PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motoruma vurup kaçan çöp kamyonu (güvenlik kamerası görüntüleri). Ne yapmalıyım?

porsuk80
01 Kasım 2014, 19:47
Migrosun otoparkında park halindeki motosikletime vurmuş çöp kamyonu. Güvenlik kamerasında plakasına tespit ettik. Ciddi bir maddi hasar yok allahtan koruma takozu almışım. Ama sağ ayna, sol arka sinyal, elcik vs. değişmeli. Ne yapmamı önerirsiniz hukuki süreç nasıl işler? Maddi hasarlı kaza tespit tutanağı mı düzenlemem gerek? Gerçi vuranın imzası olmayacak. Kamu araçlarına da düzenlenmiyor diye aklımda kalmış.

https://www.youtube.com/watch?v=LOyIn9TpnXI

http://i.hizliresim.com/QgO2XV.png

mmysgr
01 Kasım 2014, 19:51
Belediyeye şikayet edebilirsiniz.

Yiğit_
01 Kasım 2014, 19:58
Belediyeye şikayet edersinde belediye direk zararını karşılarmı ki? Çamura yatma ihtimalleride yok görüntüler net ve yanlış park yapmamışın.Video ile birlikte belediyenin halkla ilişkiler bürosuyla görüşebilirsin. O çöp kamyonunun trafik sigortası illaki vardır karşılaması lazım zararını.

merkezkale
01 Kasım 2014, 20:30
çöp kamyonları kamu aracı değildir11, müteahhit malıdır

Ramazan Can
01 Kasım 2014, 20:38
belediyeye şikayet etmelisin.. yanlış hatırlamıyorsam 153 dü telefon numarası...

Beycivan
01 Kasım 2014, 20:47
motorun başına gidip olay yerindeki kanıtları değiştirmeden bu kayıt ile beraber trafik ekibine önce tutanak tutturacaksınız. yani devrilen motoru kaldırmayacaksınız ve tam olarak zamanı kaydedeceksiniz. Zatensizi trafik ekibi yönlendirecektir. Geçmiş olsun

rebel_one
01 Kasım 2014, 20:51
geçmş olsun kardeş

RunemagicK
01 Kasım 2014, 21:34
Bu ahlaksizlikla, bu şerefsizlikle bu millet nereye gidiyor cok merak ediyorum.

hasansonmez
01 Kasım 2014, 21:40
belediyeye şikayet et savcılığa suç duyurusunda bulunacağım de zaten taşeron firmadır büyük ihtimal onlardan alır sana verirler.

jackalxi
01 Kasım 2014, 22:07
Araç siyah plaka değil yani kamu aracı sınıfına girmiyor dostum tutanak tutabilirsin diye biliyorum. Sadece özel plakalı yani (siyah , mavi ) vs araçlarda tutanak tutamiyorsun diye biliyorum

eraksoy
01 Kasım 2014, 22:25
Belediyeden aracı bul kardeşim böyle böyle yapmışsın görüntüler var elimde de tutanağınızı tutun imzalayın, helalleşin bitsin.

Ha adam vurmuş kaçmış bi not vs bırakmadan gitmiş (hayvanlık yapmış) o ayrı mevzu tabiki

porsuk80
02 Kasım 2014, 01:02
Cevaplar için tşk.