PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ybr sübap ayarı kaçlık sentil ile yapılır..

hakpek
15 Mayıs 2006, 13:38
Merhaba arkadaşlar..bildiniz üzere benim ybr'm var..onun üzerindeki ayar ve geliştirme işlemlerini kendim yapıyorum.. 4 ay kadar önce servise götürdüm ilk bakım için abi bunun sübapları sert çalışıyordu bizde ayarladı dediler..o gün bu gündür motum eskisine oranla daha yumşak ve sessiz çalışıyor.. Ama bu defada eskisi gibi atk değil biraz hantallaştı,sübaplarındanda son bir aydır ses geliyor..Aranızda ybr sübap ayrı için kaçlık sentillerin kullanılacagı hk. bilgisi olan arkadaşlar lütfen benimle bilgilerinizi paylaşın..kendi ayarımı kendim yapacagım.. :cat: ustaya gitmek istemiyorum..:farao:

free_eagles
15 Mayıs 2006, 13:53
benim sübaplarda ötüyo ya.nasıl ayarlandığını buradan anlatırmısınız bende kendim yapıyım.

hakpek
16 Mayıs 2006, 09:13
arkadaşlar nerdesiniz bi ses ,cevap falan verin..

Olcay Avşar
16 Mayıs 2006, 09:21
Bu soruya net bir cevap alabileceğini sanmıyorum, herkes tahmini ve emin olmadığı şeyi söyleyecek. Bu kadar ince ve hassas bir ayarıda tahminle yapmazsın sanırım, en iyisi bunu yamaha servisine sormak.

Aha ilk tahmin benden, emme 8 eksoz 10 diye hatırlıyorum :)

hakpek
16 Mayıs 2006, 09:55
Eyong==> hele ben bir deneyeyim..Yav denemesem benim sübapların şık şık sesi zaten rahatsız ediyordu,yakında deli eder beni en azından deneyeyimde rahatlayayım.
Bu arada ben motoruma opet petrolden kurşunsuz kullanıyorum bazı arkadaşlarım var onlar süper kullan diyorlar ama yine ben kurşunsuz kullanıyorum..Hangisi ybr için uygun olur..?:silent:

aythakan
16 Mayıs 2006, 20:35
Ybr için benim gözlemlediğim kadarıyla en ideali Bp 95 oktan Kurşunsuz Benzin. Tavsiye ederim.

hakpek
17 Mayıs 2006, 11:01
aythakan==> depomu ddoldurmuştum hatta 5-6lt.kadarda fazladan benzinim var zam gelir diye..Nitekim bugum motorine oto gaza yarında benzine gelir..Neyse depoyu bitirip birde bp'den alalım...Kontrolümüzü öle yapalım..

zydar
18 Mayıs 2006, 19:23
benimde subaplardan ses geliyo ayar nasıl yapılıyor biri anlatsında bizde ona göre tamirciye gitmeyelim

free_eagles
19 Mayıs 2006, 01:13
subabçılar......:queen: :queen: :pr:

cuk_o
19 Mayıs 2006, 23:21
beyler bu olay o kadar basit yapılan bişi değil ama bildiğim kadarıyla emme 4 egzos 6 olması lazım

BarisB77
15 Nisan 2007, 21:24
YBR125 için,
Emme: 0.08~0.12 mm
Egzoz: 0.10~0.14 mm

zydar
21 Nisan 2007, 00:03
arkadaşım topic i iyi hortlatmışsın :mrgreen: hakpek motorunu bile değiştirmiş

uguri88
24 Ağustos 2008, 15:14
Kardeşim manyakmısınız siz.Sakın ha kendiniz sübap ayarı yapayım demeyin.O öle hemen kapağı açıpta yapılmıyor.İlk önce statör kapağında kocaman vida vardır.Tornavidala onu açıp içine lokma anahtar sokarak sağa doğru sıkışıncaya kadar çevirmeniz falan lazımki bunuda siz yapamazsınız.En iyisi bu işlerden iyi anlayan bi ustaya götürün:cat:

lokmanhekim
24 Ağustos 2008, 15:28
Kardeşim manyakmısınız siz.Sakın ha kendiniz sübap ayarı yapayım demeyin.O öle hemen kapağı açıpta yapılmıyor.İlk önce statör kapağında kocaman vida vardır.Tornavidala onu açıp içine lokma anahtar sokarak sağa doğru sıkışıncaya kadar çevirmeniz falan lazımki bunuda siz yapamazsınız.En iyisi bu işlerden iyi anlayan bi ustaya götürün:cat:

önce bu formda doğru konuşmasını öğren ondan sonra düzgün fkirler verirsin nası konuşoyosun sen burda herkes işini bilir merak etme bizde biliyoz önce senteye getirilceğini safmıyız biz sen kendinin çok bişemi bildiğini sanıyosun bişe bilmiyosan sus ve öğren

digi_boy26
25 Ağustos 2008, 00:22

evet lokman'a katılıyorum. esas sen ...mısın? ustaya götürcek olsak burda işimiz ne ? eğer senin kendin yapma gibi bi lüksün yoksa niye durup dururken eski konuyu hortlatıyosun ? tarih diye bişey var.konu açılalı 3sene olmuş en son 1 sene önce bilgi paylaşımı daha yapılmış ve cevaplardan memnun kalmış arkadaşlarımız. sen bu foruma layık değislin uğur. seni kınıyorum.:farao:

taylan1980
27 Ağustos 2008, 00:24
Subap ayar işi usta işidir, kesinlikle serviste yaptırın. Ayrıca yakıt için ise Kullanım Klavuzuna dikka t edin ve SADECE KURŞUNSUZ KULLANIN!!!

