PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask seçimi

zafer03
06 Kasım 2014, 15:42
Arkadaşlar merhabalar.
100 lük cup motosiklet kullanıcısıyım.
Yeni kask almak istiyorum.
LS2 569 track modelini beyendim. Bütçem 150-250 TL civarı, genelde şehir içi kullanıyorum. (L beden)Bundan başka açık kask modeli önerilerinizi bekliyorum.
Hayırlı günler. İyi sürüşler...

cglrsyn
06 Kasım 2014, 16:10
Bende 545 modelini çok beğeniyorum

Furkan Tarık
06 Kasım 2014, 16:52
Shark`in hangi modellerinde gözlük kanalları var?

SR1
06 Kasım 2014, 19:31
LS2 isabetli bir karar bence

shi_bumi
06 Kasım 2014, 20:08
Neden açık kask ?

zafer03
06 Kasım 2014, 21:00
Şehir içi kullanacağımdan en fazla 60~70 km yaparım diye düşünüyorum. Zaten yazın en fazla 4 ay motor kullanırım. Açık kask daha rahat olur diye düşünüyorum

hsk
06 Kasım 2014, 21:07
Bende ff375 modeli var ekstra güneş vizör lü bi model hava kanallarını kapatamıyorum bi sorun o güzel fullface bi ürün tavsiye ederim

shi_bumi
06 Kasım 2014, 21:29
Şehir içi kullanacağımdan en fazla 60~70 km yaparım diye düşünüyorum. Zaten yazın en fazla 4 ay motor kullanırım. Açık kask daha rahat olur diye düşünüyorum

Yanlış anlama ama motor tipine, süratine veya şehiriçi/şehirdışı kullanımına göre kask seçmek bence büyük hata. Hani o kask alırken çokça gözönüne aldığımız Sharp testlerinde bile kaskı kaç km/saat hızla test ediyorlar biliyor musun ? 8.5 metre/saniye yani yaklaşık 30,6 km/saat. Üzeri hızlarda ne olur o bile meçhul. Sen 60-70 ile giderim diyorsun. Geçtim o hızları, kafanı 10 km/saat hızla koşarken bir yere çarptığını düşünsene. Kafanda seni en iyi koruyacak kask olsun istemez misin ?

Kaskın şu motora uyanı, bu motora uyanı, şehirdışısı, şehiriçisi, şu hıza kadar koruyanı falan yoktur hocam. Al güzel bir fullface kask, bak keyfine :)

Fiyatı da biraz yukarı çekersen daha iyi olur. 400-500 liraya çok güzel kasklar var.

O kadar param yok veya kaska o kadar para vermeye gerek yok diyenlere kullandıkları telefonun fiyatını sorar, rencide ederim ona göre :)))

zafer03
10 Kasım 2014, 12:37
[QUOTE=shi_bumi;3472989]Yanlış anlama ama motor tipine, süratine veya şehiriçi/şehirdışı kullanımına göre kask seçmek bence büyük hata. Hani o kask alırken çokça gözönüne aldığımız Sharp testlerinde bile kaskı kaç km/saat hızla test ediyorlar biliyor musun ? 8.5 metre/saniye yani yaklaşık 30,6 km/saat. Üzeri hızlarda ne olur o bile meçhul. Sen 60-70 ile giderim diyorsun. Geçtim o hızları, kafanı 10 km/saat hızla koşarken bir yere çarptığını düşünsene. Kafanda seni en iyi koruyacak kask olsun istemez misin ?

Kaskın şu motora uyanı, bu motora uyanı, şehirdışısı, şehiriçisi, şu hıza kadar koruyanı falan yoktur hocam. Al güzel bir fullface kask, bak keyfine :)

Fiyatı da biraz yukarı çekersen daha iyi olur. 400-500 liraya çok güzel kasklar var.

O kadar param yok veya kaska o kadar para vermeye gerek yok diyenlere kullandıkları telefonun fiyatını sorar, rencide ederim ona göre :)))[/QUO

Hafta sonu Shark evoline 3 serisini inceledim. Bu kaskı kullanan varsa yorumlarınızı bekliyorum. Kaskın dizaynı güzel. En azından çene açılır, Yorumlarınızı bekliyorum.

oluroyle
10 Kasım 2014, 13:14
Yanlış anlama ama motor tipine, süratine veya şehiriçi/şehirdışı kullanımına göre kask seçmek bence büyük hata. Hani o kask alırken çokça gözönüne aldığımız Sharp testlerinde bile kaskı kaç km/saat hızla test ediyorlar biliyor musun ? 8.5 metre/saniye yani yaklaşık 30,6 km/saat. Üzeri hızlarda ne olur o bile meçhul. Sen 60-70 ile giderim diyorsun. Geçtim o hızları, kafanı 10 km/saat hızla koşarken bir yere çarptığını düşünsene. Kafanda seni en iyi koruyacak kask olsun istemez misin ?

O kadar param yok veya kaska o kadar para vermeye gerek yok diyenlere kullandıkları telefonun fiyatını sorar, rencide ederim ona göre :)))

çok haklısınız

Sanırım yaklaşık 25 km üzeri hızda kafamızı düz duvara çarpsak bile beyin ölümü riski mevcuttur. Bahsi geçen 60,70 km hızlar ise hiçte az süratler değiller. Bütçenizi tutabileceğinizden daha yüksek tutmaya çalışıp,alabileceğiniz en koruyucu kaskı seçin. Şakası yok bu işin..

