PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dehşete düşüren kaza anı. Kazaya karışan otomobil olay yerinden kaçtı.

Sayfa : [1] 2

admin
31 Ekim 2014, 16:47
Isparta'da bir otomobilin çarptığı motosiklet sürücüsü 18 yaşındaki Faruk Balaban, yaşamını yitirdi. Kaza anı dehşete düşürdü.

Kaza önceki gün saat 22.00 sıralarında, İskender Mahallesi 121'inci Cadde'de meydana geldi. Seyir halindeki bir otomobil sola dönmek isterken aynı yönden seyir halinde olan 18 yaşındaki Faruk Balaban'ın kullandığı motosikletle çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle motosikletten fırlayan Balaban, kaskı olmasına rağmen ağır yaralandı. Kaza sonrası otomobil sürücüsü ise hızla uzaklaştı.

Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri tarafından hastaneye götürülen Faruk Balaban, müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Balaban'ın cenazesi, dün Mimar Sinan Camii'nde kılınan öğle namazının ardından toprağa verildi.

Polis, bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerinden tespit ettiği aracın sürücüsünü gözaltına aldı. Şüphelinin kimliği açıklanmadı.

Kaynak : DHA

j0jazkpot5m

Pekbipicadam
31 Ekim 2014, 17:16
allah rağmet eğlesin keşke biraz daha yavaş gitseymiş. Araç sürücüsüne ne desem boş umarım acıdan kıvranarak ölür.

movibiker
31 Ekim 2014, 17:27
28. saniyeden sonra dikkatli izleyin motosikletli çok hızlı geliyor.

oyunageldim
31 Ekim 2014, 17:31
Kaza yerinden kaçanları müebbetle yargılayacaksın,bak bakalım ondan sonra kaza yerinden ayrılan oluyormu
Birde motorlu şehir içi olmasına rağmen çok hızlı

TAYFUNBORA
31 Ekim 2014, 17:38
Çok kötü,ve üzücü....
Yanlış mı gördüm bilmiyorum aracın sağından o hız da mı geçiyor?

tanertc
31 Ekim 2014, 17:49
Ben burada araçta kusur göremiyorum, benim görmediğim, olan bir şey varsa söylermisiniz.

sarıdev
31 Ekim 2014, 18:01
Ben burada araçta kusur göremiyorum, benim görmediğim, olan bir şey varsa söylermisiniz.

Aracın sinyal vermemesi.Çarptıktan sonra kaçması.Belki de araç sürücüsü alkollüydü o yüzden kaçtı.Tamam rahmetli belki hızlıydı ama araç sürücüsü de sütten çıkmış ak kaşık değil hani.

tanertc
31 Ekim 2014, 18:10
Aracın sinyal vermemesi.Çarptıktan sonra kaçması.Belki de araç sürücüsü alkollüydü o yüzden kaçtı.Tamam rahmetli belki hızlıydı ama araç sürücüsü de sütten çıkmış ak kaşık değil hani.

Sizce bu kazada hatalı motor sürücüsü mü araç sürücüsü mü?

kemboo
31 Ekim 2014, 18:19
kimin hatalı olduğunu bilemiyoruz motorsiklet sürücüsünün hızlı olduğu bir gerçek fakat araba sinyal vermiyor ve arkadaşın dediği gibi belki alkollüydü. Herşeyi geçtim bütün kusur motorsiklette olsa dönüp gitmezdi zaten. Sırf bu yüzden aynı şey başına gelir inşallah biri döner gider. Allah rahmet eylesin hız her durumda tehlikelidir arkadaşlar.

sarıdev
31 Ekim 2014, 18:20
Araç sürücüsü hatalıdır.Farkettiyseniz araç motosiklete vuruyor motosiklet araca değil.Motosikletin çok hızlı olması yüzde yüz hatalı olması anlamına gelmez.Kısacası hem birisinin ölmesine sebep olmak hemde olay yerinden kaçmak cezasız kalmamalı.Siz burda tüm suçu ölen kişiye verirseniz bu yanlış olur.

