PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosiklet parası

pofidik
07 Kasım 2014, 23:45
Arkadaşlar ben 11. Sınıfta okuyorum. Bilgisayar programcılığı web programcılığı okuyorum. Ehliyeti almama çok az zaman kaldı. Ve motosikletimi alabilmek için can atıyorum. Fakat sorun parayı nasıl biriktireceğim. Bir işe gir çalış diyeceksiniz fakat daha ônce hiç calışmadığım için bilgimde yok. Okulda okurken nerede iş bulabilirim veya ne yapabilirim? Yardimci olabilir misiniz?

GB79
07 Kasım 2014, 23:52
Fast-food dükkanları, marketler aklıma geliyor ama oradan alacağın parayı nasıl biriktirebilirsin bilmiyorum. Pizzacılarda kuryelik de yapabilirsin ama hiç tecrüben yoksa sakat iş.

bursagsli
07 Kasım 2014, 23:53
Biraz sabret yaz tatilinde 3 ay bir işe girip kazandığın parayla rahatlıkla bir motor alabilirsin
Okurken part time işlere bak ama bence yazı bekle okul zamanında derslerinle ilgilen derim

beko12345
08 Kasım 2014, 00:01
Akla direk garsonluk geliyor.
Oto yıkamada da iş bulabilirsin.
Ancak kışın bulamazsın , yazın çok araç olduğu için ekstra öğrenci alımları oluyor oto yıkamada ama alacağın 1.000 tl olur .

ftkrblt
08 Kasım 2014, 00:35
walla kardeş Allah yardımcın olsun,benim yaş 31 mühendisim ama esnaflık yapıyorum 4 sene oldu evleneli yakında inş çocuğum olur,kendi paramızıda kazanıyoz şükür,motosiklet paramızı da biriktirdik koyduk kenara,geçtiğimiz hafta bi motor bakmaya gittim annemle eşim saolsun babama yetiştirmişler hemen tabi babamla papaz olduk gene,iş sadece parayla bitecekse Rabbim verir en kısa zamanda kazanır briktirirsin,işin açıkçası ben ailemi kırmak istemediğimden alamıyorum,ama böle olmayacak motoru koyacak bi yer bulabilirsem saklı gizli alacam bi tane,hayırlısı olsun

memer
08 Kasım 2014, 23:27
Rahatdur genç yaşın daha kaç :) sen daha ehliyet alacak yaşta değilsin , üniversiteye odaklan, sonra al ne istersen. Baban gibi konuştu isem anlaki bende babayım.

JafJaf
08 Kasım 2014, 23:35
harçlıklarından biriktir ekipmanları almaya başla yavaştan yazında bi yere girip alırsın motorunu :cat:

xxxonepirxxx
08 Kasım 2014, 23:42
bende web programcılığı okudum aynı yoldan bende geçtim eğer istanbuldaysan kadıköyde yazıcıoğlu var bi git konuş bence oradaki esnafla

Espaniole
08 Kasım 2014, 23:44
Bir sürü iş var yapabileceğin. İnternette iş bulma sitelerini araştır. Anketörlük, broşür dağıtımı, köpek gezdirmek, evde yapabileceğin işler(çok detaylı burası), garsonluk, paketçilik gibi işler yapabilirsin.
Seçenek çok, sadece garsonlukta takılı kalma. Unutma ki garsonluk maaş açısından en garanti iştir fakat çok zordur ve adeta köle olursun, ilerleme imkanının kısıtlı olması da cabası.

yeknet
08 Kasım 2014, 23:47
Öyle harçlık biriktirmekle olmaz. Okulunu bitirip bir işe gir adam gibi maaş kazan istediğini al daha çok gençsin. Bu yaşlarda heves ediyorsunuz ama parasızlıktan keyif alamıyorsunuz. Sonra heyecanla panikle kaza yapıp

harung
09 Kasım 2014, 00:18
web sitesi içerik yönetimi ile uğraşabileceksen ve eline aldığın işi özenerek yapıyorsan ben sana para kazandırırım bana özelden ulaş..

shooter1
09 Kasım 2014, 00:21
motosikletim 11. sınıfta almıştım bende o zamana kadar yazları çay ocağında garsonluk yaparak para biriktirdim sana da bu fikir belki yardımcı olabilir

dei
09 Kasım 2014, 00:30
Hangi şehirdesin?