Onurhan D
10 Kasım 2014, 13:24
Mt revengeye de bi bak derim fiyatı 250 tl ve sharptan 5 yıldız almış bence çok güzel bi kask

shi_bumi
10 Kasım 2014, 18:03
http://i.hizliresim.com/voqodD.png (http://hizliresim.com/voqodD)

İşte bu yüzen yarım kask veya çene açılır kaskları sevmiyorum. Sorduğun kaska uygulanan darbe testlerinin %57'sinde çene bölümü kilitli kalmış. Bu çarpmaların %43'ünde mekanizma açılmış demektir. Hiçbir çene açılır kask, bir fullface kask kadar koruma sağlamaz.

Çok yüksek fiyatlara çıkmayacağım diyorsan Nitro'nun Aikido modeline bakabilirsin. Ben kullanmadım ama kullananların yorumları güzel. Tabi ki kimse sağlamlığı hakkında yorum yapamaz bir kazaya karışmadıktan sonra. Yani karpuz değil ki bu sağına soluna vurup sesine göre sağlamlığını anlayalım :) Daha iyisini yapamadığımız sürece, güvenilir otoritelerin testlerine güvenmek durumundayız. Sahipleri konforu hakkında bilgi verebilirler ancak. Onlarda biraz gürültülü olduğunu söylüyorlar. Gerçi ben bu gürültü olayına da takmış durumdayım bu aralar. Şu anda Shoei'nin zamanında hatırı sayılır paralar vererek satın aldığım bir modelini kullanıyorum. Baya baya gürültülü arkadaş. Yani ben hiç gürültüsüz kask duymadım. Takarsın kulak tıkacını ne ses kalır ne bişey.

Yabancılar forumlarında hangi kulak tıkacı markasını kullandıklarını tartışıyorlar, biz buralarda hala sessiz kask peşindeyiz :)

bilginozi
10 Kasım 2014, 18:07
Yedek kaskım Nitro Aikido, kırmızı olanından, tasarımını çok beğeniyorum. Ama Onu ve sonra Scorpion Exo2000 i giyince exo2000 in konfor farkı hissediliyor.

40yapar
10 Kasım 2014, 22:33
Yabancılar forumlarında hangi kulak tıkacı markasını kullandıklarını tartışıyorlar, biz buralarda hala sessiz kask peşindeyiz :)

hocam seni mahçup etmeyip o konuyu açayım o zaman :) şu tıkaçları kullanıyorum ve gerçekten çok çok memnunum :) http://www.alpinehearingprotection.com/earplugs/motosafe/

chcts1
10 Kasım 2014, 22:39
sadece koruma değil farkedilmek de önemli. Araç sürücüleri motosikletiyle hareket halinde olan bir sürücünün en üst noktasına bakıyormuş . Beyaz veya dikkat çeken renkleri tercih etmek daha iyi olabilir.

RmMuR
10 Kasım 2014, 23:31
Acik kask onermem.
400 tl butce yapmani ve o seviyelerden bir kasak secmeni oneririm.

logan07
11 Kasım 2014, 00:32
[QUOTE=shi_bumi;3472989]Yanlış anlama ama motor tipine, süratine veya şehiriçi/şehirdışı kullanımına göre kask seçmek bence büyük hata. Hani o kask alırken çokça gözönüne aldığımız Sharp testlerinde bile kaskı kaç km/saat hızla test ediyorlar biliyor musun ? 8.5 metre/saniye yani yaklaşık 30,6 km/saat. Üzeri hızlarda ne olur o bile meçhul. Sen 60-70 ile giderim diyorsun. Geçtim o hızları, kafanı 10 km/saat hızla koşarken bir yere çarptığını düşünsene. Kafanda seni en iyi koruyacak kask olsun istemez misin ?

O kadar param yok veya kaska o kadar para vermeye gerek yok diyenlere kullandıkları telefonun fiyatını sorar, rencide ederim ona göre :)))[/QUO

Hafta sonu Shark evoline 3 serisini inceledim. Bu kaskı kullanan varsa yorumlarınızı bekliyorum. Kaskın dizaynı güzel. En azından çene açılır, Yorumlarınızı bekliyorum.

çok ses yapıyor. çok ağır...

mehmetenis
11 Kasım 2014, 01:00
[QUOTE=zafer03;3474786]

çok ses yapıyor. çok ağır...

Ben 1 sene kadar kullandım, ağır, çok rüzgar alıyor, parçaları pahalı mesela vizörü 200TL küsur ama yazın üstüne kask tanımam,
Ben geçenlerde sattım 330 TL ye verdim,
Yerine Shark openline aldım daha sessiz rüzgarı daha az alıyor, parçaları ucuz tavsiye ederim anes motorda 370TL indirime girdi normal fiyatı 600TL.

RmMuR
11 Kasım 2014, 01:09
Schubert S2 al. Kendi ic sesini dinle. O derece sessiz.

motorcu48
11 Kasım 2014, 02:33
nitronun sıradan modelini var gucumle yere attım sadece vizoru kırıldı