PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ''Motosikletler Sağ taraftan gider''

Sayfa : [1] 2

HamzaGcr
20 Kasım 2014, 18:33
bugün 3 şeritli bir yolda orta şeritten gidiyorum sağ şeritten adam yavaş yavaş şeridime girmeye başladı kornaya bastım hiç oralı olmadı gazı kesmesem üstüme çıkacak... Işıklarda yakaladım üstüme mi çıkacaksın görmüyor musun beni dedim. Verdiği cevap karşısında şok oldum motosikletler sağ şeritten gider dedi. Burada hız sınırı kaç ? Ben senin verdiğin vergiyi vermiyor muyum sorular cevapsız tabi bastı gitti. Zihniyetini sevdiğimin ülkesi...

mterayes26
20 Kasım 2014, 18:37
Bana da dediler onu , motosikletsen sağdan gideceksin diye . O da bastı gitti üşenmedim 12 km takip ettim yakaladım kapıları kilitledi , bende anteni ve iki dikizini kırdım . Giderkende arka sağ sinyale tekme attım , kösele taban çizme sayesinde çatladı .

TEKNECI
20 Kasım 2014, 18:44
bu ulkede yazili kurallarin bi anlami yoktur.
pratikte ne oldugu, kulaktan, sagdan soldan duyulanlar daha onemlidir.

celikat
20 Kasım 2014, 18:46
gelsin benim busa'ya anlatsın onu gerizekalı.

kadango
20 Kasım 2014, 18:48
Motosiklet ne?

tuna_tour
20 Kasım 2014, 18:49
bana en sağ şeritten giderken sen motorsun emniyet şeridinden gideceksin diyen haftada en az 4 günah gecesi evladı çıkıyor, bıktım artık bu vizyonsuz öküz insanların doluştuğu adi ülkeden

HamzaGcr
20 Kasım 2014, 18:49
Motosiklet ne?

süper shadow 250

mterayes26
20 Kasım 2014, 18:53
bana en sağ şeritten giderken sen motorsun emniyet şeridinden gideceksin diyen haftada en az 4 günah gecesi evladı çıkıyor, bıktım artık bu vizyonsuz öküz insanların doluştuğu adi ülkeden

hele yanlarında kadın varsa birde tribe giriyorlar hele biraz da durumu düzgünse inip saldırıyorlar yanındakı kadınsa özür diliyor çünkü kadının yanında kavga edilmez , eğer kaşarsa dostunun dayak yemesını ızlıyor . Çünkü çok güzel sağ direk vururum :)

tuna_tour
20 Kasım 2014, 18:55
23 yıldır motor kullanıyorum, özellikle akşam saatlerinde korkarak biniyorum motora, bu kadar çok ahmak nasıl bu ülkede bir araya gelmiş inanaılır gibi değil

Cuhara
20 Kasım 2014, 19:42
bugün 3 şeritli bir yolda orta şeritten gidiyorum sağ şeritten adam yavaş yavaş şeridime girmeye başladı kornaya bastım hiç oralı olmadı gazı kesmesem üstüme çıkacak... Işıklarda yakaladım üstüme mi çıkacaksın görmüyor musun beni dedim. Verdiği cevap karşısında şok oldum motosikletler sağ şeritten gider dedi. Burada hız sınırı kaç ? Ben senin verdiğin vergiyi vermiyor muyum sorular cevapsız tabi bastı gitti. Zihniyetini sevdiğimin ülkesi...

Iste bu gibi insanlarda beyin yerine saman balyasi var.

hsk
20 Kasım 2014, 20:14
Sağ dan gitsek de değişen yok ki orada bile adam sellektör yapıyor emniyet şeridine atacak gibi üstümüze geliyor emniyet den gidiyoruz bu sefer zengin araçlar geliyor üstümüze üstümüze bizim ülkemizde sağ şerit minibüs ün sol şerit kamyonların emniyet lüx araçların bize yer yok.Onların düşüncesine göre ki düşünmek için beyin gerekir onlarda beyin yok ...

solmyr
20 Kasım 2014, 20:20
Bana da dediler onu , motosikletsen sağdan gideceksin diye . O da bastı gitti üşenmedim 12 km takip ettim yakaladım kapıları kilitledi , bende anteni ve iki dikizini kırdım . Giderkende arka sağ sinyale tekme attım , kösele taban çizme sayesinde çatladı .

