PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehiliyet Direksiyon Sınavı Zor mu?

ReKaSe 150
16 Kasım 2014, 01:45
Arkadaşlar merak ediyorum sınav ne kadar zor trafikte sürüyormuşuz galiba:pale:Ankara trafiğinde çok sıkıntı olmaz mı.Bilgisi olan var mı? Teşekkürler:)

harung
16 Kasım 2014, 01:55
Çok kolay.. dusmezsen geciyorsun sinyalleri unutma ha bir de trafik durunca araya girme

hsk
16 Kasım 2014, 02:34
Sınav zaten haftasonu genelde yollar boş oluyor istanbul da öyle yani sınav zor değil ki ben hayatımda ilk defa vitesli olarak kurs motorunu sürdüm sınav dan 1gün önce 5dk eğitim diye verilen sürede ertesi günde sınav oluyor ki benim özel neden den ötürü 2.hakka girdim 1hafta sonra oldu o sınavda dubaları devirme ayağını donuslerde yere koyma sinyalleri ver kapatmayı asla unutma ona çok dikkat et geçersin he bide platformdan geçerken biraz hızını artır ki yüksek hızda denge daha iyi sağlarsın ;)

ReKaSe 150
16 Kasım 2014, 02:45
Sınav zaten haftasonu genelde yollar boş oluyor istanbul da öyle yani sınav zor değil ki ben hayatımda ilk defa vitesli olarak kurs motorunu sürdüm sınav dan 1gün önce 5dk eğitim diye verilen sürede ertesi günde sınav oluyor ki benim özel neden den ötürü 2.hakka girdim 1hafta sonra oldu o sınavda dubaları devirme ayağını donuslerde yere koyma sinyalleri ver kapatmayı asla unutma ona çok dikkat et geçersin he bide platformdan geçerken biraz hızını artır ki yüksek hızda denge daha iyi sağlarsın ;)

Ben de scotera alışığım.5 dakika eğitimle vitesli motoru öğrenmek gerçekten helal olsun tek seferde geçmişsiniz.

mitili
16 Kasım 2014, 02:51
985 kilometre aralıklı dubaların arasından istediğin hızda geçiyorsun, sonra yavaş yavaş 8 çiziyorsun, platformda zorlanırım dersen 1-2 kez prova yaparsan hayatın boyunca o şeyin üstünden geçmiş, kitabını yazmış gibi geçersin merak etme.

trafikte ise mümkün olduğu kadar yavaş git. bu kısımda bütün olay sinyal açıp kapatmak ve doğru düzgün gitmek. bisiklet kullandıysan hiç düşünme bile burayı. arada bir arkadan gelen adama aynayı kontrol ediyormuş gibi yalandan kafa hareketini göster. gerisi standart trafik kuralları.

şu an en kolay şeylerden biri a2 ehliyeti almak. ben 26 yaşındayım ekim ayında aldım ve alabildiğime hala inanamıyorum. vermemeleri lazım abi düşünsene, ben hayatımda hiç araba bile kullanmadım ve ilk kez motosiklete sınavdan 2 gün önce bindim, sadece sınavda işime yarayacak kadar öğrendim, sınava girdim (sınav demek de biraz saçma geliyor buna) ve 1 hafta sonra en büyük motosiklete binip trafikte terör estirebiliyordum.

elbette ben ehliyeti aldıktan sonra scooter ile başladım bu ayrı mesele de, bunu yapmayan bir sürü tecrübesiz ve muhtemelen bir kısmı hayatını kaybetmiş/sakatlanmış ve hatta birilerinin canına kast etmiş kardeşlerimiz var. siz bunlardan olmayın.

sahin08
16 Kasım 2014, 03:05
benimkinde yokuş aşağı dubaları dizip arasın geçip geri geliyordun çok komik ve aşırı basitti onumdeki düşünce oyle ayakları yere koymadan yavaş yavaş ilerlemiştim bi orası eğlenceliydi onun dışında 2 dk sürüyordu basit yani

hsk
16 Kasım 2014, 03:05
O 5dk lik eğitim de guzergah bile gösterilmedi öyle dandik bi kurs muş arkadan gelen kurs aracinin sinyalleri takip ederek gittim ki o sağa verince aynada sol görünüyor bide benden önceki şahıs düşüp aynaya hasar vermiş tam olmuş sürekli aynayı düzenlemekle uğramıştım.