flush royale
31 Ekim 2014, 18:23
Şahsi fikrim: otomobil en sol şeritte, motosikletin sollaması için açık bir şerit daha olmalı ama yok. Ayrıca hızlı görünüyor videoda.
Her şey bir yana, eğer otomobil sürücüsü sinyal verseydi(ki zorunlu) dönemece gelmeden 50 mt önce motor sürücüsü bunu görüp belki solundan geçmeye kalkmayacaktı ve olay hiç yaşanmayacaktı.
Trafik kuralları bir kişi için değil hepimiz için geçerli.
Allah rahmet eylesin gencecik bir arkadaş.

hakikiteker
31 Ekim 2014, 18:31
Aşırı hız ve kavşak yakınında araç sollama hatasını merhum kardeşimiz, sinyalsiz dönüş yapıp sürücü olmanın sorumluluğunu hiçe sayarak olay yerinden hızla uzaklaşan sürücü ile kazaya karışmış. Motosikletin hataları diğer araçtan daha fazla ancak hatalarının fazla olması trafik adabını bilmeyip sinyal kullanmayarak, hepimizin onun ne düşündüğünü bildiğimiz varsayımıyla hareket eden bir öküzü haklı çıkarmaz.

tanertc
31 Ekim 2014, 19:01
Bakın araç sürücüsü sinyal verse o motor ona yine çarpacaktı, kaçması ayrı bir husus. Bu kazanın olma sebebinin ilk önemli unsuru bence motorun aşırı hızlı olması. O yolda hızlı değil bence aşırı hızlı. Araç arkadan gelip kazaya sebep olmuyor arkadan gelip kaza yapan motor sürücüsü, bence kendi kendini öldürmüş.

acemi06
31 Ekim 2014, 19:09
Ölen genç arkadaşa Allah Rahmet etsin.

Aslında hepimizinde özellikle sıkışık trafikte yaptığı bir olay araçları sağdan geçmek, bazen mecburiyetten bazen keyfi. Bu kazada da görülüyor araçları sağlamanın ne kadar tehlikeli olduğu. Araç sürücüsüne hiçbirşey demiyorum vicdani bir olay vicdanı olsaydı iner koşa koşa giderdi gencin yanına.
Motorsikletçi kardeşlerime özellikle genç arkadaşlara sesleniyorum, motorsiklet kullanmayan hiçbir otomobil sürücüsü sizi fark etmeyecektir,bende motorsiklet kulanana kadar fark edemiyordum çünkü öyle bir kültürüm yoktu. Ama şimdi otmobil kullanırken yanımdan geçecek motorlu arkadaşlar için bulunduğum şeridin en dış kısmına gidiyorum tabiki trafiği aksatmadan, sırf sağımda da olsa solumda da olsa motorsikletli arkadaş rahatça vede güvenli geçsin diye. Lütfen canımızı diğer otomobil sürücülerinin insafına terk etmeyelim.

Sağlıcakla kalın.

brds
31 Ekim 2014, 19:28
bence motorun hızı çok değil...oto çok yavaş olduğu için kameradan birazda öyle görünüyor...(galiba)...bir tahmini olan varmı...
bana çok olsa 50-60 gibi geldi...

barodi
31 Ekim 2014, 19:38
türkiyede kim sinyal veriyor allah aşkına siz arabanın sinyal vermesine veya vermemesine güvenerek motor sürmemelisiniz.yani hayatınızı diğer magandalara güvenerek onların ellerine teslim etmeden ; her an kaza olucakmış gibi düşünüp öyle tetikte olmak gerekiyor eğer şehir içinde yaşıyor iseniz. daha geçen ay aynı kazaya benzer bir kaza gözlerimin önünde oldu. şerefsiz bir tane doblo ile yanında seyreden mobliyetli çocuğa yandan sağa dönmek için aniden sinyal vermeden dönmeye çalışırken moblyeti altına aldı. bende hemen arkalarında ilerlerken oldu. hemen gittim .adamlar 4 kişi ben tek hepsi bir bana saldırdı. araç surucusu babası kardeşi ve diğer yakını bana saldırdı. bana saldırmalarına sebep ise niye sinyal kullanmıyorsunuz demek olduydu.allah hepsinin cezasını versin.

C.Kaan
31 Ekim 2014, 20:07
Öncelikle Allah rahmet eylesin.

1-) Otomobil sürücüsü sinyal vermediği için benim gözümde 8'de 2 suçlu.
2-) Motosiklet sürücüsü hızlı geldiği ve ters şerittten seyir ettiği için 8'de 6 suçlu benim gözümde + Aracın çok yakınından geçmeye çalışıyor orası'da ayrı bir konu.

