PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza Yaptım

Yiğit_
06 Aralık 2014, 10:40
Dün akşam 10 gibi Ege Üniversitesinin içinde kulüp toplantısından çıkıp Öğrenci köyüne doğru gidiyordum.Yol tamiri yapan taşeron firma yolun ortasına bir kepçe kum dökmüş ve hiçbir uyarıcı işaret yok 40 km hızla giderken kumu 1 metre kala fark ettim fren yaptım motor sola kaydı kuma girdim motorun sol taraf gitti en az 1500 tl hasar var.Üniversite güvenliği geldi tutanak tuttu fotoğrafları çekti.Pazartesi gel güvenlik müdürü tam bir motor hastası sana yarımcı olur dediler.Arkadan araba geliyordu adam oraya sen girmesen ben girerdim dedi yardımcıda oldu tel numarasınıda aldım şahit olarak kayıtlara geçti.Üniversite rektörlüğüne dilekçe yazarız onlar yardımcı olurmuş dedi güvenlikçiler.Korumalarım tamdı kask çizildi vizörde çizildi ceketimin omuz koruması kırıldı korumalar görevini yaptı bende sıkıntı yokta motorda hasar var.Sonra büfeye gittim tanıdık taşeron firmaysa parayı alırsın dedi sizce ne olur? zararım karşılanırmı? motoru alalı 2 gün oldu.

YasinG34
06 Aralık 2014, 10:46
geçmiş olsun

VONALI MURAT
06 Aralık 2014, 10:49
dostum bende egede okuyorum o çalışmalardan ne çetiğimi bilirim. eğer dediğin gibi güvenlik müdürü de motorcuysa mutlaka yardımcı olacaktır sadece olayı anlatırken gergin bi dille konuşma sakin ol karşılığını alırsın inşallah . Geçmiş olsun.

ake
06 Aralık 2014, 10:50
geçmiş olsun.

Yiğit_
06 Aralık 2014, 10:57
dostum bende egede okuyorum o çalışmalardan ne çetiğimi bilirim. eğer dediğin gibi güvenlik müdürü de motorcuysa mutlaka yardımcı olacaktır sadece olayı anlatırken gergin bi dille konuşma sakin ol karşılığını alırsın inşallah . Geçmiş olsun.

inş karşılarlar zararı motor spor motor parçası çok para taşeron firmaysa ödettirirler dedi bana büfeci belediye olsaydı ödemezdi zaten

VONALI MURAT
06 Aralık 2014, 11:02
Aynen öyle belediye işi sıkıntı en az bir ay resmi yazışmayla uğraştırırlar. merak ettiğim kazadan sonra uyarıcı tabela olmadığını gösterecek fotoğraflar çektiniz mi ?

Yiğit_
06 Aralık 2014, 11:03
Aynen öyle belediye işi sıkıntı en az bir ay resmi yazışmayla uğraştırırlar. merak ettiğim kazadan sonra uyarıcı tabela olmadığını gösterecek fotoğraflar çektiniz mi ?

Çekildi güvenlikçiler motorize ekiplerdi zaten anlıyorlar halimizden

VONALI MURAT
06 Aralık 2014, 11:11
Oh çok şükür halden anlayan birileri varmış şanşlısın :flower: İnşallah parayı da alırsın bi sıkıntı kalmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Dostum bu arada ben bu forumda yeniyim de konu nasıl açılır bilmiyorum bi tarif etseniz :silent:

Sabırsız
06 Aralık 2014, 11:13
2.gün mü oldu abim çok üzüldüm yaa geçmiş olsun inşallah zararın karşılanır :(

Mertcan39
06 Aralık 2014, 12:02
Cok geçmiş olsun bize heryer tuzak malesef inşallah sorun çıkmadan paranı alırrsın

atillatopal9
06 Aralık 2014, 12:09
İNŞALLAH Alırsın. adamlar öyle dediğine göre umudunu kaybetme.. birde motor sıfırmıydı?

abeciMotoru
06 Aralık 2014, 12:30
ordaki enkaz durumu hala bitmedi mi ne yapıyolar o öğrenci köyünde çok merak ediyorum ayıptır ya!
çok geçmiş olsun, bir ihtiyacın olursa izmirde olduğumu bilmeni isterim.

