PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sınav Tarihi belli değil ne demek?

Capitao_3
29 Aralık 2014, 16:12
arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce b sınıfı ehliyetime a2 ekletmek için kursa yazıldım bana sınavın 4 ocakta olacağını söylediler parasını da peşin ödedim..

bugün sınavdan önce sınava gireceğim motorla ne zaman çalışabilirim diye kursu aradım.. bana sınavın tarihinin belli olmadığını söylediler.. böyle bişey mümkün olabilir mi?

acaba ben parayı peşin ödediğim için beni bir sonraki döneme mi salladılar?

Freye
29 Aralık 2014, 16:19
çok saçma bu işin peşini bırakma bence

Sj's
29 Aralık 2014, 16:20
Olabiliyor oyle milli egitimden haber bekliyolardir. bazen hava sartlarina gore ya da baska sebeplerden sinav tarihlerinde oynama yapabiliyorlar. Panik yok :)

Capitao_3
29 Aralık 2014, 16:20
benle aynı tarihte sınava yazılan arkdaşta var ona da aynısını söylemişler arattım şimdi

zapalka
29 Aralık 2014, 16:25
geçen kasım ayında da benim başıma geldi. önce 8-9 kasım olacak dediler. sonra tekrar arayıp 15-16 kasım da olacak dediler. sebebini sorduğumda ; a2,b,e ve diğer sınıfların hepsi aynı anda olduğu ve çok fazla sınava giren kişi olduğu için sınava girecek hocaların uygunluğuna göre MEB sınav tarihlerinde değişiklik yapabiliyor dediler.
yani ; ilk önce söyledikler hafta yine sınav yapıyorlar ama mesela sadece b ve e sınıflarını yapıyorlar, uygunluğa göre bir sonraki haftaya erteleyebiliyorlar.

Capitao_3
29 Aralık 2014, 16:29
Olabiliyor oyle milli egitimden haber bekliyolardir. bazen hava sartlarina gore ya da baska sebeplerden sinav tarihlerinde oynama yapabiliyorlar. Panik yok :)

ne kadar erteleniyor.. kaldı ki forumdan gördüğüm kadarıyla her hafta bir yerlerde sınav oluyor.. milli eğitim her yere farklı bir sınav takvimi mi uyguluyor?

A.Volkan
29 Aralık 2014, 16:41
Reis keşke parayı peşin ödemeseydin!

Proud
29 Aralık 2014, 16:57
Sınav tarihi gelince seni arar hocan. Parayı peşin ödemek zorundasın zaten, yoksa meb'e adını bildirmiyolar. Heyecan yapmaya gerek yok.Sınav tarihinin atlaması gayet doğal.

Dodin
29 Aralık 2014, 17:14
hocam benim sürücü kursunun sayfasında şöyle bir açıklamaları vardı , her ilçeden 1000 kişi 1 günde sınava alınıyor deniyordu , yani o dönemde 4bin kişi yazıldıysa 4 günde sınav oluyor 2 haftasonu şeklinde , gerekli sayı toplanamadıysa 2 dönemi birleştirmiş olabilirler malum havalar kötü kimse bu havada ehliyet almıyor genelde mart aylarında talep artışı oluyor.

Tabi doğru yanlış uygulama ile ilgili yorum yapmıyorum sadece yaşananlar bunlar

hakikiteker
29 Aralık 2014, 17:51
1-2 hafta ileri atar, mağdur olmazsınız bence. Aynısı bana da olmuştu.

A.Volkan
29 Aralık 2014, 18:07
Sınav tarihi gelince seni arar hocan. Parayı peşin ödemek zorundasın zaten, yoksa meb'e adını bildirmiyolar. Heyecan yapmaya gerek yok.Sınav tarihinin atlaması gayet doğal.

Bende b ye a2 eklettim.Allah razı olsun Fenerbahçe Sürücü kursu benden parayı parça parça aldı.Sizin dediğinizi anlamadım.:sunny:

Capitao_3
30 Aralık 2014, 12:01
bekleyelim bakalım

canerol
30 Aralık 2014, 12:35
sınavlar senede 8 9 kere olurken bundan sonra 4 5 kere olacak galiba..yeni bi sisteme geçildiğinden sınav tarihleri belli değil.arkadaşada 31 ocak civarı dediler.