İşin aslı 18 yaşında'ki bir çocuğun 600 - 1000 cc bir motora binmesine izin veren ana - baba - sistem 8'de 8 suçlu.

Otomobil sürücüsü kaçmasa idi hiç bir şekilde ceza vs. almazdı şimdi mahkeme mahkeme uğraşacak. ( ki büyük ihtimal sigorta yada muayene eksik olduğu için kaçmıştır. )

Dobra dobra konuşayım şehir içinde o kadar hız yapılmaz, otomobil sürücüsünün başını yaktı - kendini'de mezara soktu.

Daha'da konuşmayacağım tekrar'dan Allah rahmet eylesin.

enxdesign
31 Ekim 2014, 20:28
Arabanın motora temas ettiğini sanmıyorum. Saniye 29-30.
Motosikletli genç aşırı hızlı olduğu için kaza olmuş. Allah rahmet eylesin.

okan4037
31 Ekim 2014, 20:48
bu başlığın altındaki yorumları görünce hakkaten çıldırıyorum cahil cahil yorum yapılıyor yok motosiklet sürücüsü suçluymuşta filan.

arkadaşlar bir insanın hızlı gitmesi demek onun öldürülmesi anlamına gelmiyor. sen şöförsen eğer hızlı giden araca yol vereceksin dikkat edeceksin.
zaten boş konuşmaya gerek yok sinyalsiz dönmek asli kusurdur, limitlerin üstünde hızlı kulllanmak kusurdur. yani asli kusurla kusurun arasındaki farkı anlatmama gerek yok sonuç olarak kanuni olarak %100 araç sürücüsü suçludur.

sinyal vermeden dönmek motosikletli olsun araba sürücüsü olsun bence alçaklıktır. ben boş alanda bile dönmeden metrelerce sinyalimi yakarım.

lütfen sinyal vermeyi artık bu kadar hafifmiş gibi görmeyin bu sinyal olayını toplum olarak hiç ciddiye almıyoruz

+ olarak kanuni olarak tutanaklarda haklı olan taraf motor sürücüsü ama malesef hayatını kaybedende motor sürücüsü. haklıyız diye araba kullanır gibi kullanmamalıyız çünkü olan bize oluyor

sezer07
31 Ekim 2014, 20:48
Kaza yerinden kaçanları müebbetle yargılayacaksın,bak bakalım ondan sonra kaza yerinden ayrılan oluyormu
Birde motorlu şehir içi olmasına rağmen çok hızlı

Linç edilmekten korktuğu için kaçmış olabilir

tanertc
31 Ekim 2014, 20:58
bu başlığın altındaki yorumları görünce hakkaten çıldırıyorum cahil cahil yorum yapılıyor yok motosiklet sürücüsü suçluymuşta filan.

arkadaşlar bir insanın hızlı gitmesi demek onun öldürülmesi anlamına gelmiyor. sen şöförsen eğer hızlı giden araca yol vereceksin dikkat edeceksin.
zaten boş konuşmaya gerek yok sinyalsiz dönmek asli kusurdur, limitlerin üstünde hızlı kulllanmak kusurdur. yani asli kusurla kusurun arasındaki farkı anlatmama gerek yok sonuç olarak kanuni olarak %100 araç sürücüsü suçludur.

sinyal vermeden dönmek motosikletli olsun araba sürücüsü olsun bence alçaklıktır. ben boş alanda bile dönmeden metrelerce sinyalimi yakarım.

lütfen sinyal vermeyi artık bu kadar hafifmiş gibi görmeyin bu sinyal olayını toplum olarak hiç ciddiye almıyoruz

+ olarak kanuni olarak tutanaklarda haklı olan taraf motor sürücüsü ama malesef hayatını kaybedende motor sürücüsü. haklıyız diye araba kullanır gibi kullanmamalıyız çünkü olan bize oluyor

Biz cahiliz, bir sensin akıllı.

mertrichards
31 Ekim 2014, 21:58
Kim suçlu kim değil tartışmış herkes,hayretle okudum mesajları.Ortada yitirilen gencecik bir can, kardeşimiz var.Allah öncelikle rahmet eğlesin ve olaya sürücünün psikolojisiyle baktığımızda insan panik ve linç korkusu içine girip kaçabiliyor.Doğru değil fakat neyse önemli olan bu konular değil,nur içinde yat kardeşim.

