PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Michelin Pilot Road 4 kullanan ???

necatik35
29 Aralık 2014, 01:49
Merhaba arkadaşlar,
Aranızda Michelin Pilot Road 4 kullanan varmı?
Varsa yorumlarınız nelerdir?
Benim yaşlı kurt V strom a takmak istiyorum.Toprakla işim yok,sadece asfaltta kullanacağım.

oznkrçm
29 Aralık 2014, 02:02
Ben kullanıyorum. Şu ana kadar lastiğin kalitesini test edecek bir durumla karşılaşmadım. Geçen nisan ayında almıştım. İki kez yoğun yağmurda kullandım. Onun dışında hep sıcak havada sürdüm. Ne olursa olsun verdiği güven daha farklı. Memnunum, iyi ki almışım diyorum.

ahmetkorkmaz
29 Aralık 2014, 02:06
Merhaba

Bende pilot street var, pilot road 4 kullanmadım ama benim lastikler çok güzel yol tutuyor.

Normalde pilot street kuru asfalt lastiğidir, ama yağmurda da son derece iyi.

Pilot road 4 yağmur için düşünülmüş bir lastik eminim çok daha iyidir.

Birkaç forumda Michelin lastikler erken bitiyor gibi bir şikayete rastladım :)

Lastikler de bizimle birlikte ölecek sanki :)

http://www.youtube.com/watch?v=cMLjz6bDDbs

necatik35
29 Aralık 2014, 02:07
Ben kullanıyorum. Şu ana kadar lastiğin kalitesini test edecek bir durumla karşılaşmadım. Geçen nisan ayında almıştım. İki kez yoğun yağmurda kullandım. Onun dışında hep sıcak havada sürdüm. Ne olursa olsun verdiği güven daha farklı. Memnunum, iyi ki almışım diyorum.

Kaç km.oldu takalı.Metzeller next takacaktım ancak 10 binde bitiyor diyorlar.
Bu nedenle Michelin Pilot Road 4 de yöneldim.

oznkrçm
29 Aralık 2014, 02:13
Daha 6 bin anca oldu. Metzeler'i ben de çabuk bitiyor diye duymuştum. O yüzden pilot road 4'e yöneldim. Özellikle yağmur için tercih ettim ama kullanımın % 90'ı kuruda oldu.

necatik35
29 Aralık 2014, 02:22
Daha 6 bin anca oldu. Metzeler'i ben de çabuk bitiyor diye duymuştum. O yüzden pilot road 4'e yöneldim. Özellikle yağmur için tercih ettim ama kullanımın % 90'ı kuruda oldu.

Benim için yol tutuşu ve dayanıklılığı önemli.Tabiiki yağmurda da yolu güzel tutması + bir avantaj.

oznkrçm
29 Aralık 2014, 02:39
Benim için yol tutuşu ve dayanıklılığı önemli.Tabiiki yağmurda da yolu güzel tutması + bir avantaj.

Yol tutuş için isteğinizi karşılar diyebilirim ama dayanıklılık konusunda henüz kesin bir şey diyemem. Hep artçılı kullandım 6 bin km ve lastiklerde sorun yok. 10 binde falan bitme durumu söz konusu gibi durmuyor. Pilot Road 3'e göre % 20 daha uzun ömürlü diye pazarlama yapılıyor. Bir önceki lastik verilerine göre bir sonuç çıkarılabilir. 4 kullananlar belki daha lastiği bitirecek kadar km yapmamış olabilir.

Pekbipicadam
29 Aralık 2014, 02:54
road 3 kullanıyorum 30 bin km oldu halen bir bitme söz konusu değil bilginize. :cat:

Her türlü zeminde başarılı kendi limitlerim içerisinde tabiki.

Schizophren
29 Aralık 2014, 03:19
Michelin pilot road 4 GT kullanıyorum (sport touring için GT önerdiler) almadan önce çok araştırdım en son pirelliyle arasında kararsız kaldım ama yurtdışı forumlarda %90 michelin öneriyorlar. pirelli'nin michelin'e oranla ömrünün daha az km olduğuna dair 5-10 yorum okuyunca michelin'de karar kıldım

reklam olurmu bilmiyorum ama motolastik.com 'dan. ilgili alâkalılar izmirden istanbula ertesi gün geldi :cat:

RAMİREZ
29 Aralık 2014, 05:07
5000 km oldu kullanıyorum. ıslak performansı çok iyi. Gerçi ben yağmurda çok sıkıştırmam motoru. Ama viraj perf. gayet iyi diyebilirim. Birde İstanbul yollarına bence en uygunu bu diye düşündüm. Galiba haklıda çıktım. Fiyat olarak yüksek tabi.

adanalı
29 Aralık 2014, 09:02
:king:merhaba,bizim ekipte 3 arkadaş aldı ve kullanıyorlar,yol tutuşu süper,yağmurda da başarılıymış,çok memnunlar.ben de zamanı gelince bu lastikten düşünüyorum.ADANA'dan selam olsun.

