PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyonda tabletten film izleyen dallama(video) İstanbul- Sahilyolu

2move
10 Aralık 2014, 13:38
http://www.youtube.com/watch?v=g1o1DDuwWU8&feature=youtu.be
Ben bu sütü bozuğu ihbar ediyorum trafiğe, videoyu yükledim youtuba e-ihbara gönderiyorum.

bilginozi
10 Aralık 2014, 13:42
Evet tableti bir eliyle tuttuğu kolayca anlaşıyor. Şikayet ederseniz iyi yaparsınız.

Murat.K.
10 Aralık 2014, 13:43
ben plakasını okuyamadım??

berkcigdem
10 Aralık 2014, 13:47
iyi yapmışsınız. eğer plakayı verebılırsenız bende bir yere şikayet etmek istiyorum.

Ramazan Can
10 Aralık 2014, 13:52
istanbulda çok var bunlardan..

2move
10 Aralık 2014, 13:56
iyi yapmışsınız. eğer plakayı verebılırsenız bende bir yere şikayet etmek istiyorum.
34 KR 5315

berkcigdem
10 Aralık 2014, 13:57
waternet ' e şikayet ettim bende :D plakasını falan verdım. uyarıyı aldıktan sonra telefonla bıle konusmaz artık heralde.

Macit250
10 Aralık 2014, 13:58
Şaşırmış millet yemin ediyorum şansa yaşıyorlar.

sdirer
10 Aralık 2014, 14:14
iyi aile çoçuğu belli. anası çok iyi yetiştirmiş.

AttilaXtreme
10 Aralık 2014, 14:29
Çok var bunlardan be abicim! Arabasnı son sürat kullanırken akıllı telefonundan feyse gireninden tut ta twit atanına kadar. Hangisi ile baş edeceksin. Kendinizi korumaya bakın. Bu ahlaksızlar bitmez.

abeciMotoru
10 Aralık 2014, 14:42
düşünsene böyle bir salak yüzünden kazaya karışıyosun, çıldırırsın.

Eagle7
10 Aralık 2014, 15:36
Elinize sağlık iyi yapmışsınız

sametozturk
10 Aralık 2014, 16:22
Ben de emniyet genel müdürlüğüne ihbarda bulundum.
Bu ve bunun gibiler yüzünden canından olan binlerce kişi var.
Gerekli her yere şikayette bulunun.

Mr.[T]
10 Aralık 2014, 16:32
abi çok pardon film izliyodum görmedim senin de kolunu kırdık kusura bakma

berkcigdem
10 Aralık 2014, 17:09
waternet ten (araç şöforunun çalıştıgı şirket ) beni geri aradılar bız kendısı hakkında dılekcenızı olusturduk ve insan hakları bırımımıze aktardık kendısıne gereklı ceza verılıcektır dedıler. hatta bende dedım buyrun vıdeo lınkıni mail attım buyrun gırın ızleyın diye :)))

sametozturk
10 Aralık 2014, 17:17
Ben de arayıp şirkete şikayette bulundum. Pelin diye bir çalışan mail adresini verdi.
Video linkini ve fotoğrafları ilettim. Gereğinin yapıldıktan sonra haber vereceğini söyledi.
Ben hiç dönmeyeceklerini düşünmüştüm ama onlar da önem veriyor sanırım.

berkcigdem
10 Aralık 2014, 17:21
Ben de arayıp şirkete şikayette bulundum. Pelin diye bir çalışan mail adresini verdi.
Video linkini ve fotoğrafları ilettim. Gereğinin yapıldıktan sonra haber vereceğini söyledi.
Ben hiç dönmeyeceklerini düşünmüştüm ama onlar da önem veriyor sanırım.

aynen öyle 34 kr 5315 plakasıda bende sedef hanım dıye bırısıyle gorustum yanı daha dogrusu bana gerı donus yapan sedef hanımdı ılk başta hulya hanımla gorustum hatta böyle bır seyı onlarla paylastıgımız ıcın tesekkur ettı asıl ben tesekkur ederım dedım sızın bu hassasıyetınızden dolayı

2move
10 Aralık 2014, 18:21
Emniyetten Gelen cevap2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’ nda yer alan fiilleri ihlal eden sürücülere ve araçların tescil plakasına göre idari para cezası karar tutanağının hangi kurum yetkililerince ve hangi durumlarda düzenlenebileceği aynı Kanunun 5, 6, 114, 116 ve Ek-6’ ncı maddelerinde hüküm altına alınmıştır.

*

Bu sebeple*bu tür ihbar veya şikayet konusu trafik kural ihlali yada ihlallerinin somut olarak görevlilerimizce tespiti halinde, uymayanlara kanuni işlem uygulanmakta olup,*mail yada dilekçe*yolu ile yapılan ihbarlarda ihlal yapan araçlara*herhangi bir cezai işlem uygulanamamaktadır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

154.iem@gov.tr ye ail atmamiz gerekiyormus.ben 155@igm.gov.tr ye atmistim. Tekrar mail attim. Umarim ilgilenirler.

sweetblood
10 Aralık 2014, 18:26
Emniyetten Gelen cevap2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’ nda yer alan fiilleri ihlal eden sürücülere ve araçların tescil plakasına göre idari para cezası karar tutanağının hangi kurum yetkililerince ve hangi durumlarda düzenlenebileceği aynı Kanunun 5, 6, 114, 116 ve Ek-6’ ncı maddelerinde hüküm altına alınmıştır.

