyi bir kask aldıktan sonra problem olmaz çok. Işıkta beklerken vs. vizörü açarsın.

ülgenhan
02 Şubat 2015, 20:44
Yarım kaskın sağlıksızlığı ortada dostlar.

Benimde ilk kaskım yarım kasktı. Nispeten az terletmekle birlikte rüzgarı ağzıma ağzıma yemek bir tuhaf geliyordu.

Sonra bir Full face kask edindim. Bir akşam kısa mesafe gitmek için çıktığımda elime yarım kaskı aldım. Tam çıkıcam içime bir kurt düştü. "Ulan" dedim "ya körün taşı bize denk gelirse 5 dakikalık yolda" taktım full face yi çıktım. Nitekim dönüşte körün taşı geldi beni buldu. Ön lastiğim inikmiş. Bir virajı alamadım, döner dönmez motor yatıp altımdan gitti. Koruma d emirleri sayesinde bacağım sıkışmadı, motor altımdan gittiği gibi sürüklenip karşı şeride gitti kaldırıma çarpıp durdu. Deri mont (motor montu değil alelacele deri mont) kollarımı korudu. Kafamda yarım kask olsaydı yüzümden yaralanabilirdim.

Yaz meselesine gelince bandanadIR balaklavadır havalandırmadır bir şekilde alışılır.

otopsici
02 Şubat 2015, 23:13
yazlık balaklava tavsiyesi olan varmı? linkle beraber.. uçuk rakamlar olmasın lütfen..

hem kaliteli hem ucuz (http://www.locoactive.com/)

sahibi acaip ilgileniyor her türlü sorunuza içtenlikle cevap veriyorlar

not:amacım kesinlikle reklam değil ben de paramı verip alıyorum

logan07
02 Şubat 2015, 23:25
Hahahaha yok dostum troll değilim de eğitim almadan motorun üstüne binmeyin ölürsünüz gibi abartı bir tabir komik geliyor. Kafamız kopmasa bari. Tamam eğitim güzel bişey önemli bir husus da; eğitim almadan trafiğe çıkma demek de bence daha troll

Bunlar hep böyle eğitim lobisinin işleri :))) Ben anlayamıyorum madem eğitim bu kadar hayati bir hayır isleyin eğitim videolarini free paylasin arkadaş. Tamam bazı şeyler birebir öğretilir falan filan. Lakin madem bu kadar önemli koyun kardeşim egitimlerin videolarini bizler de nasiplenelim

Cuhara
03 Şubat 2015, 00:15
Bence balaklavadan da iki tane almak lazim. Malum bir yere giderken terliyorsun, sonra donuste ayni balaklavayi takmak sikinti oluyor :)

velizrsln
03 Şubat 2015, 00:46
bu havada motorla ne terlemesiya.en.sicak.aehirlerden birindeyim birde yazinda hic sikinti yok

telike
03 Şubat 2015, 07:25
Bunlar hep böyle eğitim lobisinin işleri :))) Ben anlayamıyorum madem eğitim bu kadar hayati bir hayır isleyin eğitim videolarini free paylasin arkadaş. Tamam bazı şeyler birebir öğretilir falan filan. Lakin madem bu kadar önemli koyun kardeşim egitimlerin videolarini bizler de nasiplenelim

aynen abi ya madem öyle bi eğitimi 600 lira yapma da r1200gs i olmayan arkadaşımız da alabilsin :thumleft:

zaferce
03 Şubat 2015, 09:43

Sürüş yapılmayan eğitim etkinliklerinin hemen hemen hepsi ücretsiz oluyor. Ücretli olanları da ya bir hayır kurumuna bağış veya katılımcıya verilecek bir kitabın fiyatı kadar oluyor. Bulunduğunuz şehirde ART, GiS veya OMM'nin bir ücretsiz teorik eğitimi kesinlikle olacaktır. Bunlardan birine katılabilirsiniz.

Evden çıkmadan ücretsiz teorik eğitim almak isteyenler için ise Caner Atagün online bir hizmet sunuyor. Görüntülü olarak İnternet üzerinden yapılan etkileşimli bir sunum etkinliği.

Bana sorarsanız, teorik eğitimin faydası var olsa da eğitimlerin sürüşü esas değiştiren kısmı, esas beceri sağlayan kısmı veya daha düz ifadesiyle para eden kısmı ise para ödediğimiz kısımları -yani motor üzerinde uygulayarak öğrendiğimiz yerler-.

logan07
03 Şubat 2015, 10:48
Bir altinelbiseliden bile nice şeyler öğrendik pc başında. Ki kendisi eğitmen değil.