PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çalıntı Motosiklet 5 Günde Bulundu, Sahibine 6 Ay Sonra Haber Verildi

admin
03 Aralık 2014, 11:48
Güngören’de, bir şantiyenin önünden çalınan motosiklet 5 gün sonra bulundu. Otoparka çekilen motosikletin sahibine hırsızlık olayından 6 ay sonra bilgi verildi. Motosiklet sahibi ise kendisine ulaşanın polis değil, otopark görevlisi olduğunu söyledi.

Güngören Tozkoparan Mahallesi'nde bulunan bir inşaat şantiyesinde çalışan Murat Ezen’in motosikleti geçtiğimiz Haziran ayında çalındı. Durumu emniyete bildiren Ezen, emniyetten gelecek haberi bekledi. Geçtiğimiz gün bir otopark görevlisini kendisini aradığını anlatan Ezen, motosikletinin bulunmasını şöyle anlattı: “Hırsızlıktan 5 gün sonra motosikletim Zeytinburnu’nda bulunup bir otoparka çekilmiş. Ancak aradan 6 ay geçmesine rağmen bana hiçbir bilgi verilmedi. Bu sürede birkaç kez emniyete gittim ancak herhangi bir gelişme olmadığını söylediler. Geçtiğimiz gün ise Zeytinburnu’nda bir otoparkta görev yaptığını söyleyen bir kişi aradı. Motosikletimin bulunduğunu ve yaklaşık 6 aydır otoparkta olduğunu söyledi. Beni arayan kişi çekici aracının sürücüsüymüş. Bunu normal şartlarda bir polisin yapması gerekir. Otoparka gittiğimde motosikleti harap bir şekilde buldum. Motosikletin otoparka götürüldüğü sırada hazırlanan tutanakta bulunma tarihi olarak ise 17 Haziran olduğunu gördüm.”

Yaklaşık olarak bin lira otopark ücreti ödeyip emniyetteki işlemlerin ardından motosikletini teslim alan Ezen, “Emniyete gittiğimde, motosikletimin çalındıktan 5 gün bulunduğunu ama bana 6 ay sonra polisin değil otopark görevlisinin ulaştığını söyledim. Bana ‘Böyle şeyler olabilir. Sonuçta motosiklet gözden kaçmış olabilir.' şeklinde cevap aldım.” diye konuştu.

Kaynak:Cihan Haber Ajansı

atillatopal9
03 Aralık 2014, 11:59
sahibi bizim forumda, konusuda var :) Allah birdaha böyle birşeyi yaşamayı nasip etmesin..

sdirer
03 Aralık 2014, 12:13
makbuzla mahkemeye gidip zararın tazminini taleo etmek gerek.

Vitus
03 Aralık 2014, 12:25
Gerçekten inanılmaz ya.

"Böyle şeyler olabilir. Sonuçta motosiklet, gözden kaçmış olabilir"

...

atillatopal9
03 Aralık 2014, 12:36
not; 750 TL de otopark parasını almışlar haberde yazmıyor

telike
03 Aralık 2014, 13:12
adamların dünya bi tarafına minare başka bi taraflarına.. kimse iplemiyor değil motosiklet arabada da konu böyle.. arabayı da geçtim polisin hiçbişey umrunda değil.. ama yeri gelince kahvede içecekleri 75krş luk çaya tamah ediyolar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

not; 750 TL de otopark parasını almışlar haberde yazmıyor

1000tl yazıyor hocam

ahmetkorkmaz
03 Aralık 2014, 15:41
adamların dünya bi tarafına minare başka bi taraflarına.. kimse iplemiyor değil motosiklet arabada da konu böyle.. arabayı da geçtim polisin hiçbişey umrunda değil.. ama yeri gelince kahvede içecekleri 75krş luk çaya tamah ediyolar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

1000tl yazıyor hocam

Maalesef toplumumuz da ahlak bakımından bir kokuşma var. 3 5 tane sorumsuz memur için emniyetin tümünü sorumlu tutmak doğru olmaz, ama!!!

Sonuçta poliste bu toplumun içinden çıkıyor.