*

Bu sebeple*bu tür ihbar veya şikayet konusu trafik kural ihlali yada ihlallerinin somut olarak görevlilerimizce tespiti halinde, uymayanlara kanuni işlem uygulanmakta olup,*mail yada dilekçe*yolu ile yapılan ihbarlarda ihlal yapan araçlara*herhangi bir cezai işlem uygulanamamaktadır.

buradan organize olup toplu olarak aracın kayıtlı olduğu şirkete ve trafiğe yada ilgili yerlere şikayet etmek güzel fakat etkisiz diyecektim ki mail ile yapılan ihbarların geçersiz olduğunu paylaştınız
burada video kaydı varken bile kaale alınmıyor
Türkiye de motosikletlerinde veya ekipmanlarında kamera sistemi olmayan büyük çoğunluk motosiklet kullanıcısı resmen trafik terörüne maruz kalıyor
bugüne kadar trafik terörüyle ilgili duyduğum en gerçekci tespit
Altın Elbiseli adama ara sıra çıkan Fuat Domaniçe ait
siz diyor
çocukluğundan itibaren trafik bilgisi ve trafik eğitimi vermediğiniz çocuklarınızı belli yaşa geldiğinde trafiğe salıyorsunuz
sonrasında trafikte katliamlar yaşanıyor
belki yurt dışında gördüğü sistemi anlatıyor bilmiyorum ama
bu çocuğa çöpünü yere değil çöp kutusuna atman gerekiyor bunu alışkanlık haline getirmen gerekiyor meselesinin tıpkısının aynısı
İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir buralarda trafikte kendini kollayarak kullanmaktan başka hiçbir şansımız yok malesef

can498
10 Aralık 2014, 18:56
kusura bakmayın ama türkiyede yaşıyoruz. Telefon ile konuşuyor olsa idi tamam ceza yer. ama direkisyon başında tablet kullanımı ile ilgili bir trafik maddesi olduğunu sanmıyorum. ben şahsen bu sebepten ceza yesem itiraz ederdim. tabi kulları iyi araştırmak lazım.

40yapar
10 Aralık 2014, 19:50
Firmanın sitesine "Cihaz Talebi" başlığı altında yazdığım mesaj:

"Reklamın iyisi kötüsü olmaz derler ya, aslında olur, vallahi de billahi de olur. Mesela şu videodaki arkadaş sayesinde meşhur oldunuz, ve motorcu forumlarında kulaklarınızı bol bol çınlatıyorlar: http://www.youtube.com/watch?v=g1o1DDuwWU8

Bu arada motorcuların çoğunun size pizza getiren çocuklardan değil iş güç sahibi insanlardan (yani sizin hedef kitlenizin ta kendisi) oluştuğunu ve motorcuların çok organize bir kitle olduğunu biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız da sorun değil, artık öğrendiniz!

Haa bu arada, allahın değirmeni geç öğütür ama un ufak eder demişler, günün birinde 34 KR 5315 plakalı bu aracı kullanan kişinin karşısına yine direksiyondayken tabletten film izleyen bir tırcı arkadaş çıkarsa belki bizi anlar.

PS: Başlık için kusura bakmayın, bu mesajı okumadan silmeyin istedim sadece :)"

Bi el de siz atmak istiyorsanız link burda: http://www.waternet.com.tr/iletisim/iletisim-formu/
:wiinkk:

berkcigdem
10 Aralık 2014, 20:04
oha adamı ıyıkı şirketine şikayet etmişim benim dışımda baya eden olmuş :D adam heralde baya ciddi bı uyarı alır aklı basına gelir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

kusura bakmayın ama türkiyede yaşıyoruz. Telefon ile konuşuyor olsa idi tamam ceza yer. ama direkisyon başında tablet kullanımı ile ilgili bir trafik maddesi olduğunu sanmıyorum. ben şahsen bu sebepten ceza yesem itiraz ederdim. tabi kulları iyi araştırmak lazım.

bir gün böle bilinçsizin biri sana gelip çarparsa polisede telefonla konusmuyodum tablette film izliyodum bu yuzden ıtıraz edıyorum bu yasal olarak bır sorun teşkil etmiyor derse aynı tepkiyi verirmiydin acaba cok merak ettim...

40yapar
10 Aralık 2014, 20:48

"Reklamın iyisi kötüsü olmaz derler ya, aslında olur, vallahi de billahi de olur. Mesela şu videodaki arkadaş sayesinde meşhur oldunuz, ve motorcu forumlarında kulaklarınızı bol bol çınlatıyorlar: http://www.youtube.com/watch?v=g1o1DDuwWU8

Bu arada motorcuların çoğunun size pizza getiren çocuklardan değil iş güç sahibi insanlardan (yani sizin hedef kitlenizin ta kendisi) oluştuğunu ve motorcuların çok organize bir kitle olduğunu biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız da sorun değil, artık öğrendiniz!