JafJaf
31 Ekim 2014, 22:17
Motosikletin hızı niye gözünüze batıyor sizin, keşke sinyal kurallarına uyulsa da, daha bi tedirgin olmadan rahat rahat seyir halinde bulunsak trafikte.

tanertc
31 Ekim 2014, 22:26
Arkadaşlar bakın burada motosiklet aşırı hızlı, niye çarpıtıyorsunuz, Allah aşkına normal hız sınırlarında kullanmış olsa bu arkadaş ölmüş olur muydu. Hep başkasına suç buluyoruz, motorcuyuz ya en iyi biziz, bize kötü davranılıyor, bizi görmezden geliyorlar, bizi öldürüyorlar. Kendimizden olunca ses çıkarmayalım başkası yapınca katil, cani. Genç işte basmış gaza duramamış, çocuk resmen uçuyor daha neyi anlatıyorsunuz anlamıyorum.

anaconda84
31 Ekim 2014, 22:26
kardeşim millet sinyalle uğraşmıyor ki benimde başıma geldi adam sinyal vermeden dönmeye kalktı şükür farkettim durdum neden sinyal vermediğini sorunca da yol boş ne sinyali vereceğim, vermek zorundamıyım dönüyorum işte görmüyormusun dedi. adamın arabasını sitenin güvenlik kameraları olmasa ne yalan söyliyim komple çizesim var. ondan sonra görür hanyayı konyayı. bu arada vefat eden kardeşimize de Allah'tan rahmet yakınlarınada sabır vermesini dilerim.

wolrath
31 Ekim 2014, 22:36
arkadaşlar haklı ya da haksız.

arkadaş gıttı bu alemden.

cok tecrubelı degılım elbette cogunuza gore ama ogrendıgım en buyuk kural TRAFIKTE HERKES BENI OLDURMEK ISTIYOR! dusuncesı. hep bunu hatırlayarak kullanıyorum motoru. sagından solundan gectıgınız araba her daım uzerınıze donus yapabılır,anıden fren yapabılır. ozellıkle kavsaklarda - sokak gırıslerınde cok dıkkatlı olmak gerek. burada sınyal vermeyen arac suclu lakın o bosluktan o hızda gecmek buyuk rısk almaktır. cogu zaman kurtarırız bu tur durumlarda ama maalesef rısk bu sefer kotu sonuclanmıs.

Zeronix
31 Ekim 2014, 22:49
benım gozlemlediğime göre motosıklet surucu cok hızlı bır sekılde soldan yardırıyor arabanın yanından sola donecegını tahmın etmeden gecmeye calısıyor arac soforu görmeden sola kırıyor arac mootorun kuyruk kısmına dokunuyor kontrolu kybeten motor surucusu kaldırama carparak durabılıyor Allah rahmet eylesin üzücü bir olay şehir içide dikkatlı olalım trafikte onemli olan arac hakımıyetınden cok önumuzdekı aracın neler yapabılecegı trafıkte herkesın bır tehlıke olusturabılır dıkkat dıkkat başımız sağolsun

eraksoy
31 Ekim 2014, 23:05
Merhuma Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Kim suçlu kim suçsuz derseniz hepimiz suçluyuz, onda bunda suç aramaya gerek yok, araç sürücüsü suçlu kaçtığı için, motor sürücüsü suçlu hızlı gittiği için, biz suçluyuz kaza sonrası sürücülere saldırdığımız için, Araba motora çarpar araba sürücüsüne saldırırız, motor sürücüsü yayaya çarpar motor sürücüsüne saldırırız. Ne zaman insan olursak o zaman bu tür kazalardan korunur ve kurtuluruz. Allah rahmet eylesin. Kalanlara sabır versin.

Karalı
31 Ekim 2014, 23:13
Allah rahmet eylesin yazık ailesine kötü.

viperking
31 Ekim 2014, 23:26
Öncelikle Allah rahmet eylesin, ailesine, yakınlarına, sevenlerine sabır versin.

Fakat hatanın büyük bölümü maalesef motorcu kardeşimizde. Sağdan ve büyük bir hızla geçmeye çalışmış. Araba sürücü sinyal verseymiş bile motorun durabileceğini veya kaçış manevrası yapabileceğini sanmıyorum.