Ezio41
06 Aralık 2014, 13:20
Geçmiş olsun .

smiles
06 Aralık 2014, 13:27
O taşeron firmaya ve onun gibi, yollarımızı çamura çimentoya boğan firmalara devlet sağlam cezalar kesmeli ki biraz sorumluluklarını bilsinler. Geri kalmışlık her adımda karşımıza çıkıyor.
Geçmiş olsun!

pertry
06 Aralık 2014, 13:58
Prosedürü düzgün uygularsan zararının tamamını karşılamak zorunda kalırlar
bu tür durumlarda kesinlikle polise tutanak tutturunki ilerde bu durumdan çıkacak zararlarınızı telafi edersiniz.

MD.Murat
06 Aralık 2014, 14:29
haftada 3 kez havuza gidip geliyorum o yoldan , tam olarak neresinde oldu bu olay acaba?

telike
06 Aralık 2014, 14:49
karşılarlar dostum eğer tutanak tutuldu ve hiçbir uyarının olmadığı belirtilmişse vermek zorundalar vermezlerse dava ile MUTLAKA uğraş. bi şekilde al. sorumsuzluklarının cezasını biz ve bizim dişimizden tırnağımızdan arttırarark aldığımız sürdüğümüz motosikletlerimiz almasın. öğrenci adamsın. bişeye ihtiyacın olursa mesajla ulaş bornovada oturuyorum

Yiğit_
06 Aralık 2014, 18:22
karşılarlar dostum eğer tutanak tutuldu ve hiçbir uyarının olmadığı belirtilmişse vermek zorundalar vermezlerse dava ile MUTLAKA uğraş. bi şekilde al. sorumsuzluklarının cezasını biz ve bizim dişimizden tırnağımızdan arttırarark aldığımız sürdüğümüz motosikletlerimiz almasın. öğrenci adamsın. bişeye ihtiyacın olursa mesajla ulaş bornovada oturuyorum

Sağol kardeşim mahkemeye gitmez rektörlük karar vercekmiş inş. benim lehime olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:13 ----------

Öğrenci köyünden ziraat fakültesine giden yol var 525 geçiyor. O güzergahta kavsak var sola dönüyorsun su ürünlerininin önünde ki yol ortasında duballar var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Prosedürü düzgün uygularsan zararının tamamını karşılamak zorunda kalırlar
bu tür durumlarda kesinlikle polise tutanak tutturunki ilerde bu durumdan çıkacak zararlarınızı telafi edersiniz.

Güvenlik tutanak tuttu olay yeri resimleri hasar resimleri çekti polise gerek kalmadı.Üniversite içi zaten birde okulun öğrencisiyim hallolur galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

İNŞALLAH Alırsın. adamlar öyle dediğine göre umudunu kaybetme.. birde motor sıfırmıydı?

2013 model mat gri yzf r125 çiziksiz aldım motoru şimdi bol çizikli:)

xbuky
06 Aralık 2014, 19:29
Yiğit_ nazara mı geldin hocam Allah korumuş. Gereken yapılır baksana her yerden yardım yağmış en azından bu konuda şanslısın. Bu arada izmir'de isen bana özelden ismini falan yazabilirsin. Facebook'ta kapalı yzf grubumuz var alırım senide.

