PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul'dan Ankara'ya Regal Raptor DD150E-2 Taşıma

mustafaçalık
22 Ocak 2015, 15:31
Merhaba, aranıza yeni katıldım. Geçtiğimiz cuma İstanbul'da Regal Raptor DD150E-2 aldım. Şuanda ailemin yanında İstanbul'dayım ancak haftasonu veya haftabaşında asıl ikamet ettiğim yer olan Ankara'ya motoru götürmeliyim. Daha önceki açılmış konulara baktım, otobüs veya tren tercih edilmesi tavsiye edilmiş ancak birkaç arkadaş chopper tarzı motorların otobüslere sığmayacağını söylemiş. Bunu üzerine TCDD'yi aradım onlar ise İstanbul hattının hismet vermediklerini söylediler. Bu tarz bir motoru yada bu ebatlarda başka bir motoru travego vs bir otobüs bagajında taşımış olan yada yardımcı olabilecek başka bir fikri olan var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

Freye
22 Ocak 2015, 16:41
en güzel bin tapa gaz git otobüs bagajına senin motor otobüs bagajına sığar yada burada bir tane abimiz kargoyla yollamıştı sende öyle yap. :)

ben senin yerinde olsaydım sürerek götürürdüm en güzel ve zevklisi :)

BlackGhost
22 Ocak 2015, 17:12
sürme imkanın varsa sür derim,istanbul-ankara mesafe değil yani,uzun yol tecrübende olur hem,kargo vs işine girme ama illaki öyle yapacam diyorsan bir kamyonet kiralayıp göndereceksin oda sana pahalıya patlar oysaki 50 tl lik benzini at yola koyul o seni zaten ankaraya götürür.

mustafaçalık
22 Ocak 2015, 17:25
Genel olarak motosiklet üzerinde çok bir tecrübem olmadığı için ve mevsim dolayısıyla gözüme çok kestiremiyorum. Aynaları söksem herhalde girer diye tahmin ediyorum.

sey_47
22 Ocak 2015, 17:28
450 km gibi birşey görünüyor. Bence çok fazla değil.
Sabah erken saatte bir çıksan akşam olmadan ordasın.
Havalar kötü değilken şu aralar, yapabilirsin bence.

mustafaçalık
22 Ocak 2015, 17:34
Cumadan sonra havalar baya bozuyor maalesef. Çok teşekkürler yorumlar için.

shooter1
22 Ocak 2015, 17:38
ptt işini sor bakalım bir abi bu yolla taşımıştı

Mexico
22 Ocak 2015, 17:54
En garantisi otobus bence.

Rona
22 Ocak 2015, 18:39
Merhaba, aranıza yeni katıldım. Geçtiğimiz cuma İstanbul'da Regal Raptor DD150E-2 aldım. Şuanda ailemin yanında İstanbul'dayım ancak haftasonu veya haftabaşında asıl ikamet ettiğim yer olan Ankara'ya motoru götürmeliyim. Daha önceki açılmış konulara baktım, otobüs veya tren tercih edilmesi tavsiye edilmiş ancak birkaç arkadaş chopper tarzı motorların otobüslere sığmayacağını söylemiş. Bunu üzerine TCDD'yi aradım onlar ise İstanbul hattının hismet vermediklerini söylediler. Bu tarz bir motoru yada bu ebatlarda başka bir motoru travego vs bir otobüs bagajında taşımış olan yada yardımcı olabilecek başka bir fikri olan var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

Travego otobüslerle rahatlıkla taşıyabilirsin Dragstar veya Daytona350 sığdığına göre seninki hayli hayli sığar.Aynaları sökebilir veya gidon vidalarını gevşetip gidonu yatırabilirsin bu şekilde sıkıntısız taşınabiliyor.En son 100 tl gibi de bir maliyeti vardı.Sıkıntı yapacak bir şey değil.Kolay gelsin.

mustafaçalık
22 Ocak 2015, 19:00
Çok teşekkürler cevaplar için. Sabahtan otobüsü deneyip olmadı hava iyi olursa basıp gidiyorum artık. Eğer Dragstar ve Daytona350 sığıyorsa bu da sığar o halde.