Bu ne rahatlık? Bu ne magandalık? Bu hangi dağın başı? Eleştirdiğin adamı 10 kere cebinden çıkarırsın. Adam bu sozu sana soylemekte haklıymış. Ehliyetin alınmalı.

hkn34
20 Kasım 2014, 20:32
bu ulkede trafıkte kımse ıle tartısmayın arkadaslar kımın ne oldugu bellı degıl aramızda okadar cok katıl dolasıyorkı cok rahat cana kıyan tıpler var memlekette ... sabır edıp yolunuza devam edın ve trafıkte maksımum dıkkat ederek olası tehlıkelerı öngörüp ona gore kullanalım . cunku hergun en az75 - 100 km arası yol yapıyorum ve en az 3 tane olası tehlıke ıle karsılasıyorum ve hepsı dıger suruculerın yuzunden kımı abı kusura bakma gormedım dıyo kımısıde otomatıkman motorcuyuz ya bızı suclu buluyo daha dun tek serıtlı yolda halıc koprusune cıkıyorum arkamdan bır sahın veya kartal marka aractı oyle bır gırdıkı arkama en sonunda benı sıyırrarak solladı benı ılerde yakaladım trafık sıkısınca ustume cık barı nebıcım araba kullanıyosun dıye soylendım ne dese begenırsınız onune ben kırmısım tek serıtlı yolda vıraj donerken yapmısım bu hareketı dogru haklısın dedım ve yoluma devam ettım .

tamerozkul
20 Kasım 2014, 20:55
Afedersiniz ogle öküzler varki emniyet*şeritini motosiklet yolu saniyorlar bayramda kutahya ya gitiyorum sag seritten sabahin 8 i yol bombos 06 plak opel arkadan selekto ve korna yapiyo bi anda yanima geldi sen buradan gideceksin diye el kol hareketi ile emniyet seritini gosteriyor bende kufuru bastım buna cunku 30 cm var yok aramazida basti gitti baya bi korna caldim arkadan malum benim motor 100 luk takip edemezsin

SlimShady1
20 Kasım 2014, 20:58
Ben sağdan, soldan, ortadan yardırıyom kimse sağdan gitmelisin demedi. Boşver sen yardır gitsin.

C.Kaan
20 Kasım 2014, 21:00
Bir değişiği ise: Yav azıcık kaçılsan'da ben yanından geçsemya beyaaa'dır ...

celikat
20 Kasım 2014, 21:01
motor tepesindeyken cebimde her zaman muşta taşırım ben. birazda büyük aldım ki eldiven arasından geçebilsin. bugüne kadar lazım olmadı ama olursa kullanırım. babamın bana nasihatidir. oğlum senin anan ağlayacağına onun anası ağlasın demişti.

motorcu48
20 Kasım 2014, 21:03
Sag seritten gidelimde solumuza bi arac sikistiralim onuda sollamaya bi arac gelsin birde laka ciksin ortalarina ,bu zaten kendimizin cinayeti demek olur cunku araclarlar saga dogru kiracaktir.oyle cahil insanlar varki ..aslinda buda onlarin algisi cunku motorlarin cogu kucuk hacimli onlara yetisemicez diye en sagdan yavasca gideriz diye baktikca onlarda boyle dusunucek

mterayes26
20 Kasım 2014, 21:06
Bu ne rahatlık? Bu ne magandalık? Bu hangi dağın başı? Eleştirdiğin adamı 10 kere cebinden çıkarırsın. Adam bu sozu sana soylemekte haklıymış. Ehliyetin alınmalı.

O bu kadar rahatsa , bana artıstlık yapıyor sıkıstırıuor , hasssstır lan dıyor sonra kacıorsa , kusura bakma ben adamın .... anladın sen . Dağ bası degıl eskısehırın başı

sen kafanı önüne eğ gez , ehlıyetımı alacak varsa da alsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

motor tepesindeyken cebimde her zaman muşta taşırım ben. birazda büyük aldım ki eldiven arasından geçebilsin. bugüne kadar lazım olmadı ama olursa kullanırım. babamın bana nasihatidir. oğlum senin anan ağlayacağına onun anası ağlasın demişti.

abi silahlı adam yaralamaya giriyor 2 yıla kadar ceza alırsın , dikkatlı ol bu konuda .

nikelenjelo
20 Kasım 2014, 21:08
trafikte çok maganda var ama bazılarınında ondan aşağı kalır yanı yok. sen bir gün adamın aynasını kırarsın, oda sana çarpar kafan gözün kırılır. kendini 2 ayna 1 far kadar değer veriyorsan ayrı.

cahillik cahillik ile kapanmaz arkadaşlar.

hkn34
20 Kasım 2014, 21:09

celık at yıne ben sana yıne muhalefet olucam ama :) sen mustayı takıp adama yumruk atana kadar adam senı sılahla vurabılır bunu goze alabılırmısın...

Bune
20 Kasım 2014, 21:13
O bu kadar rahatsa , bana artıstlık yapıyor sıkıstırıuor , hasssstır lan dıyor sonra kacıorsa , kusura bakma ben adamın .... anladın sen . Dağ bası degıl eskısehırın başı

sen kafanı önüne eğ gez , ehlıyetımı alacak varsa da alsın[COLOR="Silver"]

Hacım çoooook güzel yapmışsın maganda diyenlere bakma mesajını gördüm içimin yağları eridi resmen eline koluna kösele ayakkabına sağlık.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

celikat
20 Kasım 2014, 21:19
celık at yıne ben sana yıne muhalefet olucam ama :) sen mustayı takıp adama yumruk atana kadar adam senı sılahla vurabılır bunu goze alabılırmısın...