Haa bu arada, allahın değirmeni geç öğütür ama un ufak eder demişler, günün birinde 34 KR 5315 plakalı bu aracı kullanan kişinin karşısına yine direksiyondayken tabletten film izleyen bir tırcı arkadaş çıkarsa belki bizi anlar.

Bi el de siz atmak istiyorsanız link burda: http://www.waternet.com.tr/iletisim/iletisim-formu/

Firmadan cevap geldi arkadaşlar. Allahtan firmanın diğer çalışanları aklı başında insanlarmış da derdimizi anlayıp bizle empati yapabilmişler. Organize olmak güzel gençler, haklıyken organize olmak daha güzel... Bütün dünyanın motorcuları, birleşin! :wiinkk:

Firmanın cevabı şu:

"Merhabalar...
Öncelikli olarak konuyla ilgili olarak göstermiş olduğunuz hassasiyet için sizlere çok teşekkür ederiz. Belirttiğiniz üzere farklı kanallardan geri bildirim alıyor durumdayız.

Bize iletilen her türlü olumlu ve olumsuz bilgiyi incelemekteyiz. Firma olarak araç sürücüsü personelimiz konusunda gerekli aksiyonu hemen aldık. Benzer durumların yaşanmaması adına da tüm tedbirlerimizi alıyoruz ve personelimize gerekli hatırlatmaları/uyarıları tekraren yapmaktayız. Bu tip geri dönüşler bizler için de gayet önem taşımaktadır. Olumsuz sonuçlar doğurabilecek konular üzerinde firmamız da titizlikle durmaktadır.

Özür dileyerek, sizin söyleminizle motorcu arkadaşlarımızın nasıl organize bir kitle olduğu bizler tarafından da bilinmektedir. Sizler ve diğer arkadaşlarınızla tabiki bu şekilde tanışmayı veya böyle bir gündemle iletişimde olmayı firma çalışanları olarak bizler de istemezdik.

Topluma hizmet eden bir sektörde faaliyet göstermekte olan şirketimizin genel vizyonuna uymayan bu olumsuz davranış nedeniyle sizlerden arkadaşımız ve firmamız adına özür dileriz. Bizler üzerimize düşen sorumluluğu eksiksiz bir şekilde yerine getiriyor olacağız. Empati yapmak bizim işimizin ana kurallarından birisi... Bu süreçte sizleri ve yapılan yorumları farklı bir bakış açısıyla değerlendiriyor olmamız mümkün değildir.

Konuyu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla;"

phradrel
10 Aralık 2014, 20:52
firmanın sabırla bu şekilde dönüşünü de tebrik edelim :)

kimsenin işsiz kalmasını istemeyiz ama hiç bir ananın da yavrusunu toprağa vermesini de istemeyiz.

bassturbin
10 Aralık 2014, 20:53
Bu başlığı açan kardeşim sen yenisin galiba :queen: onun adroidli telefon versiyonları hep var zaten... :pr:

DamienRice
10 Aralık 2014, 20:54
bende mail attım :)

40yapar
10 Aralık 2014, 21:00

kimsenin işsiz kalmasını istemeyiz ama hiç bir ananın da yavrusunu toprağa vermesini de istemeyiz.

Abisi bir de şu açıdan bak, en kötü ihtimalle o kişinin işine son verseler bile motorculara cevap yetiştirmek için bir iki halkla ilişkiler uzmanı almak zorunda kalacak firma. Resmen istihdam yarattık lan :queen:

telike
10 Aralık 2014, 21:10

işini layıkıyla yapmayanlar yerine yapacak insanların çalışmasını isterim. bu tür insanlar sürünsün ki herkes standart iş yapsın. her sektörde bu geççerli. ne demek film izlemek oyun oynamak vs.. can bu kadar kıymetsiz mi?
şimdi empati yapın bakın o kadar ne durumdadır şirkette. gık diyemez artık. bi de trafik cezası alırsa tamam. cezai işlemler için plakanın göründüğü ve oyun oynadığı belli olan bir fotoğrafı veya iki fotoğrafı. emniyet genel müdürlüğünden şikayet edebilirseniz daha hızlı geridönüş alırız. vaktim olsa ben yapacağım. ios ve android de egm nin programı bile var.

2move
10 Aralık 2014, 23:46

Elinize sağlık ne kadar guzel ifade etmissiniz yasanan olayi, hele daha dün dikkatsiz bir sürücü sebebiyle sehit düşen polis memuru haberi gündemdeyken, umarim sirket yetkilileri gereken önlemi alirlar.
Teşekkürler arkadaşlar. Birlikten kuvvet doğar

imtarky
11 Aralık 2014, 00:02
Bende az önce şikayet dolu bir mail attım tableti konsola monte edeni falan gördümde böylesini ilk defa görüyorum.

APALA
11 Aralık 2014, 00:11
Ay motorcu kardeş öldün mü, kusura bakma yaaa :pale:
Bende tam nurella acaba elbiseyi beğendi mi diye bakıyordum :pr::pr::pr: