PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Servis Sikintisi

fthbsbg
26 Kasım 2014, 02:03
Oncelikle herkese merhaba,

Cuma aksami okuldan donerken beylikduzu tarafinda Honda cb 125 ace model motorsikletim vites atarken arka teker kilitlendi ve 70-80 km hizla e-5 te orta seritte ilerlerken tekerin kilitlenmesi sonucu 10-15 metre kadar kaydim ve durdum. Daha sonra motoru tekrar calistirdim ve bostayken motorun debriyaj kullanmadan yurudugunu vitese attigimda ise tekerin kilitlendigini fark ettim. Marmara hondaya yakin bir konumda oldugumdan direk servise gittim. Saat gec oldugundan rica minnet motoru iceri biraktim sorunu anlattim. Yarin bakacaklarini soylediler. Garanti kapsaminda tamir gorecegini olmazsa ucret karsiligi yapilacagini soyledi gorevli arkadas.

Ertesi gun yarim gun calistiklari icin tam motoru sokememislerdi. Sali gunu aradigimda fabrikadan onay geldigini ve garanti kapsaminda motorun yapilacagi soylendi. Fakat parcalarin japonyadan gelecegini 1 ay surecegini soylediler. Tamir suresi 20 is gunu 10 is gununu gectiginde istersek motor temin etmeleri gerekli diye biliyorum. Fakat bana herhangi bir evrak verilmedi motoru teslim ettigimle ilgili. Sordugumda ise kaydiniz yapildi bir evrak vermiyoruz denildi. Dogrulugu nedir ? Nasil bir yol izlemeliyim su saatten sonra ? Bilgisi olan arkadaslar bilgilendirirse cok tesekkur ederim.

mithrelios
26 Kasım 2014, 02:47
kaydınız alındı evrak vermiyoruz, biraz saçma bir gerekçeymiş. Motoru garantiye bırakmam gerekmedi ama şimdiye kadar bıraktığım cihazlarda ne olursa olsun, bir belge verdiler. bence ısrarla isteyin, zira garantide geçen sürenin toplam garanti süresine eklenmesi vb gibi kanıtlamanız gerekebilecek hususlar da olabilir ileride.

YouSuffer
26 Kasım 2014, 09:21
Belge vermeliler, ordaki gözlüklü şişman görevli kişiye söyle vermeleri gerekli pek bilgisi yok ondan sallıyabiliyor

kurubuz
26 Kasım 2014, 10:45
Daha önce honda marmaraya gittim ve servis fişinin bir kopyasını hep verdiler. Tamir uzun süreceğinden bilerek vermiyor.

Yurdukoru
26 Kasım 2014, 11:23
Japonyadan geliyor derken güzel sallamış bence oradaki görevli. Ace çok güzel bir motor ama Kenya'da satılan Ace'in Japonya'da esamesi bile okunmaz. Japonya'da bu motoru tanıdıklarını bile sanmıyorum. Muhtemelen Thailand'dan geliyordur parça.

celikat
26 Kasım 2014, 12:01
bu ace modeli çin'li motorlardan bile daha berbat kalitede. honda kalitesi ile yakından uzaktan alakası bile yok. kimseye önermem. sende motoru yaptırınca sat kurtul.

ahmetkorkmaz
26 Kasım 2014, 15:15
Bende CB 125E mi 1,5 saat önce servise verdim.

Honda müşteri anketi için aramıştı bir ara, 2 3 düzine sorunun arasında bir yerlerde, motorunuz size temiz şekilde teslim edildi mi? diye sormuşlardı.

Bu gün özellikle kirli götürdüm sonuçlara bakacağız. :) Temizliğini geçtim zatende umarım çıkan motor yağını atmayıp, bıraktığım plastik şişeye koyarlar.

Birde acayip suratsız insanlar çalışıyor, adama kolay gelsin diyorum, (Duyduğundan eminim) kafasını çevirip bakmıyor bile.

skystar
26 Kasım 2014, 16:03
bu ace modeli çin'li motorlardan bile daha berbat kalitede. honda kalitesi ile yakından uzaktan alakası bile yok. kimseye önermem. sende motoru yaptırınca sat kurtul.

Arkadaşım sen hayabusa'ya binmeyenlere yorum yapma diyorsunda kendin binmediğin motora niye yorum yapıyorsun bende bunu merak ettim şimdi...O kadar kurye kullanıyor dediğin gibi çinli motordan beter olsa servisten çıkmazdı...

@fthbsbg hocam sizede çok geçmiş olsun şükür kaza bela olmamış adınıza sevindim.Yanlış hatırlamıyorsam internet üzerinden garanti kaydı açıyorlar ama evrak vermeleri lazım hiç olmadı arayın honda müşteri hizmetlerini verin servisin numarasını.Genel merkez tarafından kulağı çekilen servis işlerini en kısa sürede bitirip motoru teslim edicektir.

ahmetkorkmaz
26 Kasım 2014, 16:27
Arkadaşım sen hayabusa'ya binmeyenlere yorum yapma diyorsunda kendin binmediğin motora niye yorum yapıyorsun bende bunu merak ettim şimdi...O kadar kurye kullanıyor dediğin gibi çinli motordan beter olsa servisten çıkmazdı...