motordan iniyorsan, her şeyi göze almışsın demektir. iki kere motordan, bir kere bisikletten indim. ne diyorsun lan diye başlayıp küfürle biten cümleyi kurduğun zaman hemen geri vites yapıyorlar. kararlı görünürsen tabanları yağlıyorlar. şu hatayı yapmamak lazım. geçen taksicinin birisi ile takıştım, durağa giriyormuş kadıköy iskelede. işte orada insem sağlam sopa yerdim mesela diğer taksicilerden. inmedim, kalayı bastım devam ettim. zaten yaşlı laz uşağının tekiydi, o kadar yaşlı adama elde kaldırılmaz. akıllı olmakta lazım :mrgreen:

mterayes26
20 Kasım 2014, 21:33
Hacım çoooook güzel yapmışsın maganda diyenlere bakma mesajını gördüm içimin yağları eridi resmen eline koluna kösele ayakkabına sağlık.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

Hacım engelli yeğenim var , gece yarısı hastaneye kaldırdılar sara krizi geldi . Gece 3 yollar bomboş zorla ecza deposu açtırdım düşün . Sinyal korna sellektör gidiyorum , benim yolumu hastaneden çevirip 25 km daha oyalıyorsa gerısını sen düşün

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

motordan iniyorsan, her şeyi göze almışsın demektir. iki kere motordan, bir kere bisikletten indim. ne diyorsun lan diye başlayıp küfürle biten cümleyi kurduğun zaman hemen geri vites yapıyorlar. kararlı görünürsen tabanları yağlıyorlar. şu hatayı yapmamak lazım. geçen taksicinin birisi ile takıştım, durağa giriyormuş kadıköy iskelede. işte orada insem sağlam sopa yerdim mesela diğer taksicilerden. inmedim, kalayı bastım devam ettim. zaten yaşlı laz uşağının tekiydi, o kadar yaşlı adama elde kaldırılmaz. akıllı olmakta lazım :mrgreen:

O zaman sokağa da çıkma ,gelsin dövsün sövsün hatta tükürsün ya silahı bıcagı varsa de özür dile .

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

trafikte çok maganda var ama bazılarınında ondan aşağı kalır yanı yok. sen bir gün adamın aynasını kırarsın, oda sana çarpar kafan gözün kırılır. kendini 2 ayna 1 far kadar değer veriyorsan ayrı.

cahillik cahillik ile kapanmaz arkadaşlar.

O bana çarpamaz kardeşşş , g.tüme güvenmesem saldırmam . Ayrıca ben herkese durduk yere bulaşmam hakedene .
Onun sporu evde en çok 3 tür . Benim sporum günde 4 saat ring ve cafestir . Benim yüzüm alışık enaz 500 kg lık yumruklara ama onların genelde yüz kemikleri çok zayıf oluyor . ;)

solmyr
20 Kasım 2014, 21:34
o trafikte sövüp saydığımız, camını çerçevesini indirdiğimiz adamlardan farkımız yok aslında. hepimiz türküz ve bu kafayla "muasır medeniyet" seviyesine asla ulaşamayacağız.

hkn34
20 Kasım 2014, 21:36
bence saglıklı dusunmek lazım herzaman ıcın. olmadık ıncır cekırdegını doldurmayacak cok basıt mevzulardan cınayete varan olaylar oluyor tamam hepımız klasık turk erkegıız sınırlendıgımız zaman gozumuz kararıyor ve konu ne olursa olsun ne kadar basıt bır mevzu dahı olsa oracıkta sıkmak ıstıyoruz gırtlagı ıste orda sabırlı olucaz yapmıyacagız. yanlıs bır hareket bızı katıl edebılır hem dunyamızı hemde ahıretımızı karartmıyalım ...

mterayes26
20 Kasım 2014, 21:37
o trafikte sövüp saydığımız, camını çerçevesini indirdiğimiz adamlardan farkımız yok aslında. hepimiz türküz ve bu kafayla "muasır medeniyet" seviyesine asla ulaşamayacağız.

Bende sana şunu anlatmaya çalışıyorum , karşı taraf neden rahatsız , neden uslu durmuyor . Sıkıştırınca eline ne geçiyor yoksa motosiklet kullanmaya yüreği yemiyorda kıskanıyor mu ?

ukiran35
20 Kasım 2014, 21:42
Kavga ederek çözülmüyor maalesef bu konular.
Hangi şeridi kullanmak en doğrusu? Aslında tecrübeliler bunu anlatmışlar çok yerde.

Ancak siz bence o yolun 2.ila 3.şeridi arasında seyredin.

Sağ seritte cok sey gelir başınıza benden söylemesi ve her üstünüze kıranla da kavga etmeyin, çünkü bitmez bunlar.

Ülkemizdeki trafik kurallarına uyma bilinci malum!

En başta biz motosikletçiler ne kadar uyuyoruz kurallara?

Adventure58
20 Kasım 2014, 21:45
Bendeki 125 cc lik max hızı 120 olan bir motor kumköyden çıktım Antalya ya gidiyorum hızım 100 yada 105 2 şeritli yolda sağ şeritteyim yol hızı normalde 70 kmh sınırlaması var. Pikap kamyonet geldi aynadan bakıyorum dibimde değdiiii değecekkkk devam ediyorum tabi sellektör tacizi 200 300 mt sonra korna 100 mt elimle solla git dedim ki sol şerit boş inat etti ya yanıma geldi emniyetten gitsene lan ne yolu kapatıyosun dedi lan yvşk dedim bende hızım 50 değil 40 değil şerit benimde hakkım işin varsa bas git soldan bende vergi veriyorum ruhsat taşıyorum dedim bi sag sol yaptı emniyete girmem için ama girmedim solladı bastı gitti haaa oda 150 mt önümde benmle aynı hızda serik e kadar devam etti.

BATIYOR ŞERİTTE GİDEN MOTOSİKLET BATIYOR BİYERLERİNE.

Eğer benim de altımda bastınmı kaçacak 500 600 1000 lik makine olsa yeminle çok ayna kırmıştım. :pl: :jocolor:

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Ben motosiklet sesi duyduğumda ilğimi çekiyor ya sağa ya sola kaçıyorum trafikte rahat geçsinn hem gitsin beklemesin hemde bazı pırasalar var illa gecicem diye ayna sürten dengesini kaybeden

Ne kaybediyorum. Yooo Mantık ben bekliyosamoda beklesin mantığı. :jocolor:

solmyr
20 Kasım 2014, 21:52
Bende sana şunu anlatmaya çalışıyorum , karşı taraf neden rahatsız , neden uslu durmuyor . Sıkıştırınca eline ne geçiyor yoksa motosiklet kullanmaya yüreği yemiyorda kıskanıyor mu ?

medeniyetsiz olduğumuz için (bunu çok içtenlik ve inanarak söylüyorum) o adam da motosiklete sadece "göstermesi gerektiği kadar" saygı göstermesini bilmiyor. biz de öğretmek için adamın camını çerçevesini indiriyoruz. sana kızdığım kadar kendime de kızıyorum. ben asla öyle bir şey yapmam ama yapmak içimden geçtiği için kendime kızıyorum. türklük o camı indirmeyi gerektirir. :)

arada içimizde gen'i dna'sı bozuklar çıkabiliyor, onlarda devrim yapıyor. http://www.musikidergisi.net/?p=1802

değişmemizi beklemiyorum, kendimden biliyorum, keşke daha medeni yaratılsaymışız ırk olarak. adamın (Atatürk) düşündüğü, yakaladığı detaya bakar mısın? ağlıycaam :P

şimdi tüm medeniyetimizle saldırın Atatürk'e geni bozuk dedi diye :P

D e m i r
20 Kasım 2014, 22:17
Çoğu şoför (!) saygısız arkadaşlar, size tavsiyem kavga edip başınızı ağrıtmaktansa motosiklet kamerası ile kayıt edin sonra ihbar edin.

bana da bir otomobil sürücüsü söyledi " sol şeritten gidiyorlar bende arabanın ucuyla taciz ediyorum sağ şeride geçsin diye " ben şok oldum, ya ufacık bir dokunsan o adam dengesini kaybedip düşse, ölse... eee o da gitmesin sol şeritten dedi bana. Buyrun :) ne derseiniz

kamu
20 Kasım 2014, 22:18
Nacizane tavsiyem, trafikte kimseyle takışmamaya çalışın, hele ki hareket halindeyseniz hiiç girmeyin o işlere, siz iki tekerin üzerindesiniz bir anlık sinir pahalıya mal olabilir, bana ayının biri denk geldi, arabayı hareket halinde üzerime kırdı, kaçmaya çalışırken düştüm. Arabanın altında kalmaktan kıl payı kurtuldum.
Bir anlık sinirin, sert çıkışın geri dönülmez sonuçları olabilir. Siz insan olun karşınızdaki ayıya uymayın.

mterayes26
20 Kasım 2014, 22:28
Çoğu şoför (!) saygısız arkadaşlar, size tavsiyem kavga edip başınızı ağrıtmaktansa motosiklet kamerası ile kayıt edin sonra ihbar edin.

bana da bir otomobil sürücüsü söyledi " sol şeritten gidiyorlar bende arabanın ucuyla taciz ediyorum sağ şeride geçsin diye " ben şok oldum, ya ufacık bir dokunsan o adam dengesini kaybedip düşse, ölse... eee o da gitmesin sol şeritten dedi bana. Buyrun :) ne derseiniz

Öldürmenin suçu yok çok beklersin .

motorcu48
20 Kasım 2014, 22:28
http://www.dailymotion.com/video/x1znbub_trafikte-nasil-motosiklet-kullanilir_creation?start=37

HER MOTORCUNUN İZLEMESİ GEREKEN EĞİTİM SUNUSU

telike
20 Kasım 2014, 22:44
dün üç şeritli yolun sağ şeridinde durmuş bir araç, ben de sola geçmek için durdum sol şeridin boşalmasını bekliyorum. geri vitese taktı üstüme üstüme geliyor hafif burnumu sola çıkarttım çarpacak neredeyse. bagaj kapağına BAAAM bi vurdum irkildi. sürücü camının oraya geldim. nabuyon lan itoğlu it dedim. pişkin pişkin çekilsene o zaman diyo. bende bi anda "senin yakın akrabalarınla muhattap olurup hayat kadını çocuğu" diye saydırdım arabanın tavanına da vurdum. tam kemeri söktü şimdi yaşlı başlı adam bi tane vursam olmicak şeyler gelcek başıma. 3 5 mt ilerde bekledim sonra bastım gittim. hatta kameram kayıt altındaydı yuh ne sinirlenmişim dedim kendi kendime. çok böyle pişkinler. bigün başıma bişey gelicek şöyle bi başlık açıcam diye korkuyorum:

trafikte yediğim dayak
veya
karakola düştüm arkadaşlar
:queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Öldürmenin suçu yok çok beklersin .

trafik kazasında öldürmenin suçu var hatta yatarı var dostum. taksirli cinayet diye geçiyor. suçsuz olsan bile var. ama ben öldükten, kaza yaptıktan, sakatlandıktan, motorum zarar gördükten sonra bi değeri yok.

HamzaGcr
20 Kasım 2014, 22:48
dün üç şeritli yolun sağ şeridinde durmuş bir araç, ben de sola geçmek için durdum sol şeridin boşalmasını bekliyorum. geri vitese taktı üstüme üstüme geliyor hafif burnumu sola çıkarttım çarpacak neredeyse. bagaj kapağına BAAAM bi vurdum irkildi. sürücü camının oraya geldim. nabuyon lan itoğlu it dedim. pişkin pişkin çekilsene o zaman diyo. bende bi anda "senin yakın akrabalarınla muhattap olurup hayat kadını çocuğu" diye saydırdım arabanın tavanına da vurdum. tam kemeri söktü şimdi yaşlı başlı adam bi tane vursam olmicak şeyler gelcek başıma. 3 5 mt ilerde bekledim sonra bastım gittim. hatta kameram kayıt altındaydı yuh ne sinirlenmişim dedim kendi kendime. çok böyle pişkinler. bigün başıma bişey gelicek şöyle bi başlık açıcam diye korkuyorum:

trafikte yediğim dayak
veya

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

trafik kazasında öldürmenin suçu var hatta yatarı var dostum. taksirli cinayet diye geçiyor. suçsuz olsan bile var. ama ben öldükten, kaza yaptıktan, sakatlandıktan, motorum zarar gördükten sonra bi değeri yok.

videoyu paylaşır mısın :cherry:

mterayes26
20 Kasım 2014, 23:12

trafikte yediğim dayak
veya

Benım çok sevdıgım kardesım 5 kişiyi dövdü , arkasından satır vurarak öldürdüler . TAHRİK dendi

berkcigdem
21 Kasım 2014, 02:39

hiç bir şey olmazdı emin ol :D bundan bir süre önce maks 1 yıl falan önce bu arada. bağdat caddesinde bir motorcu taksiciyle kavga etmeye başlıyo 2 motor 2 taksici oluyor kavga bi anda sonra 3 motorcu 2 taksiyi bir dövüyolar anlatamam gözümün önünde oldu bu :D bu arada kenarda bekleyen 3 tane motorcu daha var hani olurda bı taksıcı daha gelirse falan diye :D :D:D şok olmuştum ama komedi filmi gibiydi öle böle dövmedi motorcular insan insana bunu yapmaz :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

http://www.dailymotion.com/video/x1znbub_trafikte-nasil-motosiklet-kullanilir_creation?start=37

HER MOTORCUNUN İZLEMESİ GEREKEN EĞİTİM SUNUSU

bu video çok doğru. altın elbiselinin bi videosu var denk gelmiştim ordada aynen şunu diyordu. şeridin ortasından gidin ki arkanızdan gelen hayvanoğlu hayvana bu şerit benim bu şeritte ben gidiyorum sen solumdan geç git diyin diyordu :D aslında en güzel anlatım şekli bu galiba :D

Tİme_shİft42
21 Kasım 2014, 02:49
Şeridin ortasından gitmek gerekiyor sollama yapacağı zaman arabaymışım gibi sollaması gerek :) ama yanımden vızır vızır geçmeleri dibime sokulmaları beni oldukca rahatsız ediyor emniyet çizgisi ile orta devamlı çizginin arasında bi yerde giderim :) çizgiye bile bakmaya gerek yok o an için neresi kendime daha uygunsa ordan giderim arkadan babalar geliyor yol ver gitsin onlar 4 teker kapladıkları alan geniş :)

mterayes26
21 Kasım 2014, 03:02
hiç bir şey olmazdı emin ol :D bundan bir süre önce maks 1 yıl falan önce bu arada. bağdat caddesinde bir motorcu taksiciyle kavga etmeye başlıyo 2 motor 2 taksici oluyor kavga bi anda sonra 3 motorcu 2 taksiyi bir dövüyolar anlatamam gözümün önünde oldu bu :D bu arada kenarda bekleyen 3 tane motorcu daha var hani olurda bı taksıcı daha gelirse falan diye :D :D:D şok olmuştum ama komedi filmi gibiydi öle böle dövmedi motorcular insan insana bunu yapmaz :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

bu video çok doğru. altın elbiselinin bi videosu var denk gelmiştim ordada aynen şunu diyordu. şeridin ortasından gidin ki arkanızdan gelen hayvanoğlu hayvana bu şerit benim bu şeritte ben gidiyorum sen solumdan geç git diyin diyordu :D aslında en güzel anlatım şekli bu galiba :D

Gece 3 de işten cıktım gecen yıl , çok sevdiğim bır abim taksıcılerle tartısıyormus ben konusuyor sandım adam 43 yasında sakiiiin sabırlı bir insan . Taksiciler süzme p.ç burda , biri geldi arkadan sarılıp yere yatırdı bir tekmelıyorlar , koyun millette mal gibi izliyor . Ömrümde ilk defa şortla motora bınmıstım , bacak pergel gibi kalkıyor doğal olarak . Enseye tekmeyı vurunca bırı yattı kaldı , öbür piç telsize sarıldı . Bir asıldım telsız kablo falan gıttı , koz bize gctı yermısın yemezmısın . O izleyen götler bu sefer ayırmaya geldi . lan adam dayak yerken izliordun şerefsiz birde dönüverdim onlara , polisler geldi . Biri baygın , biri kan ıcınde arka arkaya tam burnunun üstüne zincir yumruk yaptım . Abımızın karısı çerkes kadını genç dinamik duruyor ama yaş 40 , ne oldu hatalı u dönüşü yaptı tartıstık benı yere yatırıp karımı taciz ettiler , o anda yoldan geçen arkadaş mudahele etti . Bakmayın kadınların agladıgına , kadın taciz etti diye iftira atsın b.ku yedın .

berkcigdem
21 Kasım 2014, 03:09
Gece 3 de işten cıktım gecen yıl , çok sevdiğim bır abim taksıcılerle tartısıyormus ben konusuyor sandım adam 43 yasında sakiiiin sabırlı bir insan . Taksiciler süzme p.ç burda , biri geldi arkadan sarılıp yere yatırdı bir tekmelıyorlar , koyun millette mal gibi izliyor . Ömrümde ilk defa şortla motora bınmıstım , bacak pergel gibi kalkıyor doğal olarak . Enseye tekmeyı vurunca bırı yattı kaldı , öbür piç telsize sarıldı . Bir asıldım telsız kablo falan gıttı , koz bize gctı yermısın yemezmısın . O izleyen götler bu sefer ayırmaya geldi . lan adam dayak yerken izliordun şerefsiz birde dönüverdim onlara , polisler geldi . Biri baygın , biri kan ıcınde arka arkaya tam burnunun üstüne zincir yumruk yaptım . Abımızın karısı çerkes kadını genç dinamik duruyor ama yaş 40 , ne oldu hatalı u dönüşü yaptı tartıstık benı yere yatırıp karımı taciz ettiler , o anda yoldan geçen arkadaş mudahele etti . Bakmayın kadınların agladıgına , kadın taciz etti diye iftira atsın b.ku yedın .

kick box ın faydaları :D :D :D dıger konuda yazmıssın burdan cevaplıyım dedım bari :D valla ben olabıldıgınce kavgadan kacıyorum tamam abı sen haklısın özür dilerim diyip uzaklasıyorum cunku bılıyorum kendımı kavgaya başlarsak cidden ıkımzden bırı ölür orda :D

jakabo_ist
21 Kasım 2014, 04:43
arkadaşlar ortalık pislik kaynıyor malum memleketin hali ortada geçim sıkıntısı vs derken millet cinnetlik olmuş neyse istanbulda tuzla istikametine giderken ışıklarda motorcuyla arabanın biri tartışıyor birbirlerine ana avrat küfürler havada uçuşuyor motordaki 30 lu yaşlarda biri motordan indi kaskını çıkarıp adamın camına vurup kırdı arabadan adam indi bi baktım götten bacaklının biri 45 50 yaşlarında şimdi motorcu arkadaş adamı dovecek demeye kalmadı arabanın önunde iki kere silah sesi adamı bacaklarından vurdu motorcu arkadaş yere düştü heralde vurulduğunu anlamadı sıcak yarayla kalktı yerden kuru sıkımı sandı tabancayı orda ana avrat küfür bağırarak adamın üstüne atladı ama adam kurtuldu bi anda (herifin elinde silah var izlemekden başka bişey yapamıyosun varsa delikanlı yapsın) ardı ardına silah sesi motorcu arkadaş yere düştü adama hala ateş ediyor orospunun cocuğu şarjörü boşaltı bindi arabaya kaçtı gitti mutlaka yakalanmıştır.motorcu arkadaşın yanına koştuğumda göğsünden ve yuzunde yaralanma vardı neyse orada vefat etti ama adamın o vurulmuş anı kurşun deliklerinden kan fışkırması gözumden gitmiyor arkadaşlar her ordan geçisimde bi silkeleniyorum ve akşam eve gittidimde şukrediyorum bugunude kasasız belasız atllatık diye.ister ders çıkarın ister çıkarmayın boşuna dememişler öfkeyle kalkan zararla oturur.

berkcigdem
21 Kasım 2014, 04:50
arkadaşlar ortalık pislik kaynıyor malum memleketin hali ortada geçim sıkıntısı vs derken millet cinnetlik olmuş neyse istanbulda tuzla istikametine giderken ışıklarda motorcuyla arabanın biri tartışıyor birbirlerine ana avrat küfürler havada uçuşuyor motordaki 30 lu yaşlarda biri motordan indi kaskını çıkarıp adamın camına vurup kırdı arabadan adam indi bi baktım götten bacaklının biri 45 50 yaşlarında şimdi motorcu arkadaş adamı dovecek demeye kalmadı arabanın önunde iki kere silah sesi adamı bacaklarından vurdu motorcu arkadaş yere düştü heralde vurulduğunu anlamadı sıcak yarayla kalktı yerden kuru sıkımı sandı tabancayı orda ana avrat küfür bağırarak adamın üstüne atladı ama adam kurtuldu bi anda (herifin elinde silah var izlemekden başka bişey yapamıyosun varsa delikanlı yapsın) ardı ardına silah sesi motorcu arkadaş yere düştü adama hala ateş ediyor orospunun cocuğu şarjörü boşaltı bindi arabaya kaçtı gitti mutlaka yakalanmıştır.motorcu arkadaşın yanına koştuğumda göğsünden ve yuzunde yaralanma vardı neyse orada vefat etti ama adamın o vurulmuş anı kurşun deliklerinden kan fışkırması gözumden gitmiyor arkadaşlar her ordan geçisimde bi silkeleniyorum ve akşam eve gittidimde şukrediyorum bugunude kasasız belasız atllatık diye.ister ders çıkarın ister çıkarmayın boşuna dememişler öfkeyle kalkan zararla oturur.

heh işte benım bugun basıma gelen olaydan sonra eve gıttıgımde dusundugum sey malesef bır motorcu arkadsımızın başına gelmiş ALLAH rahmet eğlesin mekanı cennet olsun. bunu yapan o.ç da inşallah ALLAHINDAN bulur...

jakabo_ist
21 Kasım 2014, 05:18
arkadaşlar yorumları okudumda bir kaç arkadaş yaptıklarınla gurur duymuş yok ağzını kırdım yok zarar verdim falan filan yok boksmuş yok muştaymış polis yada asker istersen kral ol bir gün süzme o çocuğunun birine denk gelirsin o esnada silah çıktımı kimde silah varsa artık ister sende olsun ister onda isterseniz ikinizdede ilk kim çekerse o kazanır biri hapse biri mezara boylar kim kazandi kimse tabiki.silah çıktı mertlik bozuldu aslanım bu memleketin öküzü bitmez eğer sende tabanca taşırım vururum diyosan yine bitmez milyon tane var çünkü tamam ana avrat olmasada küfürleştiğim oluyor sonra adamın yanına gidip benım yerimde senin oğlun,kızın,akraban bilmem neyin olsa aynısı ona yapılsa ne düşünürsün diyorum hak veriyorlar özür diliyorlar lütfen daha dikkatli olun trafikde bizi farkedin diyorum ordan öyle tatlı kızgın ayrılıyorum.tabi anlayana anlamayanada bir fatiha okur geçer giderim bir gün üzülürüm herkez öyle.ama arkandan bi bakmışın ailen perişan anan baban perişan varsa çocukların onların hali onlar bir ömür boyu acı çeker ve üzülürler daha çok yazmak isterim ama fazla daraltmadan umarım anlatabilmişimdir!!!

loop
21 Kasım 2014, 09:50
Aynısı bana da olmuştu pek çok kişiye olduğu gibi.
Bir de adam aracından inip, bağırmaya başlamıştı. Bağırışmanın bir yerinde " sağdan gideceksin, haddini bileceksin!" (had bilmek??) demişti. Niye la dediğimde: "küçüksün de ondan" demişti. Bir de üzerine "Aç o motosiklet kitabını oku ehliyet almadan önce" (motosiklet kitabı??)diye ekledi.
Velhasıl Dayı öyle ard arda saçmalamıştı ki nutkum tutulmuştu :sunny:

iduzen
21 Kasım 2014, 10:49
maalesef bu ülkede motosikletliye yapılan muamele değişmiyor arkadaşlar, biz burda ne kadar tartışırsak tartışalım otomobil sürücülerini değiştirmemiz pek kolay değil.
ama işin birde şu tarafı var benim konuştuğum pek çok otomobil sürücüsü (kendim de dahil), otomobil sürücülerine bu hakkı bizim verdiğimiz hususunda fikir birliği içinde.
sen motorcuyum nasılsa sıyrılırım deyip aralara dalarsan, kaldırımdan gidersen yada buna benzer olmadık işler yaparsan o adamlar seni trafikte araç olarak görmüyor maalesef. bence ilk çözmemiz gereken bu. (özellikle kurye arkadaşlar bu konuda bizimde adımızı lekeliyor)

telike
21 Kasım 2014, 11:03
Benım çok sevdıgım kardesım 5 kişiyi dövdü , arkasından satır vurarak öldürdüler . TAHRİK dendi

haklısın dostum kimseyi üzmemek için bulaşmıyorum. bizde geri vites yok gerekirse ilerden döneriz :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

muşta bi de silah olarak geçiyor. örneğin bir çakının bıçağın açıklaması olabilir ama. muşta cebinde ne arıyor dendiği zaman ceviz kırcaktım abi diyemezsin :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:59 ----------

maalesef bu ülkede motosikletliye yapılan muamele değişmiyor arkadaşlar, biz burda ne kadar tartışırsak tartışalım otomobil sürücülerini değiştirmemiz pek kolay değil.
ama işin birde şu tarafı var benim konuştuğum pek çok otomobil sürücüsü (kendim de dahil), otomobil sürücülerine bu hakkı bizim verdiğimiz hususunda fikir birliği içinde.
sen motorcuyum nasılsa sıyrılırım deyip aralara dalarsan, kaldırımdan gidersen yada buna benzer olmadık işler yaparsan o adamlar seni trafikte araç olarak görmüyor maalesef. bence ilk çözmemiz gereken bu. (özellikle kurye arkadaşlar bu konuda bizimde adımızı lekeliyor)

küçük motorda büyük motor da kullandım. gerçekten fark var arkadaşlar. şimdi diyoruz ya araç sürücüleri önümüze kırıyor üstümüze sürüyor falan. aktif araba da motosiklet de kullanıyorum. o hareketi yapan yoksun ayılar arabaylayken de yapıyor. izmir trafiğinde mi bi tık daha fazla saygı var bilmiyorum ama gördüğü halde şerit değiştirenler olmasına rağmen arkadan geldiğimi gördüğü zaman genelde farkedip düzeliyorlar. görmediği zaman seslı ışıklı ikazımı farkedip üstüme çıkmaktan vazgeçiyor mesela.. belki bunun sebebi oldukça görünür olmaya çalışmamdan kaynaklanıyor olabilir. sürekli araçların aynalarından gözükeceğim yerlerde durmaya özen gösteririm. arada korna ve gaz ile sesimi duyurmaya çalışırım.

bi video var "motorcu muhabbeti" nin sesli egzoz hayat kurtarır mı diye. güçlü bir motorunuz olduğunu hissettirirseniz üstünüze gelmiyorlar. tecrübeyle sabit.

izmir trafiği bir tık daha saygılı ama saygısız adam sadece motosiklete değil arabaya da saygısız.

bu arada bir arkadaşım sövdüğüm videoyu koymamı istemiş :D bakiyim eve gidince :D

celikat
21 Kasım 2014, 11:22
yazılanlara bakarsak muşta yeterli gelmeyecek gibi. en iyisi ruhsatsız, sicili temiz bir silah bulup beline koymak sanırım. haybeden ölmenin manası yok.

hkn34
21 Kasım 2014, 11:45
arkadaşlar yorumları okudumda bir kaç arkadaş yaptıklarınla gurur duymuş yok ağzını kırdım yok zarar verdim falan filan yok boksmuş yok muştaymış polis yada asker istersen kral ol bir gün süzme o çocuğunun birine denk gelirsin o esnada silah çıktımı kimde silah varsa artık ister sende olsun ister onda isterseniz ikinizdede ilk kim çekerse o kazanır biri hapse biri mezara boylar kim kazandi kimse tabiki.silah çıktı mertlik bozuldu aslanım bu memleketin öküzü bitmez eğer sende tabanca taşırım vururum diyosan yine bitmez milyon tane var çünkü tamam ana avrat olmasada küfürleştiğim oluyor sonra adamın yanına gidip benım yerimde senin oğlun,kızın,akraban bilmem neyin olsa aynısı ona yapılsa ne düşünürsün diyorum hak veriyorlar özür diliyorlar lütfen daha dikkatli olun trafikde bizi farkedin diyorum ordan öyle tatlı kızgın ayrılıyorum.tabi anlayana anlamayanada bir fatiha okur geçer giderim bir gün üzülürüm herkez öyle.ama arkandan bi bakmışın ailen perişan anan baban perişan varsa çocukların onların hali onlar bir ömür boyu acı çeker ve üzülürler daha çok yazmak isterim ama fazla daraltmadan umarım anlatabilmişimdir!!!

işte işin özeti

celikat
21 Kasım 2014, 11:48
pompalı mı alsak yoksa ya? 300-400 liraya çok güzel modeller var.