PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu grenajı düzeltebilirmiyim

hedowich
15 Mayıs 2006, 15:11
ybr kafa grenajım çizildi yenisini almayı düşünüyorum ama bunuda sanayide oto boyacılar düzeltebilirmi diye düşünüyorum sonuçta metal aksam olmadığı için plastikde kalan o çizik şekiilleri kalır diye tahmin ediyorum bunları bi maddeyle falan düzeltebiliyorlarmı acaba yok sadece boyarlarmı:)

http://img131.imageshack.us/img131/5985/cimg04846qi.jpg (http://imageshack.us)

ylmzzz
15 Mayıs 2006, 15:15
dikkat ederseniz çoğu arabanın tamponuda plastik ama boyanıyor. boyacılar plastik aksamları da boyuyorlar. tabi plastik üzerinde çalışması biraz daha zor.

hedowich
15 Mayıs 2006, 16:09
boyanır yılmazcm da boyanmasına o cizikler cok derin değil sıfırlayabilirlermi merak ettiğim

ylmzzz
15 Mayıs 2006, 16:15
boyanır yılmazcm da boyanmasına o cizikler cok derin değil sıfırlayabilirlermi merak ettiğim

macunu ona göre çekiyorlar. bizim arabanın tamponunda vardı bu tarz çizikler. iyi bi usta sıfır gibi yaptı arabayı.

çiziklerin derinliğne göre ya zımparayla sıfırlayıp boyarlar ya da ince macun çekerler. iyi bi ustaya götür sen :)

hedowich
15 Mayıs 2006, 16:16
:rendeer: teşekkürler

not_fear
15 Mayıs 2006, 21:55
benim arabamın ön karlığı fiberglass ve geçen kazada parçaladım sağ tarafını
arkadaşım boyacı idi o halletti, zor ve pahalı bişi diil
istiyorsan ona ulaşabilirsin

ARBETUS
22 Mayıs 2006, 16:26
çok ciddi bişy yok aslında kırık olsaydı önce polyester elyafla birleştirip bi zımpara sonra macun astar boya felan cillop gibi olurdu. ama bu daha basit bi kaportacı halledebilir. ben bizim nuovonun çamurluunu bööle yapmıştım orijinal
çamurluğa 120 ytl istemişlerdi ben boya hariç 2.5 ytl ye polyester le hallettim boyayamadan satmak zorunda kaldık. heralde çok ucuza mal edebilirdim.

CaDDe_BoSTaN
05 Temmuz 2006, 00:29
arkadasım o duzelır kafanı takma yenısını almana gerek yok,benım scooterın cızıldı grenaj ben yenısını sıparıs verdım plastık ama benımkı

okan4037
05 Temmuz 2006, 00:39
bence gerek yok o oyle kalsın

Barış Şuşut
05 Temmuz 2006, 00:42
hemen anlatayım
o bölge bi güzel zımparalanır ama su zımparası ile okşanarak yani ince ince bölge temizlendikten sora çiziklere çelik macun çekilir bi kere daha zımparalanır tabi kuruduktan sora ....bi adet siyah sprey boya ile o bölgeyem rütuş yapılır bi ince zımpara azcık okşayarak ince ince ,nazik bi kat daha sprey boya ve en son .son kat onunda spreyi var ...sonkattan sorada bi ince okşama.bi kat daha son kat cila pasta işte sana sıfır granaj ...okurken zor zannedersiniz ama değil kuruma zamanını katmazsak toplam 1 saat sürer
hatta kırık granajlarıda arkadan sunfix ile tamir edebilirsiniz ... bu yöntemlede boyarsınız toplam maliyet 20 ytl yi bulmaz ..tabi granaj bundan ucuzsa uğraşmaya gerek yok ...ayrıca boyacılar gramajla boya satar motorunuzubi boyacıya götürürseniz 100 gr boya alın ve bi kenara koyun çizik oldumu bu boyayı oraya bi fırça ile sürüp kurumasını bekleyin inceden bi zımpara bide son kat attınız mı sıfır olur

mutluemlak
05 Temmuz 2006, 00:46
direkt boyacıya arkadaş hiç merak etme fıstık gibi olur merak etme.

okan4037
05 Temmuz 2006, 00:47
abı ne guzel anlatmısın oylesen bu ısı bılyorsun... bırınde hussar modıfıyesı yapılmıstı onudamı sen yapmıstın yoksa karıstırıyormuyum:silent:

Barış Şuşut
05 Temmuz 2006, 00:49
boyacı benim anlattığım iş için en az 50 ytl alır oysa kendin bu işi 20 belkide daha aza halledersin
bide arkadaşlar aynı fiyata gelse bile bişileri yapabilmek insana ayrı bi haz verir

yzb bozo
05 Temmuz 2006, 01:29
Gerçi kopleye gerk yok ama sen kople boyayı soydurup yeni bir ince macun o bölgeye bira fazla!Sonrasında siyah bi boya atıldığı zaman sen bile şaşırırsın yeni olur.boyada mevcudtur boyacılarda paraya gerek olmaz.Sen kaportacıya götür on dk.halletsinler ama akşama kadar kurumasını bekle.