Deryali
29 Aralık 2014, 11:06
Bence gelmiş geçmiş en iyi lastiklerden biri. Yola zamk gibi yapışıyor lastiği kaydırmak mümkün değil, hayatımda virajlara bu kadar korkusuzca hiç girmemiştim.
Yağmur lu havada sanki kuru havada gidiyormuş gibi yatırabiliyorsun motoru.
Ayrıca çamur performansı beni şok etti. Motor çamurda bile kaymadı pati çekmedi.

Ayrıca 15bin km yi geçti ama hiç eskime vb yok.

http://i.hizliresim.com/LYpNN0.jpg

http://i.hizliresim.com/MP62b9.jpg

http://moto.michelin.co.uk/tyres/michelin-pilot-road-4

Videyu izlemenizi tavsiye ederim.

Sinan Aksu
29 Aralık 2014, 11:24
İlhami abi, 4'ü bilmem,
Ama Crossrunner'da Road 3 kullanmıştım,

Suyu deli gibi tahliye eden muhteşem kanalları ve soğuk asfalta tutunma özelliği ile, ful yağmurlu havalarda bile çok çok yüksek tempolarda sürüş yapmamı güvenle sağladı.

orhanerdogan
29 Aralık 2014, 11:31
Road 4 kullanıyorum önceki lastiklerim 6 senelik battlax dı(motoru orjinal lastikleri ile satın aldım) tabiki onlardan sonra benim iyi kavramım biraz değişmiş olabilir. Genel olarak lastiği soğuk, sıcak, yağmurlu koşullarda kullandım. Hatta geçen yanlış yola saptığım için 25-30km git-gel artçımla birlikte çamur maceramızda oldu ona rağmen tehlike arz edecek bir durum yaşamadığımı ifade edebilirim

EGELİ
29 Aralık 2014, 11:47
Kaç km.oldu takalı.Metzeller next takacaktım ancak 10 binde bitiyor diyorlar.
Bu nedenle Michelin Pilot Road 4 de yöneldim.

Onu diyen haltetmiş,next ler 1000+ büyük endurolar için tasarlanmış olan harika bir lastik,ben sattığım motorda kullandım ve hala arkadaşım kullanıyor bence gözü kapalı alın kullanın..

necatik35
29 Aralık 2014, 18:21
:king:merhaba,bizim ekipte 3 arkadaş aldı ve kullanıyorlar,yol tutuşu süper,yağmurda da başarılıymış,çok memnunlar.ben de zamanı gelince bu lastikten düşünüyorum.ADANA'dan selam olsun.

Sağol Bora cığım.Benden de Adanalı arkadaşlara selamlar :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

Onu diyen haltetmiş,next ler 1000+ büyük endurolar için tasarlanmış olan harika bir lastik,ben sattığım motorda kullandım ve hala arkadaşım kullanıyor bence gözü kapalı alın kullanın..

Takip ettiğim bir çok forumda Next in 10 binde deforme olmaya başladığı ve 15 binlerde kullanılmaz hale geldiği söyleniyor.Siz kaç km.de iken sattınız ve şu anki durumundan eminmisiniz?

brooklynnn
29 Aralık 2014, 20:03
Bende Road 1 vardı 15bğn kullandım ilk günkü gibiydi. Road 1 bile güven veriyordu

Nikkfurie
29 Aralık 2014, 20:16
önceki motorum 2004 DL650 de road2 kullanmıştım..

bu makinelerde oem kullanılan yarı asfalt lastiklerden sonra özellikle ıslak zeminde fren kabiliyeti çok güven verici idi..en belirgin özelliği çift hamurlu olması yani yan yüzeyleri ile orta kanal sertliği farklıdır..dikkat etmeniz gereken kaldırımlara vs çıkarken iki ayağınızı yere koyup motorun yükünü hafifleterek çıkmanızdır zira zarar görebilir..

