PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : herkez bakabilir ve fikrini söyleyebilirse sevinirim

fullpusat1
17 Aralık 2014, 20:05
merhaba herkeze 13 aralıkta yazılı sınava girdim ve açıkcası daha önceki sınavlara göre biraz kazık geldi bana :) ama büyük ihtimalle geçtim hayla direksyon sınavı korkum var henüz daha hiç oturmadım bile motosiklet selesine ama inşallah geçerim diyerek sormak istiyorum kredi çektirme durumum düzeldi gibi ve sınav olumlu olursa hemen almak istiyorum bayadır araştıyorum aslında boy 1.76 kilo 120 1 1.5 bin kadarını korumaya ayırmak kaydıyla da 5000 tl kadar bir çekilicek kredi ne almalıyım gerekirse cross değil ama araziyede girebiliyim öğrenince uzun yolada çıkabiliyim uzun bir süre cc yükseltemem çünki aklımda lifan em150l var sizin önerileriniz nelerdir biraz uzun oldu ama okuyan ve yardımcı olucak herkeze şimdiden teşşekürler

solmyr
17 Aralık 2014, 20:15
derbi etx 150 öneririm

http://www.fercomotor.com.tr/i/content/102_1_derbi-3.jpg

5000liraya ekipman da dahilmiş :P o zaman emisol güzel tercih.

YasinG34
17 Aralık 2014, 20:20
lifan em150l yerine 2.el ybr al en azından japon arkasında yamaha var sorun yaşamassın en azından yada cbf 150

fullpusat1
17 Aralık 2014, 20:23
0 alma taraftarıyım anlamam pek 2. el kötüyse hele 5000 aşşağı yukarı oynayabilir az çok dediğim gibi beni çekmse çok önemli ufak tefek olmasın rks titanic ede bakıyordum ama 150 cc ler için çekişi kötü diyorlar ybr ye de hiç bakmadım henüz

Fatiiiik
17 Aralık 2014, 20:26
Bende o sınava girdim ilkyardım biraz kazık geçti evet :) benim motosiklete bakabilirsin falcon wonder 150 şehir için cross diye geçiyo bu arada bi yardımda bulunayım haftaya salıyı bekleme soruların cevapları burda var
http://www.dogrukaynak.com/13_aralik_2014_ehliyet_sinavi_soru_ve_cevaplari.ht m

fullpusat1
17 Aralık 2014, 20:37
çok sağol burdan hatırladığım kadarıyla kitapçıklar açılmadı zaten en fazla 10 yanlış gözüküyor motorda güzel gibi duruyor inşallah ilgi gösterilirde benim için en uygun motoru seçebilirim keşke ankarada ders verebilcek biri olsa kurs hayla sallıyor beni biraz :)

SlimShady1
17 Aralık 2014, 20:40
Bajaj boxer :cat:

hakikiteker
17 Aralık 2014, 21:38
YBR öneririm, Honda CB125F yi getirmezse -getirirse de beğenir miyim bilmem ama- YBR alacağım Mart gibi. Bu arada kardeşim, yanlış anlama ukalalık yapmak değil niyetim ama yazım hataları konusunda az biraz kendini geliştir yoksa bazı yerlerde seni aşağılamaya kadar giderler, benden söylemesi.

fullpusat1
18 Aralık 2014, 01:35
uyarın için teşekkürler biraz kolaya kaçmak birazda uykusuzluktan :) en çok önerilen model ybr sanırım ama 150 liğini ben göremedim sanırım cbf lifan ybr bajaj falcon bunlar istediklerimi karşılarmı ve + - leri nelerdir dediğim gibi tecrübe kazanınca uzun yol yapmak istiyorum toprak arazi yol yada şehir içinde gündelik kullanmak için

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

başka önerisi olan yokmu

kinqdai
18 Aralık 2014, 08:30
Kardeşim Apachi lerde güzel motor bi düşün bir bak madem 3-5 yukarı oynayabilir diyorsun bence çok güzel bir tercih ve deneyim olur senin için ama bugüne kadar motor kullanmadıysan eğitim yada ilk dandik mandik bir motorda biraz sürüş yapmanı öneririm en azından alıcağın motor sağlıklı ve uzun ömürlü olur :)

http://www.motofuar.com/galeri/fotogaleri/tvs-apache-rtr-150-gri.jpg

natila
18 Aralık 2014, 09:14
bajaj boxer 10 numara hemde 2700 tl

Yurdukoru
18 Aralık 2014, 11:04
Tork canavarı Bajaj Boxer tabi ki. Cüssenize ve bütçenize en uygunu. Ne kadar hunhar kullansanız da eskitemezsiniz. Ekipmana da bol bol para ayırırsınız. Diğerleri zaten altınızda düdük gibi kalır.