digi_boy26
27 Ağustos 2008, 02:00
Subap ayar işi usta işidir, kesinlikle serviste yaptırın. Ayrıca yakıt için ise Kullanım Klavuzuna dikka t edin ve SADECE KURŞUNSUZ KULLANIN!!!

al birisi daha :pr:

tbk_1980
27 Ağustos 2008, 02:13
http://www.motosiklet.net/forum/teknik-bilgiler/29988-subap-ayari-nasil-yapilir-resimli-anlatim.html

taylan1980
27 Ağustos 2008, 19:07
digiboy sen kendin bir üstad mısın bir otorite misin bilmem ama fikrin neyse onu söyle yeter. başkalarına "kınıyorum, al biri daha " gibi cevaplar yazarak ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum. Burası bir forum sayfası, herkes görüşlerini yazmakta serbesttir, seninde kimseyi kınamaya hakkın yoktur. Yaz kendi görüşünü, soruyu soran da ne isterse onu yapar zaten.

digi_boy26
28 Ağustos 2008, 00:46
digiboy sen kendin bir üstad mısın bir otorite misin bilmem ama fikrin neyse onu söyle yeter. başkalarına "kınıyorum, al biri daha " gibi cevaplar yazarak ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum. Burası bir forum sayfası, herkes görüşlerini yazmakta serbesttir, seninde kimseyi kınamaya hakkın yoktur. Yaz kendi görüşünü, soruyu soran da ne isterse onu yapar zaten.

ben üstad değilim usta d değilim ama sen ve uğuri88 arkadaşımızın yorumlarını foruma yakışmayan şekilde gördüm ve uyardım. forumda manyak, dallama hıyar vs. gibi kelimeler onu yazanın kişiliğini gösterir. ayrıca forumda büyük harfle yazmak da hakaret anlamındadır. hatırlatim bi kez daha. demekki forum kurallarını okumak gerekiyor. foruma üye olurken okudugunuza dair kutucugu boşu boşuna işaretlediğiniz anlaşılıyor

tbk_1980
28 Ağustos 2008, 01:20

Forum içerisinde "Sen neden kurcalıyorsun motorunu" akılın mı yok demek! yerine;
bu: http://www.motosiklet.net/forum/tekn...i-anlatim.html ve benzeri bilgileri paylaşarak, eli yatkın, meraklı vede merak eden; motosikleti sadece sürmek değil kendi emeğinin geçeceği bir hobi olarak gören kişilere gerekli bilgi paylaşımı yapmak daha hoş, daha güzel hatta daha insancıldır...
Linke bir göz atarsanız ve bu linklerin çoğalması haricinde bir fikriniz yoksa kimseyle boşuna uğraşmayınız rica ederim...
Saygılar...

lokmanhekim
28 Ağustos 2008, 01:32
Forum içerisinde "Sen neden kurcalıyorsun motorunu" akılın mı yok demek! yerine;
bu: http://www.motosiklet.net/forum/tekn...i-anlatim.html ve benzeri bilgileri paylaşarak, eli yatkın, meraklı vede merak eden; motosikleti sadece sürmek değil kendi emeğinin geçeceği bir hobi olarak gören kişilere gerekli bilgi paylaşımı yapmak daha hoş, daha güzel hatta daha insancıldır...
Linke bir göz atarsanız ve bu linklerin çoğalması haricinde bir fikriniz yoksa kimseyle boşuna uğraşmayınız rica ederim...
Saygılar...
arkadaşım sen uğuri88 arkadaşımızın yazdıklarını okumadın heralde istersen tekrar bi bak yakışıyomu hiç bu tur hakaret edici yazılara illaki bi cevap gelecektir burda kimse kendini usta vs. sanmaz ama kimse (manyakmısınız) gibi bi kelimede kullanamaz doğrumu uğuri88 arkadaşımız burda yanlış sözler kullanmış ben ve digi_boy26 arkadaşımız gereken cevabı verdik yanlışmı yaptık sence....

digi_boy26
28 Ağustos 2008, 01:37
Saygılar...

öyle de özgür abi birisinin uyarması gerekiyoru onu lokman'la biz üstlendik. ne onur'lar bakmış ne de başkası. kendimi gözetlenir gibi hissettim şimdi bak :mrgreen:

tbk_1980
28 Ağustos 2008, 02:20
İyide bende o yazılara tepki verdim sizlere değil ki!:):):)
Neden üstüne alındın ki Sinan kardeşim:)

digi_boy26
28 Ağustos 2008, 02:22
İyide bende o yazılara tepki verdim sizlere değil ki!:):):)

tamamdır özgür abi'm :) konu kapanmıştır öleyse :wiinkk::wiinkk:

kalidor
28 Ağustos 2008, 05:45
İngilizcen varsa yabancı sitelere bak, her türlü ayarla ilgili bilgiler bulunuyor. Ben araba için pek çok bilgiye ulaşmıştım, motosiklet içinde vardır...

AHMET_YŞR
01 Eylül 2015, 14:24
YBR125 için,
Emme: 0.08~0.12 mm
Egzoz: 0.10~0.14 mm

aynen bu şekilde olacak arkadaşlar

yasin.
01 Eylül 2015, 20:26
abi en son cevap 2008 de atılmış niye konuyu hortlatıyosun ki