Motsiklet sürücülerinin unuttuğu birşey var. O da bir araba içinden motorun hızının çok iyi anlaşılamadığı. Aynaya bakıyorsunuz bayaa uzakta siz manevranızı yapana kadar yanınızda bitiveriyor. Veya bazı durumlarda aynada hiç görünmeyen motor 1-2 saniye içinde yanınızda oluyor. O nedenle lütfen özellikle hıza müsait bu tür şehir içi yollarda araçların yanından manevra yapacaksanız hızınız çok düşük olsun. Motorun gücüne ve atikliğine güvenip ben bu iğne deliğinden geçerim dediğiniz an en ufak bir terslik sizi bu dünyadan ayırabilir.

phradrel
01 Kasım 2014, 00:35
Araca suc bulan arkadaslar. Hadi diyelim 8 de 8 arac surucusu suclu bulundu. Olen arkadas geri gelecek mi?

Milletin yaptigi yorumlarla ugrasacaginiza sehir ici hiz limitleri, arac gecme kurallari, arac takip mesafesi, egitim, tam koruma gibi konularla ilgilenir ve bunlari genc arkadaslarin kafasina soksaniz daha cok insani hayatta tutmaz misiniz?

Olen olduguyle kalmasin, arac suruculeri her zaman hata yapacaklar. Kendimize ailemize sevdiklerimize karsi sorumlulugumuz var, hayatlarimizi o arac suruculerinin eline birakmayalim.

COQ
01 Kasım 2014, 00:38
Önünüzde seyreden araç sinyal vermeden sağa ya da sola ani manevra yapabilir.
Üstelik bunu trafik kurallarına uygun olarak yapabilir.
Önüne çocuk fırlar köpek fırlar çukur çıkar olurda olur.
Yani son sözünüz;
-ama sinyal vermedi!!!
Olsun istemiyorsanız,
Takip mesafesine uyun
Hız sınırına uyun
Gerisi yaşamdır.
Yoksa hepinizin er yada geç başına gelecek olan bundan başkası değildir.

Coach_k
01 Kasım 2014, 00:45
Yani son sözünüz;
-ama sinyal vermedi!!!
Olsun istemiyorsanız,
Takip mesafesine uyun
Hız sınırına uyun
Gerisi yaşamdır.

% 100 net bir cevap ve doğru

Ayrıca buraya yazılanlara bakıyorumda cahil cahil yazılan cevaplar diyen arkadaşım, bende bir cahil olarak şunu eklemek isterim gerçi üstat yukarda konuyu net yazmış

Öncelikle Allah rahmet eğlesin, hakkımızda herşeyin hayırlısını nasip etsin. Bu tip sağa sola dönüş olan caddelerde 50-60km hızı geçmemek lazım. Mesela Ankara için konuşuyorum Esat caddesi de bu şekilde, şehrin en güzel kızlarının olduğu bu semtte azcık ses vereyim diye gaza dokunursan kendini asfaltta bulursun caddede bir sür sağa ve sola doğru sokaklar var yavaş gitmek lazım.

Ailesine Allah sabır versin, onlar bence suçlu değiller, ne güzel genç bir kardeşimize ömrünün baharında 600cc keyfini yaşama şansı vermişler. Ben inanan bir insanım, kitapta yazdığı üzere ölüm geldiğinde ne bir an erken gelir ne de bir an sonra. 600cc veya 150cc fark etmez şehir içinde yavaş gidelim, çok ses çıkarmayalım illa ses çıkarıp geldiğini belli etmek isteyen varsa da yarım debriyaj yapsın....

sezer07
01 Kasım 2014, 05:09
Yani son sözünüz;
-ama sinyal vermedi!!!
Olsun istemiyorsanız,
Takip mesafesine uyun
Hız sınırına uyun
Gerisi yaşamdır.

özet budur

Ramazan Can
01 Kasım 2014, 07:50
allah rahmet eylesin

medir
01 Kasım 2014, 09:20
Allah rahmet eylesin.... İşin özü hataları telafi edebilecek bir hızda sürmek, zaten hız limitleri de bu amaçla vardır..Canına yandığımın memleketinde kim kurallara uyuyor ki uymasını bekleyerek sürüyorsun bu meredi, haklıda olsan haksız da olsan sonuç canına mal olabilir. Haklı olmak iki tarafın dünyada kaldığı anlarda işe yarar. Heran kaza yapacak gibi sürmek, hiç kaza yapmamış gibi sevmek lazım motoru...

