PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 20 gün once ettigim kaza masrafı

burak5353
10 Kasım 2014, 17:09
yaptıgım kazada gorunen tarafları 600tl tuttu fakat ekstra 100tl daha verdim adam gene bi liste cıkardı bunlar değişmesi lzm diye direksiyon yan 45tl istiyor camurluga 45tl istiyor amatösörler değişcek dedi tamir etti ama esaletten duruyor 180tl de ona istedi ben yeni motor mu aldım neyin masrafı bukar 2.300 luk motorun bi onu dagıldı arkası temiz koruma demiride alınması lzm onada 50tl 1000tl cıvarı masraf bu adam beni kazıklıyormu yoksa bu fiyat normalmi motorun fabrika cıkısı fiyatı 1700tl

shooter1
10 Kasım 2014, 17:45
nerede tamir yaptırıyorsunuz

zapalka
10 Kasım 2014, 18:10
çok normal...

Macit250
10 Kasım 2014, 19:15
Zaten motosikletin arkasında para tutan ne varki.Önden aldınmı darbeyi aynalar kafa granajı ,ön far gidon gittimi bi dünya masraf.

burak5353
10 Kasım 2014, 19:47
servisinde yaptırdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

ben motoru tamir edildiginde orjinal parcalarıyla eskisi gibi olucagını hayal ediyodum motor bariz bi şekilte toplama motor gibi görünüyor bi acayip gidiyor önü cross motorlar gibi kalkık motordan fena soğudum ön farı orjinali gibi değil daha büyük değişik rks titanicin farı resmen ön fren balatasıda yolda fark ettim oynuyor yerinden çıkıcak gibi

EKONOMİ
10 Kasım 2014, 20:15
yaptıgım kazada gorunen tarafları 600tl tuttu fakat ekstra 100tl daha verdim adam gene bi liste cıkardı bunlar değişmesi lzm diye direksiyon yan 45tl istiyor camurluga 45tl istiyor amatösörler değişcek dedi tamir etti ama esaletten duruyor 180tl de ona istedi ben yeni motor mu aldım neyin masrafı bukar 2.300 luk motorun bi onu dagıldı arkası temiz koruma demiride alınması lzm onada 50tl 1000tl cıvarı masraf bu adam beni kazıklıyormu yoksa bu fiyat normalmi motorun fabrika cıkısı fiyatı 1700tl

geçmiş olsun

amortisör benim motorda 103 tl takımı olursa bu veya buna benzer başka modelinkini tak
koruma demiri 25-30 tl iyisi
100 mg prince direksiyon 17 tl liste fiyatı ben 13 e yan sanayi aldım cillop gibi
cg ön çamurluk 20 tl

yan sanayi falan bak eline listeyi al parçacıları gez
ustanın eline düşersen üçe beşe bakmayacaksın
gene de düşmemeye bak sen

bir yakınım cg125 ile kaza yapmıştı 400 tl ye toplamış motoru
jant, amortisör, vs. vs.

100 tl yi niye extra verdin onu anlamadım

Zeronix
10 Kasım 2014, 20:24
bende sızın gıbı kaza yaptım 750 lıra sadece on taraf :D

burak5353
10 Kasım 2014, 20:48
17tl direksiyon diyosun ben netde bununkini 15tl ye gordum adam işcilikle beraber 45 diyor gerci düşünüyorum ben takamazmıyım alıptta motoru hepten bozarım diye ellemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

100tl de işte adam ön tarafta maşa mı dedi nedir oda kırık oldugunu mondial bi maşa ile uydurdugunu bi kaç yerinide gösterdi onlarla 700tuttu işte çamurluk amatösör gidon v.b yaptırmadım daha gidonu kendim alsam takamazmıyım kolaymıdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

20tl lik dedigincg camurluk uygun değil bnmkine vida giriş yerleri farklı

JafJaf
10 Kasım 2014, 23:05
motoru satsan kaç ediyor da o kadar masraf yapıyorsun. görsel atar mısın

shooter1
10 Kasım 2014, 23:07
servisinde yaptırdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

ben motoru tamir edildiginde orjinal parcalarıyla eskisi gibi olucagını hayal ediyodum motor bariz bi şekilte toplama motor gibi görünüyor bi acayip gidiyor önü cross motorlar gibi kalkık motordan fena soğudum ön farı orjinali gibi değil daha büyük değişik rks titanicin farı resmen ön fren balatasıda yolda fark ettim oynuyor yerinden çıkıcak gibi
bizim arkadaşta kaza yaptı kanuni windys motosikleti vardı serviste 500 tl masraf dışarıda 310 tl bitti

abaf11
10 Kasım 2014, 23:34
1000 masraf ettmişsin.Madem yenisi 1700! motoru 300-400 hurdaya satsan, üstüne 300-400 eklesen ,sıfır motor alsan,daha mantıklı değilmi? "Bazen büyük kazık gibi duran ince hesaplar,küçük kazıktan daha küçük olabiliyor.":pr:

EKONOMİ
10 Kasım 2014, 23:43
17tl direksiyon diyosun ben netde bununkini 15tl ye gordum adam işcilikle beraber 45 diyor gerci düşünüyorum ben takamazmıyım alıptta motoru hepten bozarım diye ellemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

100tl de işte adam ön tarafta maşa mı dedi nedir oda kırık oldugunu mondial bi maşa ile uydurdugunu bi kaç yerinide gösterdi onlarla 700tuttu işte çamurluk amatösör gidon v.b yaptırmadım daha gidonu kendim alsam takamazmıyım kolaymıdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

20tl lik dedigincg camurluk uygun değil bnmkine vida giriş yerleri farklı

gidon takmak basit
4 tane vidayla takılıyor

bir de ayna vs parçaların kendi vidaları var
gevşet yenisine tak hepsi bu

elcikler lastik gibi
sökmek için arasına bulaşık deterjanı gibi birşey sık
yırtılırsa yenisini takman gerekebilir
mondial de sol elcik 1 tl olması gerek

sağ elcik kolay çıkıyor zaten

burak5353
11 Kasım 2014, 15:49
motor fabrika cıkısı 2.300 pek bi yeride kırık görünmüyor benimde kast ettigim bukadar fiyata benmi kazık yiyorum yoksa normalmi kaza yaptım diye bi konu acmıstım foto atmısım konuyu bulabilirsek bak foto yok suan elimde

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:29 ----------

1700 dedigim elimdeki faturada yazıyor 1700 bn 2300e aldım servisin elinden pesin bana 50 tane sey saydı alt tarafı önü dağıldı yok göstergesi 150tl yok amatösör 180tl falan bnm ilk görünen tarafı 600tl dedigi amatösörüde yeni takacak sandım far grenajı fln tamamen bitcegini düşünüyodum amatösörü bile değişmedi tamir etti bana simdi yeni amatösör almamı söylüyor motorun seside arttı egzoz patlak gibi sanki vidaları gevsedi sıkarsan gecer dedi sıktım gene aynı cogu vidasıda eksik farklı vida takmıslar ben servise verdigimde kontrol etmistim hic bir vidası eksik değildi sökmüşler kendi motorlarına takmıslar böyle düşünüyorum bana fena gecirdiler 100tl de ekstra verdim 700tl eline saydım aldım motoru gene eksik yerleri var dedi işte camurlugu değişmedim 45tl camurluk dedi 45tl de ön gidon e amatösör tamirini ettim ama gene sakat onuda değişmen lzm 180tl de o bu motor ne kadarki okdr masraf cıktı şimdi taktıgı parcalar yan sanayi oldugu belli farı farklı yeni kontak anahtarı taktım dedi 5 tl lik sey 20tl de ona dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

kaza yaptım diye bi konu acmıstım günler önce bi bulabilirseniz bakın foto atmısım pekde bi hasarlı görünmüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

ekonomi sağol yardımın için simdi zamanım olunca alıcam gidon kendim takıcam çamurlukta teske cg serisininki uysa alırdım civata yerleri farklı oturmuyor