EGELİ
29 Aralık 2014, 22:14
Sağol Bora cığım.Benden de Adanalı arkadaşlara selamlar :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

Takip ettiğim bir çok forumda Next in 10 binde deforme olmaya başladığı ve 15 binlerde kullanılmaz hale geldiği söyleniyor.Siz kaç km.de iken sattınız ve şu anki durumundan eminmisiniz?
vstrom 650 ye takmıştım sezonda 13000 km.yaptım sonra arkadaşta bi 3-4 bin km.yaptı hala sıkıntı yok.taksitleri yeni bitti daha antalya karayol lastik uğurdan almıştım,siz bakmayın millete adam var artçılı,çantalı,full yüklü dere tepe asfalt karışık gider motorda 1200 lüktür lastik 10 binlerde biter,adam var aşırı sıcaklarda asfaltta yüksek km.lerde devir çevirir lastiği erken bitirir,adam var lastiği alır motoru garajda yatırır lastik 5.000 km yapmıştır ama yatmaktan eskimiştir demem o ki normal şartlarda efendi gibi bindikten sonra heleki vstromda bu lastik 18-23.000 km.civarında sizi götürür.

Levent68
29 Aralık 2014, 22:45
Bende Pilot Road 4 ile bu sene Münih ten Antalya Kapadokya ankara tekrar Münih yaptim Motorun Honda vfr 1200 f yagmur sicak soguk her durumda cok güvenli lastik 5 hafta da yaklasik 8500 km yol yaptim hala daha 3-5 bin km yol gider. Kesinlikle tavsiye ederim....

necatik35
30 Aralık 2014, 23:40
Bu gün Motolastik firması ile Michelin Pilot Road 4 TRAIL 110/80R19 59V ve 150/70R17 69V almak için anlaştım.925 TL.gibi bir rakama mal olacak.Söküp takma ve sibop değişimi dahil.
Birde satıcı firma Heidenau K60 Scout 110/80B19 59T ve 150/70B17 69T teklifinde bulundu ve 875 TL.ye mal oluyor.Ancak bu lastiği daha önce kullanmadığım ve markayı da fazla duymadığım için tedirgin oldum.Oldukça dişli bir lastik ve ömrü uzun olur deniyor.Ancak asfaltta çok ses yapar düşüncesindeyim.Bu lastik hakkında bilgisi olan var mıdır?

Sinan Aksu
30 Aralık 2014, 23:56
İlhami abi,

Ben senin yerinde olsaydım 50 TL için Pilot Road 4'ten vazgeçmezdim.

necatik35
31 Aralık 2014, 14:06
İlhami abi,

Ben senin yerinde olsaydım 50 TL için Pilot Road 4'ten vazgeçmezdim.

Evet Sinan cığım,bende o düşüncedeyim.
Zarten dün gece internette o lastik hakkındaki yorumları izledim.pek olumlu değildi.

Naci63
31 Aralık 2014, 15:12
Bu gün Motolastik firması ile Michelin Pilot Road 4 TRAIL 110/80R19 59V ve 150/70R17 69V almak için anlaştım.925 TL.gibi bir rakama mal olacak.Söküp takma ve sibop değişimi dahil.

iyi bir tercih. Ben de Michelin road 4 GT almıştım. Ancak mutlaka üretim tarihine dikkat edin Bazen 1 yıllık lastikleri kakalıyorlar.

necatik35
01 Ocak 2015, 01:34
iyi bir tercih. Ben de Michelin road 4 GT almıştım. Ancak mutlaka üretim tarihine dikkat edin Bazen 1 yıllık lastikleri kakalıyorlar.

Taktıracağım lastik muhtemelen 2014 model olacak.2015 model lastikler daha piyasada yoktur tahminim.

Naci63
01 Ocak 2015, 08:27
Ama haftasını mutlaka sorun. Lastikte üretim zamanı hafta olarak üzerinde yazar. Örneğin "2514" gibi. Anlamı: 2014 yılının 25. haftası demektir. Bu da Haziran ayı demektir. Motosiklet lastiği genellikle tarih olarak baya bir geriden geliyor. Satıcılar önce eldeki en eskiyi satmaya çalışıyorlar doğal olarak. Hem ithal olması hem de otomobil lastiği kadar çok satılmaması (özellikle büyük ebattakiler) nedeniyle eldekilerin tarihi çok yeni olamayabiliyor. Hatta internette 2009 üretimi 2010 üretimi lastikler bile var. Ama bunlar genellikle "indirimli lastik" andı altında satılıyor. Gerçi bunlar Michelin metzeller değil. Ama yine de 2014 yılının hangi haftası olduğuna dikkat edin. Ben 4 yıl önce bu siteye de reklam veren ve motosiklet net üyelerine %10 indirim diyen bir firmadan metzeller lastik aldım. Lütfen 6 aydan eski lastik göndermeyin dediğim halde gelen 2 lastik te o gün itibariyle tam 1 yıllıktı. Bu nedenle sütten ağzım yanınca artık yogurdu üfleyerek yiyorum. 3 ay önce verdiğim siparişte lastiklerin tarihini kesin olarak öğrendim ve 2 kere teyit ettim ve farklı çıkarsa iade ederim diyerek sipariş vermiştim. . Size kolay gelsin. Selamlar.

necatik35
01 Ocak 2015, 14:49
Ama haftasını mutlaka sorun. Lastikte üretim zamanı hafta olarak üzerinde yazar. Örneğin "2514" gibi. Anlamı: 2014 yılının 25. haftası demektir. Bu da Haziran ayı demektir. Motosiklet lastiği genellikle tarih olarak baya bir geriden geliyor. Satıcılar önce eldeki en eskiyi satmaya çalışıyorlar doğal olarak. Hem ithal olması hem de otomobil lastiği kadar çok satılmaması (özellikle büyük ebattakiler) nedeniyle eldekilerin tarihi çok yeni olamayabiliyor. Hatta internette 2009 üretimi 2010 üretimi lastikler bile var. Ama bunlar genellikle "indirimli lastik" andı altında satılıyor. Gerçi bunlar Michelin metzeller değil. Ama yine de 2014 yılının hangi haftası olduğuna dikkat edin. Ben 4 yıl önce bu siteye de reklam veren ve motosiklet net üyelerine %10 indirim diyen bir firmadan metzeller lastik aldım. Lütfen 6 aydan eski lastik göndermeyin dediğim halde gelen 2 lastik te o gün itibariyle tam 1 yıllıktı. Bu nedenle sütten ağzım yanınca artık yogurdu üfleyerek yiyorum. 3 ay önce verdiğim siparişte lastiklerin tarihini kesin olarak öğrendim ve 2 kere teyit ettim ve farklı çıkarsa iade ederim diyerek sipariş vermiştim. . Size kolay gelsin. Selamlar.

Zaten firma İzmir de olduğu için kendim gidip taktıracağım.Tarih konusunda sıkıntı olacağını sanmıyorum.İlginiz için teşekkür ederim.Selamlar.

necatik35
03 Ocak 2015, 01:28
Bu gün Motolastik firmasında Michelin Pilot Road 4 TRAIL Lastikleri motoruma taktırdım.2014 ün 36 cı hafta imalatı.Daha yenisini bulamadım.Herhalde daha yenisi de yoktur Türkiye de..sökme takma,balans,sibop ve nirojen dahil k.kartına 9 taksit 1000 TL.ye mal oldu.
Havanın soğuk olması nedeniyle ancak 80 km.yol yapabildim.Lastik yeni olduğu için fazla zorlayamadım.Ancak ilk izlenim olarak fren mesafesinde oldukça kısalma meydana geldi ve virajlarda motor daha bir rahatladı.150 km.lik rodaj devri bitince viraj da ne yapıyor daha net belli olacak.

Tİme_shİft42
03 Ocak 2015, 02:02
Bnde pilot street var frenleri unutuyorum kayacakmı kaymıyacakmı korkusu yok önemli olan lastiğin güven vermesi iyi lastik almakla çok iyi bir şey yaptınız hayırlı olsun zamanla faydasını görmeye başlarsınız

adanalı
03 Ocak 2015, 08:45
ee o zaman hayırlı olsun ilhami kardeşim,ADANA'dan selam olsun.:king:

Naci63
03 Ocak 2015, 09:51
Hayırlı olsun. Hem iyi bir fiyattan hem de oldukça yeni üretim lastik almışsınız. Allah kaza bela vermesin. Ben ekimde aldığımda 21 ve 23. hafta üretimleriydi. Selamlar.

ergün1968
03 Ocak 2015, 14:22
Güle güle kullan üstad.Doğru karar.

necatik35
04 Ocak 2015, 00:11
Hayırlı olsun. Hem iyi bir fiyattan hem de oldukça yeni üretim lastik almışsınız. Allah kaza bela vermesin. Ben ekimde aldığımda 21 ve 23. hafta üretimleriydi. Selamlar.

Amin dostum.teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

ee o zaman hayırlı olsun ilhami kardeşim,ADANA'dan selam olsun.:king:

Teşekkürler dostum.Adana ya selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Güle güle kullan üstad.Doğru karar.

Teşekkürler arkadaşım.

necatik35
12 Ocak 2015, 01:34
Bu gün nihayet hava ısınınca yeni taktırmış oldum lastikleri deneme fırsatım oldu.Michelin Pilot Road 4 TRAIL gerçekten 10 numara lastikmiş.Motorum ömrü hayatında yatmadığı kadar yattı ve virajlara adeta kendisi girdi.Üstelik frenleme mesafesi kısaldı ve eskiden yaptığım herhangi bir sürate -500 devir daha az çevirerek ulaşmaya başladım.Buda daha az benzin tüketeceğini gösteriyor.
Bu güne kadar o Metzeler Tuorance lastikleri kullandığım için kendi kendime küfürler ettim :)