PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hangi marka scooter.

myjoker
12 Kasım 2014, 16:32
merhaba arkadaşlar, dün a2 ehliyetimi aldım yaz boyunca bir akrabamın mondial mash 150 lik motoruna bindim genel olarak motor çok kalitesizdi ara sıra bir arkadaşımın honda pcx 125 lik motoruna bindim denge sessizlik vs her şey süperdi. aklımda aslında honda veya sym var ama fiyatları 8.000 tl civarında 15 haziran ile 15 eylül arasında motora sürekli binme şansım oluyor bu ayların dışında da hafta sonları olabilir. Ben aslında hem atv hemde scooter alacağım mondial 3.000 civarında sıfırı ama kalitesiz honda pcx 150 veya sym hd 2 200 8.000 tl civarında sizce japonlara 5.000 tl fark vermek bu aşamada doğru mu? motoru evden işe işten eve şeklinde kullabıyorum bir de şehir içinde gezmelerde 3.000 civarı kaliteli bir scooter de tavsiye edebilirsiniz, şimdiden teşekkürler.

serkanabbas
12 Kasım 2014, 16:59
Sym fiddle 2 kullanıcısıym ve daha 900 km de,çok mutluyum motorumla tavsiye ederim.

mitili
12 Kasım 2014, 17:06
kalite ve uygun fiyat diyorsan kymco öneririm. kısa süre önce kymco agility 125 aldım 3.900 tl idi fiyatı. detaylara girmeyeceğim bunun için forumu inceleyebilirsin. motorla çok uzun süre geçirmedim o yüzden şimdilik sadece çok keyifli olduğunu söyleyebilirim.

DKN
12 Kasım 2014, 18:01
Yamaha Delight alıcan

harung
12 Kasım 2014, 18:05
imkanın varsa honda pcx al servis yakıt kalite..

myjoker
13 Kasım 2014, 11:20
kalite ve uygun fiyat diyorsan kymco öneririm. kısa süre önce kymco agility 125 aldım 3.900 tl idi fiyatı. detaylara girmeyeceğim bunun için forumu inceleyebilirsin. motorla çok uzun süre geçirmedim o yüzden şimdilik sadece çok keyifli olduğunu söyleyebilirim.

evet kymco yu bende buldum netten biraz araştırdım dediğiniz gibi sağlam ve kaliteliymiş hondayı aratmaz diyorlar, benim beğendiğim model süper 8 ama alırken kymco bayisine gidip bir kaç modeli enine boyuna inceliyeceğim.

edit : yazım hatası.

hasanrs
13 Kasım 2014, 11:39
Sym, kmyco, honda, yamaha, suzuki seni üzmez. Bütçene göre model belirlemek lazım ama bence trafik tecrüben yoksa ağır ve güçlü bir motor alma.

mitili
13 Kasım 2014, 12:03
evet kymco yu bende buldum netten biraz araştırdım dediğiniz gibi sağlam ve kaliteliymiş hondayı aratmaz diyorlar, benim beğendiğim model süper 8 ama alırken kymco bayisine gidip bir kaç modeli enine boyuna inceliyeceğim.

edit : yazım hatası.

bu arada kymco ile ilgili şu kanalı incelemeni tavsiye ederim daha fazla bilgi sahibi olabilirsin:

http://www.youtube.com/channel/UCZOqrUBudI7-BCBSPcGo0Vw

bu arkadaş aynı zamanda forum üyesi ama nickini hatırlayamıyorum. yıllardır kullanıyor ve detaylı şekilde inceleme videoları mevcut. yani daha fazla bilgi edinebilirsin. ben de bu kanalı keşfettikten sonra kymco almaya karar verdim.

hsk
13 Kasım 2014, 15:41
Honda fizy yada spacy 110 işini görür sahibinden de vardı bi ara 3.250tl civarı fiyatta

Pisman
13 Kasım 2014, 17:03
bende bu soruyu kendime sordum bir mondiali sıfır alıp eskittikten sonra iki defa 2. el kymco scooter aldım, ikisinide 1 yaşında 4500 km de aldım sorunsuz kullandım, taysiyem ezilmemiş 2.el alıp aradaki farkı düşürmen yönünde

tt768
13 Kasım 2014, 18:38
Kymco ve SYM de dahil olmak üzere Çin ve Kore ürünlerinden uzak durup Fizy bile olsa Honda almanı öneririm.

myjoker
14 Kasım 2014, 09:54
Kymco ve SYM de dahil olmak üzere Çin ve Kore ürünlerinden uzak durup Fizy bile olsa Honda almanı öneririm.

merhaba, öncelikle tüm yorum sahiplerine teşekkür ederim. ilk yazımda belirtiğim arkadaşımın çok eski hatta her yeri kazalardan ötürü parçalanmış tel ile tutturulmuş vs bir honda motoru var direksiyon sınavına girmeden önce onu alıp 3 saat kullanma şansım oldu. Moturu bir harikaydı çekişi süper geçen onca yıla rağmen motoru 100 cc bile olsa gerçekten beni etkilemişti hatta ilk fırsatta bir resim eklerim o motora ait. benim ilk amacım sıfır olsun ama kaliteli olsun bugün mondial mash denen zımbırtı hem çok yakıyor hemde 3.375 tl gibi bir fiyatı var aklımda hep pcx olduğundan fizy hiç düşünmemiştim şimdi baktım kendi sitesinde sıfırı 4200 tl pazarlıkla 4000 tlye alınabilir ve mondialden 600 tl fazla ama bu parayı hem yakıttan hemde uzun vade de parçadan çıkaracağına eminim. Arkadaşlar sizlere çok teşekkür ederim en azından artık neye ve nelere bakacağım kafamda canlandı ve çinlilerden kurtuldum. Aslında gönlüm hala pcx de ama scooterin yanına atv merakım olduğu için scooterden mecbur kısıyorum atv de polaristen başka seçeneğim olmadığı için scooterden mecbur bazı feregatlar yapmak zorundayım çünkü atv 17.000 - 20.000 tl arasında iyi bir ikinci el ama pcx in sıfırı 7.200 tl fizy alsam 1.000 tl zarar etsem dokunmaz ama 10.000 tl ye başka bir atv alsam ondan çok zarar ederim yok parasına gider, bu yüzden önceliğim atv beni arazide korkusuzca gezdirmesi önemli diğeri zaten 3 ay evden işe işten eve olarak alacağım birde bu 3 ay dışında hafta sonları olabilir.

özetlemek gerekirse, önceliğim honda fizy ve kymco süper 8 ama bunlardan kalitesiz motora da yönelmem, yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürler, kazasız belasız günler dilerim.

sdirer
14 Kasım 2014, 10:24
Bu daha cok yasadigin yer, senin tarzin, ihtiyaclarin, cevresel etkenler, nasil yollarda surecegin goz onunde tutularak alinmasi gereken karar. Biraz daha aciklarsan iyi olur. Mesela dag basindaysan honda al derim. Niye? her sehirde servisi var cunku... Ama istanbuldaysan istedigini al...

Genel olarak japon ve korelilerden genelde memnun kaliniyor. Avrupalilar biraz sikintili oluyor. $$$ :)

hsk
14 Kasım 2014, 10:47
İstanbul da tüm sipariş motorlari honda yolda bırakmıyor çünkü şayet para olsa bende düşünürdüm hondayi olmadığı için aldık bi çinli 4.000km olmuştur alalı masraf 35tl sadece :)