moturmotur
18 Aralık 2014, 12:03
bencede bajaj boxer bakmalısın 120 kiloyum diyorsun :D veyahut asya arora kanuni gibi markaların gy-2 modelleri var kros tarzı onlarda iyi gider boy ve kilo olarak... 2. el ybr diyenler çıkacak şimdi :D ondada motora saplanmış gibi gidersin :D krediye bulaşmamanı tavsiye ederim hem maddi hem manevi olarak seni zora sokar

neveragain34
18 Aralık 2014, 12:11
acele etmez düşeş beklersen 3500-4000TL ye 2011-2013 model Guzel bi CBF 150 alabılırsın 15-25 bin km de eger ogrenırken fazla yormaz bakımlarını yaparsan acemiligini atacagın saglam makina. 1,80 boy 120 kilo yum her gun 35+35 kullanıyorum (makina 72,000 de bu arada )90 km yı gecmıyor ama yokusta senı uzmez apachi leride yolda goruyorum CBF ten daha torklu makına ama almadım bınmedım o yuzden bısı dıyemıyorum.
parca sıkıntısı yok

fullpusat1
18 Aralık 2014, 20:03
bajaj ve apachi nin daha olumlu yorumları sanırım 90km yi rahat yapabilcekse sıkıntım olmaz çok çelişkide kalıyorum
kısa zamandada değiştiremem muhtemelen uzun bir süre sürüceğim için yazında uzun yolada gitmek istiyorum apachi resimlerde büyük sağlam gibi duruyor kilo durumum değişken sakatlığım geçince verebilirim hayla direksyon sınavı korkumda devam ediyor :(

SlimShady1
18 Aralık 2014, 21:21
Uzun süre binerim dayanıklı ve birazda kuvvetli olsun dersen, bajaj boxer derim. Nedenleri; Oldukça basit antin kuntin gereksiz detayları yok, bozulacak aksamı çok az. Hindistan'da bunlarla nakliyat yapılıyor. Sen gezmek için alacaksın sıkıntı vermez diye düşünüyorum.

fullpusat1
18 Aralık 2014, 21:43
bajajın dış görünüşte 2 şey hoşuma gitmedi birincisi kuyruk deniyor galiba oraya orası çok düz 2cisi farları hoşuma gitmedi tabi güç olarak bilemem ama

SlimShady1
18 Aralık 2014, 21:49
bajajýn dýþ görünüþte 2 þey hoþuma gitmedi birincisi kuyruk deniyor galiba oraya orasý çok düz 2cisi farlarý hoþuma gitmedi tabi güç olarak bilemem ama

Valla kanka senbilirsin. Son hız 100km/h diye biliyorum. Uzun yolda 80'e dayar gidersin.

fullpusat1
18 Aralık 2014, 21:56
hızlanması nasıl sollamalarda felan

SlimShady1
18 Aralık 2014, 22:00
hýzlanmasý nasýl sollamalarda felan
Bu konuda net birsey soyleyemem ama kagit uzerinde baktiginda emsallerine gore daha torklu daha seri ve kivrak gibi. Bunun cevabini "Yurdukoru" ve "Twona" abi daha iyi verir.

fullpusat1
18 Aralık 2014, 22:22
şimdi ozaman seçenekler apachi bajaj cbf lifan hiç öneren yok zaten galiba rks ninde hızlanma sorunu var diye duydum bu 3 marka üzerinden düşünücem ozaman

150_zat_ank
18 Aralık 2014, 23:59
mondial 150 mr bakabilirsin, 162cc 15nm tork ve 15 beygir ile her durumda 110 km hıza ulaşırsın, taş gibi motosiklet 2 yılda beni bi kere bile üzmedi tek kusuru üstünde gelen berbat arka lastiği onu da 175 tl ye (michelin city grip) çözer ve çok eğlenceli bir motosiklete sahip olursun :) 12 yıldır motosiklet kullanıyorum, rks hariç küçük hacimli hemen hemen tüm modelleri sürme şansım oldu, ilk defa küçük hacimli bir motordan bu kadar keyif aldım.

ülgenhan
19 Aralık 2014, 00:08
hocam önereceğim mtorların hiç birini kullanmadım ama bende motor bakıyorum, bayağı araştırdım. duyduklarım:

-bajaj boxer: torku yüksek seri makina. aksamı sağlam, kronik meseleleri kolay halloluyor.

-tvs apache: kendini kanıtlamış bir motor, ama titreşimi sorun diyorlar.

- mondial 150 mr vulture: yakışıklı motor. aşağı yukarı bajaj sağlamlığında olduğu söyleniyor.

Capitao_3
19 Aralık 2014, 00:09
Kardeşim Apachi lerde güzel motor bi düşün bir bak madem 3-5 yukarı oynayabilir diyorsun bence çok güzel bir tercih ve deneyim olur senin için ama bugüne kadar motor kullanmadıysan eğitim yada ilk dandik mandik bir motorda biraz sürüş yapmanı öneririm en azından alıcağın motor sağlıklı ve uzun ömürlü olur :)

http://www.motofuar.com/galeri/fotogaleri/tvs-apache-rtr-150-gri.jpg

kesinlikle

fullpusat1
19 Aralık 2014, 00:17
http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model_detay&cl=touring&l=150MRVULTURE&i=500 bundan bahsediyorsan hoşuma gitti aslında yol tutuşu nasıl 120 kiloya rağmen 110 km görürmü lastiğini değiştiririm 175 tl ise sorun değil zaten 0 ı yeterince ucuz uzun yol arazi sürüşünde nasıl çevikliği felan malesef bu öndeki tek büyük farlar hiç hoşuma gitmiyor vites göstergesi olmasıda güzel bununda kuyruk kısmı tam istediğim gibi değil ama bajaja göre daha kıvrık güzel durmuş

