PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MOTOR ALICAM SORULARIM

king132
22 Ocak 2015, 21:53
merhaba ben bi motor almaya karar kıldım sahibiylede anlaştım. Sorum şu motor 1.500 kmde hiç bakıma girmemiş 2014 model doğal olarak 2 yıl garantisi var aldığım gibi direk bakımlarını yaptırıcam bana ne kadara maal olur motor mondial bu arada. İleriye dönük bi sıkıntı çıkmaz umarım yada çıkarsa ne gibi bi sıkıntı çıkar.Bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

ozgranl
22 Ocak 2015, 22:14
Hayırlı olsun diyelim.. Sorunuzu daha açık sorarsanız daha net cevaplar alabilirsiniz. Motorunuzun markası Mondial tamam ama Mondial'in bir sürü modeli var hangisi hakkında bilgi istiyorsunuz ? Bu arada bakıma girmemiş demişsiniz,yani motosikletin rodajdan sonra ki bakımı atlanmış mı ? Yağ değişimi yapılmamış mı ?

Buna ek olarak aşağıdaki link sizi Mondial kullanıcıları sayfasına yönlendirecektir. Oradan motosikletinizin modelini seçerek kullanıcı yorumlarına ulaşabilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/?pp=20&daysprune=-1&prefixid=03_Mondial_Motosiklet

telike
22 Ocak 2015, 22:16
başka hiçbir bilgi sahibi olmadığımız için direkt ön yargılı olarak yaklaşacağım. 1500km de hiiiç bakıma girmemiş götürülmemiş merak edilmemiş bir motorun rodajı nasıl yapılmıştır allah bilir. bence hiç bulaşma
bi de

sevgili king 132 nereden geliyorsun hikayen ne?
bi tanıştır bizimle kendini öyle zart diye geliyon soru soruyon muhtemelen şu cevabımı sallamayıp çıkıp gitcen :D

Mexico
22 Ocak 2015, 22:50
Motor 1500 km kadar bakıma girmediyse garanti bozulmuş olmuyor mu?

mtgemlik
22 Ocak 2015, 22:59
Aynen motor bu zamana kadar bakıma girmemişse garanti dosyasıda imzalanmamıştır. Bakıma girer ama ücretide uçuk olabilir. Motor en az 1000 km ye kadar kitapçığa uygun şekilde kullanılması lazım ki bu motoru alan kişi ne rodaj biliyor nede başka birşey. En azından yağ ve yağ filitresi değişmesi lazımdı şimdiye kadar. Sen en iyisi hiç bulaşma veya iyi bir ustaya baktır.

Mertcan39
22 Ocak 2015, 22:59
evet normalde bozulması gerekir bazıları insaflı bozmuyor ama 1500 km ye kadar hiç bakım yapılmamış motoru almam o adam bir motorunu sevmiyordur rodaj yapmamıştır iki hem sıkışık motor fabrikasyon yağı var içinde hemde içi talaş dolu segmanın arasında girdiyse o talaşlar ilerde ne güzel eğlence olur :)

king132
23 Ocak 2015, 02:11
dediğiniz gibi önce servisi arıcam dicem ki bu motor hiç bakıma girmedi nedir bunun masrafı yada garantiden düştümü gibisinden sahibide pek anlamıyor bende pek anlamıyorum bi orta yolu bulup anlaşırsak alacağım aldığım gibi bakıma sokacağım artık gerisi kısmet