Yiğit_
06 Aralık 2014, 21:44
Yiğit_ nazara mı geldin hocam Allah korumuş. Gereken yapılır baksana her yerden yardım yağmış en azından bu konuda şanslısın. Bu arada izmir'de isen bana özelden ismini falan yazabilirsin. Facebook'ta kapalı yzf grubumuz var alırım senide.
sağol kardeşim haberleşiriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

canım sıkkın nasıl olur millet bu iş bilen varmı bu işleri karşılatırlarmı zararı?

biyeybaraküs
06 Aralık 2014, 22:25
geçmiş olsun inşallah ben yanılırım ama tutanağı polise tuttursaydın iyi olurdu güvenlikçilerin imzaladığı tutanağı almadın sanırım(almadıysan çöpe atmazlar inşallah ) ,o üniversitelerin işlerini yapan firmalar okul yönetimiyle ahbap çavuş zaten bence zor gözüküyor orayı hemen toplayıp inşallah olayı kapatmazlar

konuyla ilgili daha abes bir örnek vereyim yakın bir akrabam ege üniversitesinde taşeron firmayla tamirat işlerini yaparken iskeleden düştü 10 metreden hemde sakat kalıyordu az daha omuriliğe platin falan takıldı sigortasız çalışıyordu taşeron ve üniversite yönetiminden bir gram destek görmedi firmadan mahkeme uzlaşması ile alacağı parayı bile alamadı

Yiğit_
06 Aralık 2014, 22:39
Guvenlikciler fotoğrafladı olay yerini bakalim nolcak

Espaniole
07 Aralık 2014, 02:15
Ege Üniversitesi'nde ne çok mt ci varmış. Ben de kendimi tek sanırdım..
Yapsak ya şöyle bir buluşma?

ALYEDZ
07 Aralık 2014, 02:49
çok geçmiş olsun

berkcigdem
07 Aralık 2014, 03:02
çok geçmiş olsun umarım ıyısındır. bişi sormak istiyorum ben 40 km ile giderken yere düştüğünde montun omuz koruması nasıl kırıldı acaba ? yani o öle kırılcak bır malzeme degıl esnek bır malzeme . merak ettımde. benim montlarımda know marka korumalar var ben gayet 2 ye katlıyorum ve hıc bır kırılma vs olmuyor.

xbuky
07 Aralık 2014, 03:12

Keşke egede okusaydım 9 eylül motor konusundaa cırt :D

chcts1
07 Aralık 2014, 03:14
40 km kampüs için yüksek hız. 30 km hız limiti var zaten

Espaniole
07 Aralık 2014, 03:17
Keşke egede okusaydım 9 eylül motor konusundaa cırt :D

Burası da pek cacık değil.. Motorcu var fakat onları toplayan yok. Topluluk bile kurdurtmadılar, dağ gibi engel çıkardılar.
Sizde Deu Riders var bari, oldukça da canlılar.

Yiğit_
07 Aralık 2014, 07:15
çok geçmiş olsun umarım ıyısındır. bişi sormak istiyorum ben 40 km ile giderken yere düştüğünde montun omuz koruması nasıl kırıldı acaba ? yani o öle kırılcak bır malzeme degıl esnek bır malzeme . merak ettımde. benim montlarımda know marka korumalar var ben gayet 2 ye katlıyorum ve hıc bır kırılma vs olmuyor.

Kırılmadıda koruma içine peçti biraz

İlker41
07 Aralık 2014, 23:03
geçmiş olsun kardeşim kimin nerede kaza yapacağı belli değil hepimiz motor aşığıyız o yüzden mıcırlı ve kumlu bir yola girerken mümkünse motoru durdur ve tehlikeli yolu geçene kadar orayı motorla yürüyerek geçiver RABBİM birdaha kaza bela vermesin inşallah.ALLAHA emanet ol.

telike
07 Aralık 2014, 23:47

ege ünide okumuyorum ama çağırırsanız gelirim :D üniye özel yapmayın ya :D

Espaniole
07 Aralık 2014, 23:52
Biz İzmir Mt sayfasında her gün çağırıyoruz buluşmalara, niye gelmiyonuz :mrgreen:

Gelin :cat: