PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : karburatoru temızledım ama ısıtmaya basmadan gıtmıyr

pejosever
16 Kasım 2014, 23:57
mrb arkadslar bu form da yenıym umarm konuyu dogru yere acmısımdır
bnde bı pejo var karburatoru bı arkadastan aldım hıc temzletmedm takıp kullanyrdm 1 ay fln sonra temızlemk ıstedm ama oncedn hıc temızlemedm nese bnzın hortumunu taktımz yerı actm adı aklıma gelmedı fılıtrenın yarısı pıslıkten tıkalıydı nese orayı temzledm gaz ayarnn oldugu yerı fln sıldm sorun yok buraya kadr merak yaa ıste al bolumu actım samandıra denılıyr bıldgm kadaryla yıne merk tum vıdaları soktum tekrer taktım komple topladım motora taktım ısıtmaya basmadn gıtmıyr cok basyrm susuyr az basyrm yavs gıdıyr ayklıga alıp denedm ısıtmaya hıc basmada gazı sona verdım kendılınden gaz kesyr tam hıza bınıyr tekrr gaz kesıyr bole devm edıyo hızlanıp kesıp tektr hızlanyr bole devm edyr sorun nedr sızce bn temzlerkn bıyrlerınımı bozdm anlamadm lutfn yardımcı olurmusunz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

yardımcı olan yokmu yaa .s .s

mterayes26
17 Kasım 2014, 01:26
Abi kurban olayım türkçe yaz da cevap yazalım

pejosever
17 Kasım 2014, 01:30
tamam kısaltmadan yazıyayım karbüratöru soktum kendım temızledım ama taktıktan sonra randımansız calısıyor ısıtmaya basmadan gıtmıyor ıstop edecek gıbı oluyr bıyerlerını bozdum galıba ama anlamadım neresını bozmus olabılırım kı

mterayes26
17 Kasım 2014, 02:01
Isıtmaya basmadan gitmiyorsa , hava filtresini kontrol et gevşek olabilir . Ayrıca hava soğuk ısınana kadar randıman vermez . Karbüratör öyle hemen bozulmaz

pejosever
17 Kasım 2014, 02:09
bayaa ısındı ama yıne aynı hava fılıtresı dedıgnız yer neresı nasıl yapabılırım

mterayes26
17 Kasım 2014, 02:34
karbüratörün arkasındaki metal ve delikli parça . Hava filtresini bilmediğine göre takmamış yada gevsek takmıssın

pejosever
17 Kasım 2014, 20:50
arkasnda deglde tam ortasnda sarı bı metal delıklı o sanırım baska forumlardan baktım ıyıce sıkıp bırbucuk tur gerı cevırmem gerekıyormus ole yapıym bıde cok saolun yardımcı oldgnz ıcın

Mertcan39
17 Kasım 2014, 21:09
o dediğiniz hava ayarı sanırım mteyares in dediği gibi motorunuz fazla hava alıyor olabilir pejoların manifoldları nasıl bilmem ama mobyletteki gibiyse manifoldun takıldığı yerde yuvarlak plastik bir parça var belki o düşmüş olabilir sökerken karburatörü taktığınızda tam sıkılmamış ve fazla hava alıyorda olaiblir görmeden biz anca tahmin yürütebiliriz.

pejosever
17 Kasım 2014, 21:43
yok yuvarlk plastık yerınde ve ıyıce sıktım takmada sıkntı yok

mterayes26
17 Kasım 2014, 21:51
o dediğiniz hava ayarı sanırım mteyares in dediği gibi motorunuz fazla hava alıyor olabilir pejoların manifoldları nasıl bilmem ama mobyletteki gibiyse manifoldun takıldığı yerde yuvarlak plastik bir parça var belki o düşmüş olabilir sökerken karburatörü taktığınızda tam sıkılmamış ve fazla hava alıyorda olaiblir görmeden biz anca tahmin yürütebiliriz.

DOSTUM metal manıfoltlu olur onlar , hava ayarından olma ıhtımalı çok düşük . Denesin bakalım.

Mertcan39
17 Kasım 2014, 22:32
arasında jonta gibi birşey olma ihtimali olabilir belkide jontadan yapabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

DOSTUM metal manıfoltlu olur onlar , hava ayarından olma ıhtımalı çok düşük . Denesin bakalım.

manifoldda jonta olabilirmi belki oradan fazla hava çekiyordur

mterayes26
18 Kasım 2014, 15:39
arasında jonta gibi birşey olma ihtimali olabilir belkide jontadan yapabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

manifoldda jonta olabilirmi belki oradan fazla hava çekiyordur

Manifoltta orıng vardır , fakat zamanla asınır . Orınglı manıfolta para vermemek için 1.5 mm conta keserler arkadas karbüratör temızlıgı için manıfoltu cıkarırken yırtmıstır farketmemıstır dedıgın olabılır ;)

pejosever
18 Kasım 2014, 19:20
tamamdır arkadaslar yenı karburator aldım sıkıntı yok sımdı yınede saolun yardımnz ıcın

mterayes26
18 Kasım 2014, 20:18
Ne olmuş anlatsana kardesım , eskı karbüratördeki sıkıntı neymıs