Sokollu
19 Aralık 2014, 00:22
Kardeşim scooter düşünme fazla. Ben hiç trafik deneyimim olmadığı için onunla başladım ama sonradan vitesliye geçince alışması zaman alıyor. Arkadaşların önerdiği küçük hacimli vitesi düzgün geçen, freni tutan bi makina al, taktır bir koruma demiri düşe kalka öğren. Sonrası Allah kerim. Bir de bakmışsın bir zamanlar imrenerek baktığın bir motosiklete sahip olmuşsun. Benim gibi :) Yeter ki bu zevki yanlış seçimlerle, kontrolsüz şekilde işkenceye çevirme

kinqdai
19 Aralık 2014, 00:25
Bak güzel kardeşim kilonu sıkıntı etme bende 94-95 kiloyum benim motorum daha yeni 1 aylık yani açılmamış bir motor en son sıkıştırdım 5. vitesde daha devir varken 100 dedi kullandığım motor Küba ÇİTA 170 FX. Hız önemli değil kilonu da dert etme dediğim gibi eğer maddiyatın varsa madem de uzun süre bincem diyon ben bajaj filan bilmem de apachi yi iyi araştırmanda fayda var geriside sana kalmış kilonu boyunu filan dert etme 1.79 boyundayım 95 kilodan hesap edersen işte çita bile altımda nasıl duruyor sen anlarsın ama işte hızı farklı eğer öyle makine istersende araştır kendine göre deneme sürüşü filan yap neyse hakkında hayırlısı olsun kardeşim :)

fullpusat1
19 Aralık 2014, 00:35
sağolun ya keşke ankarada parasıylada olsa öğretebilicek biri olsa kendime hiç güvenim yok ya süremezssem ya sınava boşuna giriyorsam diye

kinqdai
19 Aralık 2014, 00:41
Yokmu çevrende motoru olan bir arkadaşın yada 2-3 motorlu birileri varsa bir yardım destek iste ve korkma hepimiz bisiklet sürmüş insanlarız fren mevzusnu ona göre ayarlarsın araba deneyimin filan varsa debriyaj gaz kavramını anlarsın yoksada çok uzun sürmez debriyaj gaz vites geçişleri ilk bi kaç gün zor oluyor onuda yaparsın sınavda şimdiden başarılar kısmetse bende giricem ama öbür aydakine :)

fullpusat1
19 Aralık 2014, 00:48
bisiklet sürmeyi biliyorum ama 4-5 yıldır sürmedim araba sürdüm ama pek iyi süremem gerçi çok uzun sürede sürmedim yani toplasan 6-7 defa direksyona oturmuştum çevremde yok kimse bi ders alsam 1 saat parkuru geçip geçemiyceğimi anlarım birde 2. aşamada gidiceğim yolu unutmazssam ondanda korkuyorum

Mehmet Turan
19 Aralık 2014, 01:07
Kimse Mondial X-treme Max 150 dememiş. Bu motora da baktın mı ?

fullpusat1
19 Aralık 2014, 01:13
baktım ama hem boyum için uzun dediler hemde uzun yolda cross motorla sıkıntı yaşarım diye düşünüyorum aslında arazinin de eğlencesi başkadır ama yazın şehir şehir gezmek istiyorum bu mh drifte baktım az önce ama 150 mr ile aynı gibi nerdeyse hangisi daha iyi karar verememdim önerende yok gerçi

150_zat_ank
19 Aralık 2014, 01:38
ben de tam tersine sırf yuvarlak farlı olmasına vurulmuştum, dış görünüşü fotolardan daha yakışıklı meraketme :) en uzun yolculuğum 80-90 km yi geçmemiştir ben şehir içi kullanıyorum motosikletimi son hız ve hızlanma konusunu aklından çıkarabilirsin her koşulda seni mutlu eder, alçak sele ve düşük ağırlık birleşince kullanım bir hayli kolaylaşıyor fakat tork yüksek, ilk zamanlar ani kalkışları zaptetmek için debriyaja hakim olmak gerek. vultureye alıştığında bisiklet sürmek kadar kolay gelir, trafikte kıvrak ve atik oluşundan tadından yenmez :) bir kötü tarafı da çanta yakışmıyor merete..

fullpusat1
19 Aralık 2014, 01:46
zaten çanta takmayı düşünmüyorum bir sırt çantası almak var aklımda aslında skype felan varsa verebilirmisin

150_zat_ank
19 Aralık 2014, 02:19
kardeşim face var face de birde 150 mr grubumuz var oraya da bir göz atabilirsin face kullanıyorsan özelden msj atarsan eklerim