PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorumun servisinin yaptıkları yardım!

emo132
27 Kasım 2014, 21:17
Baştan belirteyim motor dediysem yani elektrikli motor. Yaklaşık 3-4 ay önce motorum beyinden arıza verdi baya zaman sonra anca bir servise götürebildim. Aslında ben buraya götürmeden önce 4 farklı elektrikli motora bakan yere götürdüm hatta başka bir serviside var burası sadece elektrikli üzerine bakıyordu hepsi arıza tespit cihazı ile baktı, sargı ve sensörler sağlam, sorun büyük ihtimalle beyinde dedi hepsi ve beyin çok pahalıydı. Ben bu adama beyin tamiri yapıyor diye götürdüm bu yer evime baya bi uzak o yüzden motoru orda bıraktım. Daha sonra beni arıyıp sensörlerin bozuk olduğunu söyledi ve fabrikadan sipariş verdiğini yolda olduğunu söyledi bi hafta sonra arayıp motorun hazır olduğunu çalıştığını felan söyledi açıkcası beni çok şaşırtmıştı çünkü daha önce götürdüğüm yerlerin hepsi sensörler sağlam demişti. Telefonda sadece sensörlerin tamirinin 80tl olduğunu söyledi. Ben fren telleri ve arka fren balatasınında değişmesini söylemiştim telefonda sorduğumda onlarda değişti dedi. 2-3 gün sonra motoru almaya gittiğimde motor baya bi dağıtılmıştı, bu beyin arızalı sensörleri yakıyor sensörleri şimdi yine değiştim ve ordada 50TL fiyat söyledi (telefonda 80tl demişti). Ayrıca motorun vidalarını felande kontrol ettim daha hiçbirini sökmemiş bile üstelik motordan beyine giden kabloyu tutan kelepçe bile hala tozuyla pisliğiyle duruyodu. Ve ne fren teli nede balatası değişmişti. Motoru bırakalı 1 ay oldu halbuki bırakırken bana 1 haftada yapılcağını söyledi. Şimdi bu adamın yalan söylediği sensörleri değiştirmediği kesin.Bugün arayıp beyin felan takma o halde kalsın alıcam dedim. Ama sensörleri değiştim diye benden 50tl para alcak sizce bu parayı verip sessizce motorumu alıp gitsemmi yoksa adamın yalan söylediğini orda kanıtlamak için tartışmayamı girsem?

berkcigdem
27 Kasım 2014, 21:19
ver 50 tl sini. Allahından bul haram olsun bu para sana de çıkarkende yeter ona.

emo132
27 Kasım 2014, 21:29
ver 50 tl sini. Allahından bul haram olsun bu para sana de çıkarkende yeter ona.

Abi ben haksızlığa ve kerizlenmeye acayip kıl olan biriyim öyle birşey yaparsam muhtemelen gece dükkanına gider ona o 50 liranın 5 mislini çıkarırım

sahin08
27 Kasım 2014, 21:41
şerefsizlik işte çok var böylesi kimisi de bu konuda uzmanlaşmış al motorunu bir an önce kurtar ordan yoksa durdukça sana zarar parça sökmeye başlar

emo132
27 Kasım 2014, 21:55
şerefsizlik işte çok var böylesi kimisi de bu konuda uzmanlaşmış al motorunu bir an önce kurtar ordan yoksa durdukça sana zarar parça sökmeye başlar

Sadece o değil adam gözlerimin içine baka baka yalan söylüyor ben elektrikli den en az onun kadar anlıyorum, arıza tespit cihazında beyinin sensör çıkışına bitane kablo taktı bak çalışmıyo çalışsa bu ledler yanardı diyo bende elektrik gelmeden nasıl çalışcak dedim bu cihazın içinde elektrik var o gönderiyo sonra geri gelen güce bakıyo felan dedi zaten bunu derken bi tekledi yalan söylediği belli. Bende bi dakika sökme dedim, kontağı açıp gaz verdim ve gaz vermemle ledler sırasıyla hızlı hızlı yanıp sönmeye başladı bak nasıl çalışıyormuş dedim hiçbişey diyemedi

jonkro
28 Kasım 2014, 02:39
kardeş hiçbir şey yapamaz. verme sen !

oluroyle
28 Kasım 2014, 11:34
Satın almadigin malzeme için aslaaa para verme.. Asla...