PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Km sayacı camı(polislik olacağız nerdeyse...)

Janne
27 Kasım 2014, 14:51
Kanuni fox motorumun aynı is yerinde calistigim kisi tarafindan bazi parcalari istemeden kirildi.Km sacinin plastik caminda catlaklar var, ufak ufak da kirilmalar.Adam km sayacini tamir ederim yenisini almam diyor.motor da 5 aylik ciziksizdi.Silikon olayina girmek istemiyorum.Ekran cercevesi degisse yeter zaten.su girmsi korkum var yani.simdi tamir eder ama ilerde sorun ciksa o adamin umrunda olmaz.cerceve de sanirim satilmiyor.ne yapsam sizce?

tanertc
27 Kasım 2014, 15:02
Sadece cam kırıksa, camı değiştirin yeter.

tuna_tour
27 Kasım 2014, 15:27
hem kırıp, hem tamir ederim almam demek nasıl bir pişkinliktir

jackonbir
27 Kasım 2014, 15:45
istemeden olduysa masrafın yarısı senden yarısı ondan olmalı
şahsi düşüncem çok ta sıkıştırıp dostluğunu bozma

Janne
27 Kasım 2014, 16:11
İstemeden yapti ama piskinlik yapiyor.durduk yere masraf cikti.eger ozur dileyip motoru ilk gunku gibi birakacagim deseydi masrafa ortak olurdum.plastik ekrani bulamadim ama kanuni satmiyor

ulassal
27 Kasım 2014, 16:29
madem oyle yapiosa ben senin yerinde olsam gider kendim alirim ne lazimsa ve asil onemli olan konu oyle adamlarla arkadas olma ve hemen arkadasligi birak. sana zarardan baska bisey vermezler. insanin hayatinda oyle insanlar olmamali

berkcigdem
27 Kasım 2014, 16:30
bır tane plastık cam al arkadasada bıdaha ne motoru ver nede ellet :))) sen uzak dur de :D

kakare
27 Kasım 2014, 16:51
benzerini yurtta kalan çocuklar yaptı benim motora, toplam kırık ağır çizikli parçalar 600tl masraf çıkardı işçilik dahil..

Şansıma kamera kaydı vardı hemen aldım tabi kayıtları biraz zorlama ile masrafımın %90'ını aldım, eğer alamasaydım polise kadar giderdim.. Şahsi düşüncem biraz zorla bulabilirsen şahit veya kamera kaydı bul.. Sakın zaman geçirme!

celikat
27 Kasım 2014, 17:27
ağzına kürekle vur kim kırdıysa.

DKN
27 Kasım 2014, 17:41
yanına yukarıda ki 'celikat'ı al tekrar git söyle sıfır yaptırması için

SlimShady1
27 Kasım 2014, 18:59
Bu tür insanlarla samimi olmamanızı tavsiye ediyorum ama küsmeyinde çünkü, sağda solda 3 kuruşluk cam için bana küstü diyebilir. Kırılan parçayı söküp aynı boyutlarda yaptırabilirsiniz.

Janne
27 Kasım 2014, 23:39
Plastik madde dışı.Palet attı üstüne, motoru gorememis.Gelip sana soylemeyebilirdim dedi, hırsızlar yapar bunu yada karakterdisizler dedim.İs yerinde herkes beni hakli görüyor ama adamın gözünde masraf olması gerekenden ufak.kabullenmiyor km sayacını değiştirmeyi.3 kuruş için koca adamın oğlu yaşındakine yaptigi ayrı bir utanmazlık zaten.Babam 25 yıllık oto tamircisi, az çok bilgi sahibi.Baban anlamaz dedi, bende kasap anlıyor da tamirci anlamıyor yani dedim.Kısacası adam yokuşcu

harung
27 Kasım 2014, 23:47
Plastik madde dışı.Palet attı üstüne, motoru gorememis.Gelip sana soylemeyebilirdim dedi, hırsızlar yapar bunu yada karakterdisizler dedim.İs yerinde herkes beni hakli görüyor ama adamın gözünde masraf olması gerekenden ufak.kabullenmiyor km sayacını değiştirmeyi.3 kuruş için koca adamın oğlu yaşındakine yaptigi ayrı bir utanmazlık zaten.Babam 25 yıllık oto tamircisi, az çok bilgi sahibi.Baban anlamaz dedi, bende kasap anlıyor da tamirci anlamıyor yani dedim.Kısacası adam yokuşcu

hocam çekememezlik vardır koca motoru görmeden palet atılır mı o nasıl gözmüş..

tuna_tour
28 Kasım 2014, 00:21
piskinin teki, yenisi aldirana kadar ne gerekiyosa yap sakin pes etme, cunku amaci seni pes ettirmek, onu kendi silahiyla vur

ahmetkorkmaz
28 Kasım 2014, 01:02
Walla şimdi senin anlattıklarına bakılırsa bir sayaç sayesinde (adam demiyorum) vatandaşın haysiyetini test etme şansın olmuş. Hiç uğraşma o vatandaşla tüm bağını kopar.

beko12345
28 Kasım 2014, 01:58
Bir sayaç için belkide iş polislik olacak.
Daha kötü seneryolarda olabilir.
Bence zaten ucuz birşeydir, cebinizden değiştirin.
Birdaha o şerefizlede 1 çift laf etmeyin.
Belki bu ufak hasar sizi daha büyük sıkıntılardan kurtardı kim bilir.
Kim gerçek anlamda İNSAN bunu öğrenmiş oldunuz işte...

Bu söylediklerim tabiki en mantıklı olan davranış.
Fakat aynı durumda ben olsam herhalde durum çok farklı olurdu, sinirlerimi kolayca kontrol edemiyorum çoğu zaman çünkü.
İnşallah sinirlerinize hakim olursunuz , ben buradan sinirlendim, Allah sabır versin İnşallah.
1 şeye kalkışmadan önce 2 kere düşünün derim yinede ben.
Sivrisinek mide bulandırırmışya. Buda öyle para etmeyecek şey nelere yol açabilir.