Misal ben ikinci el otomobil bakıyorum, ilanlar da öyle şuursuzca yalanlar görüyorum ki inanılır gibi değil. Herkes kendini uyanık, karşı tarafı saf kabul edip sallamış ta sallamış.

Zannedersin ki hayrına otomobil satıyorlar. Ve bütün otomobil sahipleri hayır dua almak için, araçlarını revizyondan geçirerek satıyor. :) Komedi yaa..

telike
03 Aralık 2014, 16:50
Maalesef toplumumuz da ahlak bakımından bir kokuşma var. 3 5 tane sorumsuz memur için emniyetin tümünü sorumlu tutmak doğru olmaz, ama!!!

Sonuçta poliste bu toplumun içinden çıkıyor.

Misal ben ikinci el otomobil bakıyorum, ilanlar da öyle şuursuzca yalanlar görüyorum ki inanılır gibi değil. Herkes kendini uyanık, karşı tarafı saf kabul edip sallamış ta sallamış.

Zannedersin ki hayrına otomobil satıyorlar. Ve bütün otomobil sahipleri hayır dua almak için, araçlarını revizyondan geçirerek satıyor. :) Komedi yaa..

kesinlikle haklısın :D açık konuşucam motosikletimi satıcaktım komple bakıma soktum. sonra dedim ki ne satıcam ya :D

Moto43
03 Aralık 2014, 23:05
bu otoparkçılar çekiciler tam bir şerefsiz benimde cbf 150 mi çekmişlerdi zamanında bi kaç yeri yamultmuşlardı o zamanlar boştaydımda moralim bozuldu sattım şerefsizler para kopartmak için söylemedi tabiki sahtekar bunların çoğu

HAANCOOK
03 Aralık 2014, 23:14
ben olsam tazminat davası açarım ortada rant var çok saçma birşey bizim binanın arsasının bi kısmı tapuda gözükmüyor diye 20 yıl sonra bizim araştırmamız ile devlete 200.000.00 TL borcumuz olduğunu öğreniyoruz bir kişi alıcak lı ise buna ihtar çeker buna açıkcası soygun denir şuan dava açtık uğraşıyoruz mahkemelerde pek ümidim yok ama bi millet vekili bakan tanığımız olsa aynı gün çözülür ama bu sistem ve yönetenler yüzünden bu ülkeden iyice soğudum

fz6_fazer
04 Aralık 2014, 20:10
İstanbul'da tek teker üstünde akrobatik hareketlerle, hem kendini hem de diğer sürücüleri tehlikeye düşüren motosiklet sürücüsü polis tarafından yakalandı.

İstanbul Trafik Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Büro Amirliği ekipleri, tek teker üzerinde trafikte tehlikeli hareketler yapan ve haberlere konu olan motosikletliyi bulmak için çalışma başlattı. Haber bültenlerinde ve sosyal paylaşım sitelerindeki görüntüleri inceleyen ekipler, trafiği tehlikeye düşüren sürücünün Burak Kılıçer olduğunu tespit etti. Daha sonra da Kılıçer'i İçerenköy'deki evinde göz altına aldı. Bunu yapan poliste,haber vermeyide unutan polis.
Dayın olsaydı ayağına gelirdi motosikletin

Mötorhead
05 Aralık 2014, 18:51
Şaşırmadım.Durum o kadar vahim.

samet10
05 Aralık 2014, 19:39
rezillikmiş....

ELque
05 Aralık 2014, 22:55
Ah Türkiye'm.İlla bir takım işlerin hızlıca halledilebilmesi için birilerinin cebi dolması gerekiyor :pale:

Mirkuza
06 Aralık 2014, 12:12
Açsın arkadaş davayı herkes burası türkiye deyip geçiyor, motosiklete binmeyen adama motosiklet bisiklet gibi görünüyor o nedenle önemsemiyorlar

darpgen
07 Aralık 2014, 23:13
çokk çalışıyolar çoook ..

yapiressami
09 Aralık 2014, 15:05
biz burada ne konuşsak boş... böyle şeyler sadece bizde olur diye hani bir laf var ya ....yazıklar olsun O sorumlu kişilere oofffff of

ilkerabi
10 Aralık 2014, 08:43
Ah o polisler osmanlıca bilseydi böyle mi olurdu ???