PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağı değiştirirken Egzozu delinen masum öğrenci(egzoz pahalı para yok ): )

Vejeteryan
26 Aralık 2014, 14:01
Motorum Daelim Roadwin 250R yağı değiştireyim derken egzos nasıl olduğunu anlayamadığım bir şekilde delindi. Napabilirim ? Delik çapı 2mm var rahat :((

hakikiteker
26 Aralık 2014, 14:05
Çok göze çarpan bir yerde değilse elektrotla kaynak yaptırın bence.

Vejeteryan
26 Aralık 2014, 14:10
Tam altında hiç görünmüyorda baya sıvı fışkırıyor :pale:

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Yağı mı az koydum acaba ? Şöyle oldu aslında motoru 2 ayak üstüne havaya aldım kıçını sonra motor çalışırken arka teker kendi kendine dönmeye başladı vitesteydi motor .. Bir ayağımla dokundum boşta dönüyorsa durdurayım diye devam etti dönmeye gittim gaza bastım hızlandı falan derken bir baktım pıt pıt birşey damlıyor derken bir baktım baya püskürtmeye başladı hemen kapattım motoru ama geç kaldım

Blackeagletr
26 Aralık 2014, 14:14
Yağın azlığıyla egzozun deliği arasındaki bağlantıyı anlamadım.
Egzozlarda tahliye deliği olur altında, çıkışın orda veya her iki yerde de. Egzozun içinde kalan nemin atılması içindir. O delik olmasın o ?

Vejeteryan
26 Aralık 2014, 14:15
Arkadaşlar acil biryere yetişmem lazım egzoz deliği sorun çıkaran bir olgu değildir derseniz şöyle olucam :queen::flower:

kurubuz
26 Aralık 2014, 14:17
Delik egzos ile yağın ne alakası var anlayamadım. İki ihtimal var
1) karteri deldin, egzosu değil. 2)Egzosu deldin ama yağ tapadan geliyor.

Vejeteryan
26 Aralık 2014, 14:22
Baya az şey biliyormuşum :pale: Şu kitapcığı indiremedim daelimden şikayetçi olmak lazım :pale:

Baktımda o tahliye deliğiymiş :pr:

Uğur
26 Aralık 2014, 14:37
Tam altında hiç görünmüyorda baya sıvı fışkırıyor :pale:

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Yağı mı az koydum acaba ? Şöyle oldu aslında motoru 2 ayak üstüne havaya aldım kıçını sonra motor çalışırken arka teker kendi kendine dönmeye başladı vitesteydi motor .. Bir ayağımla dokundum boşta dönüyorsa durdurayım diye devam etti dönmeye gittim gaza bastım hızlandı falan derken bir baktım pıt pıt birşey damlıyor derken bir baktım baya püskürtmeye başladı hemen kapattım motoru ama geç kaldım

Yağ tapasını tamamen sıktığından emin misin?

Pekbipicadam
26 Aralık 2014, 14:40
Bence sen ne yapmaya çalıştığını bir anlat sonra son durumun hakkında bilgi ver mümkünse resim çek koy , bu zaman içersin de de motorunu çalıştırma , anlayabilirsek yardımcı olmaya çalışalım.

boora
26 Aralık 2014, 14:46
yağ değiştiriken nasıl demiri delebilirsin ki ? hadi egzoz komple çürüsün anahtarı çarpsan parçalanır zaten o kıvama geldiyse anahtar çarpmayada gerek kalmaz kendisi dökülür . tahliye deliğidir o zaten matkapla delinmiş gibidir yuvarlak

sey_47
26 Aralık 2014, 15:03
Bence orta ayakta gaz verirken yağ tapası yerinden çıktı.
Egzostan sıvı mı akar hiç. Aksa bile fışkırmaz.

Fotoğraf falan ekle. Öyle daha yardımcı olabiliriz buradan.

Vejeteryan
27 Aralık 2014, 18:19
En kısa sürede fotoğraf koyacağım

maktama
27 Aralık 2014, 18:28
Hocam egzoz tahliye deliğidir o, diğer bir arkadaşın dediği gibi nemi atar.. Zannımca düzgün yuvarlak şekilde bir delik olsagerek.

ergün1968
27 Aralık 2014, 18:35
Bu nasıl bir konudur,anladımsa arap olayım.Ne fışkırdığı,nerden fışkırdığı belli değil.Egsoz nasıl delinir? Egsozdan ne fışkırabilir? Hiçbir şey belli değil.Ne içiyorsan banada söyle :)