ReKaSe 150
16 Kasım 2014, 05:21
Ehliyetle ilgili herkesin değişik bir anısı var. Sinyal vermeyen duba deviren kişiler geçtiğini iddia ediyor. Gerçekten çok ilginç.

hsk
16 Kasım 2014, 08:16
Benden önceki şahıs motoru düşürdüğü için kaldı zaten motoru dahi çalıştırmayı bilmiyordu kontağı açıp bir daha çevirmeye kalkıyordu arabada marş yapar gibi ben yardım ettim çalıştırdık bindi 1.vites le devam ama nereye kadar viraja kadar düşünce bıraktılar benim sınava 10dk falan vardı motora bindim hoca dön ısın biraz dedi attım bi kaç tur dubalardan falan geçiyordum öyle burası tamam hadi trafiğe dediler ben önde onlar arkada sinyal takip ederek bitirdim başarıyla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:08 ----------

Ben de scotera alışığım.5 dakika eğitimle vitesli motoru öğrenmek gerçekten helal olsun tek seferde geçmişsiniz.

Ben öğrendiğimi düşünmüyorum ama sanki Scooter vardı altımda rahat bir sürüş olmuştu benim için fakat öğrenmek ayrı birşey ki Scooter ile 4.000km yaklaştım bazen onu bile anlamıyorum olmadık yerde farklı tepkimeleri oluyor.

kudret87
16 Kasım 2014, 11:21
Ehliyet sınavına iki ay önce girdim kısaca anlatayım.
Genellikle Ehliyet sınavları fazla trafiğin olmadığı ve geniş yollarda yapılıyor bu yüzden trafik konusunu gözünüzde fazla büyütmeyin.
Öncelikle serin kanlı olmaya çalışın.
Sınavda ise dubaların arasından geçtikten sonra platformu geçiyorsunuz .Eğer başarılı olursanız trafiğe çıkılıyor. Hocalar arkada sizi araba ile takip ediyorlar.(Hocalar dediysem valentino rossi değil baya ilk okul hocaları :D )
- Sinyal kullanımına dikkat edin .
- Diğer arabaların aralarına girmemeye çalışın.
- Yolda sizin gibi diğer ehliyet sınavında olan arabalar ve motorlar olduğu için diğer araçlara çok yaklaşmayın (Bana motor ehliyet sınavında olan bir kız arkadan çarpıyordu :=) )
- Yağışlı havalarda veya ıslak zeminde fazla ani fren yapmamaya özen gösterin

Bu kadar.

ReKaSe 150
16 Kasım 2014, 23:23
Ehliyet sınavına iki ay önce girdim kısaca anlatayım.
Genellikle Ehliyet sınavları fazla trafiğin olmadığı ve geniş yollarda yapılıyor bu yüzden trafik konusunu gözünüzde fazla büyütmeyin.
Öncelikle serin kanlı olmaya çalışın.
Sınavda ise dubaların arasından geçtikten sonra platformu geçiyorsunuz .Eğer başarılı olursanız trafiğe çıkılıyor. Hocalar arkada sizi araba ile takip ediyorlar.(Hocalar dediysem valentino rossi değil baya ilk okul hocaları :D )
- Sinyal kullanımına dikkat edin .
- Diğer arabaların aralarına girmemeye çalışın.
- Yolda sizin gibi diğer ehliyet sınavında olan arabalar ve motorlar olduğu için diğer araçlara çok yaklaşmayın (Bana motor ehliyet sınavında olan bir kız arkadan çarpıyordu :=) )
- Yağışlı havalarda veya ıslak zeminde fazla ani fren yapmamaya özen gösterin

Bu kadar.

Anlattığına göre ilk seferde geçerim gibi duruyor.Umarım öyle olur.

hsk
16 Kasım 2014, 23:56
Anlattığına göre ilk seferde geçerim gibi duruyor.Umarım öyle olur.

Geçersin geçersin denilenleri yap yeter stres yapma rahat rahat gezer gibi yoluna bak.

ReKaSe 150
20 Kasım 2014, 19:42
Sınav tarihleri neden internette yazan tarihlerle uyuşmuyor bilgisi olan var mı?