@celikat nickli arkadaşın dikkatsiz ve agresif yorumları dikkatimi çekiyor, umarım aynı dikkatsizliği ve agresifliği yollar da yapmıyordur.

celikat
26 Kasım 2014, 18:07

@fthbsbg hocam sizede çok geçmiş olsun şükür kaza bela olmamış adınıza sevindim.Yanlış hatırlamıyorsam internet üzerinden garanti kaydı açıyorlar ama evrak vermeleri lazım hiç olmadı arayın honda müşteri hizmetlerini verin servisin numarasını.Genel merkez tarafından kulağı çekilen servis işlerini en kısa sürede bitirip motoru teslim edicektir.

göstersene tek bir yazımı hayabusaya binmeyen yorum yapmasın dediğim? bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:03 ----------

@celikat nickli arkadaşın dikkatsiz ve agresif yorumları dikkatimi çekiyor, umarım aynı dikkatsizliği ve agresifliği yollar da yapmıyordur.

yoo tam tersine çok dikkatliyim yorumlarımda. kimseyi kırmak, üzmek istemem. saygısızlık yapmam, terbiye sınırlarını aşmam ama hız limitlerini aşarım yola çıktığımda.

solmyr
26 Kasım 2014, 18:08
tamir süresi yasal süreyi aştığında ya motorun sıfırını vermeleri ya da para iadesi yapmak zorundalar. ama bunu talep ettiğiniz için yapmazlar. tüketici mahkemesine gitmeniz lazım. o mahkemede de motoru servise bıraktığınız günü resmi evrakla kanıtlamanız lazım. o yüzden evrak vermiyorlar.

bazı arkadaşlar, tamir süresi dolunca saldırıyor mahkemeye ama kanıtları olmadığından eli boş dönüyorlar. belgeyi isteyin ısrarla.

fthbsbg
26 Kasım 2014, 21:24
Arkadaslar ben sadece evrak veriliyormu diye sordum tecrubesi olan arkadaslara.

Size motorun kalitesi hakkinda yorum yapmanizi istemedim sagolun yinede ama. Yani sonuc olarak bu paraya bu motor yani. Parayi veren dudugu calar.

Ben motorumdan bu zamana kadar memnunumda tanidigim bir abim kuryelik yapiyor 125 ace ile 50 bini devirdi sikintisi yok sukur.

ahmetkorkmaz
26 Kasım 2014, 21:40
Arkadaslar ben sadece evrak veriliyormu diye sordum tecrubesi olan arkadaslara.

Size motorun kalitesi hakkinda yorum yapmanizi istemedim sagolun yinede ama. Yani sonuc olarak bu paraya bu motor yani. Parayi veren dudugu calar.

Ben motorumdan bu zamana kadar memnunumda tanidigim bir abim kuryelik yapiyor 125 ace ile 50 bini devirdi sikintisi yok sukur.

Hocam herkes kendince bilgisini ve ilgisini gösteriyor işte yazılanları oku ama fazla takılma.

Senin yapacağın iş sabah kalk, Honda müşteri destek hattını ara durumu anlat, sonra kalk git servise makbuzunu iste vermiyorum filan deme lüksleri yok boşuna mı Honda aldık.

fthbsbg
28 Kasım 2014, 20:52
Musteri hizmetleriyle gorustum. Teslim edildigine dair herhangi bir evrak verilmiyormus ilginc. Benim orada motorumu alip satsalar ispat edemeyecegim.

Ancak tamir islemi sonrasi yapildigi islemin tutarin ve islem tarihlerinin oldugu evragin verilecegi soylendi. Ben gibi aklina soru takilan olursa yardimci olmak amacli yaziyorum.

CT.ATC
28 Kasım 2014, 21:07
Abi teker kilitlendi ne ya, o alet üstünde can taşıyor. Hadi es kaza viraja girerken veya dönerken motor fren yapmak için vites düşürseydiniz ne olacaktı? Şanzıman kilitlenir mi durduk yere? Allah korumuş, okurken şok oldum resmen vites atarken bir kez daha dikkat edeceğim artık geçip geçmediğine. Belgeyi kesinlikle isteyin hangi çağda yaşıyoruz söz ile tamam işleme alındı deniyor.

mgora
28 Kasım 2014, 22:30
Kaç bin km yapmıştınız ? Bir de bakımlarınız tam mıydı ? Açıkçası E5'in ortasında bunu yaşamak kabus gibi.

fthbsbg
29 Kasım 2014, 13:06
Motor yeni 6 aylikti cok fazla kullanmiyorum 2700 kmdeydi bakimi yapilmisti.

Allah korudu o hizla dusseydim buyuk ihtimalle bunlari yazamiyor olacaktim.

tuna_tour
29 Kasım 2014, 13:25
dostum kusura bakma yanlış da anlama ama , honda nın ürettiği bu motor benim gözümde hondanın utanç tablosudur, satış sonrası destek stratejileri ürettiği bu motordan daha rezil bir zihniyet ... sen motorunu bırak, müşetriye herhangi bir belge verme, ama motoru teslim ederken belge ver ... bu nedemek senin motorunun başına bir iş gelirse umrumuzda değil, ama parayı müşteriye kitleme konusunda mutlaka kendimizi sağlama alırız ...