Seko
01 Kasım 2014, 09:40
Bana göre de araç pek suçlu değil. Motor aracın solundaki boşluktan deli gibi geçiyor. Muhtemelen araç sürücüsü motoru görmemiştir bile... Araç sürücüsünün suçu, çekip gitmesi ve benim bakış açımla modifiyeli şahin tayfasından olması (hemen itirazlar gelsin lütfen). Önünde bir vatandaş bodoslama direğe vuruyor, sen çekip gidiyorsun. İnşallah sırf bu yüzden en ağır ceza ile cezalandırılır.

C&T
01 Kasım 2014, 10:10
Yani son sözünüz;
-ama sinyal vermedi!!!
Olsun istemiyorsanız,
Takip mesafesine uyun
Hız sınırına uyun
Gerisi yaşamdır.

evet yukarıdaki arkadaşımızın belirttiği gibi gayet net.
eklemek istediğim ölüm mahkemede haklı çıktığın zaman geriye saracağın bir süreç değil !
haklı ama ölü olmaktansa, dikkatli ol! trafikteki kimseye güvenme hayat da ol! (ecel geldiği zaman tabi ki kaçılmaz ama önlem şart)
ben ışıklarda beklerken bile arkamda bir araba durana kadar aynadan arakamı kolluyorum can bu .....

erenaltun
01 Kasım 2014, 12:06
Yani son sözünüz;
-ama sinyal vermedi!!!
Olsun istemiyorsanız,
Takip mesafesine uyun
Hız sınırına uyun
Gerisi yaşamdır.

Eklemek istediğim bir konu da, sinyal verse ne degisecekti? Motor o sinyali görse o hizda durabilecek miydi?

mmt_
01 Kasım 2014, 12:14
öncelikle hayatının baharında ölen kardeşime Allah rahmet eylesin. sonrasında bu çocuk gençtir cahildir kanı hızlı akar ben bu yaşıma geldim bazı şeyleri yeni çözüyorum kim şeride atlayacak kim kimin üstüne sürecek az buçuk çözer oldum ama yinede kendime gözüm kapalı yollara atamıyorum. bugün bakın bu yazıyı yazmadan önce arabamla kırmızı ışıktan kalktım sol şeritteyim sağ şerittte bir scooter sürücüsü gidiyor arkam boş sağa geçmek istiyorum ama scooter sağa geçsem üstüne kırmış gibi olacak geçmedim yol boş diye. önüm boş arkam boş ama dikiz aynasına bir baktım bir astra kaptırmış nasıl geliyor benden yol isteme de niyeti yok direk sağdan dalacak. şimdi dedim bu scooterin üstüne sürecek asıldım frenlere ancak kurtardı yani bu bir örnek kendim motorumla çıktığım yollarda nelerle karşılaştım seni bir araç olarak görmeyenleri senin o yolda hakkın olmadığını düşünenleri sağda gidiyorum sol şerit boş adam benim gittiğim şeritin içinden neredeyse üstüme çıkaraktan beni solluyor sanki sol şeride geçse şerit israfı yapacak neler var neler.

velhasıl kelam genç arkadaşımız bir cahillik etmiş trafikte kendisini bekleyen tehlikeleri göz ardı etmiş ama asıl cahillik onun o motoru sürmesine almasına izin verende. bu tür motorlar gerçekten can düşmanı o yüzden çok sıkı denetime alınması taraftarıyım cebinde parası olan değil o motoru sürecek kapasitede olan almalı bu tür motorları.

[Turan]
01 Kasım 2014, 12:52
Fuat Domanic'in bi sözü varya hani.

Göktaşı gelip ensemize düşmediği sürece biz haksızız yada haklı ama ölü !.

Allah rahmet eylesin diyicek birşey kalmamış..

OnurTr
01 Kasım 2014, 13:21
Eğitimlerde hep söylenen bir cümle vardır : "Gökten gök taşı ensenize düşmedikçe bütün kabahat sizdedir"....

mmt_
01 Kasım 2014, 13:46
tekrar allah rahmet etsin

barisaytek
01 Kasım 2014, 14:23
en buyuk hatayı motor sürücüsü yapmıs...bu temas yanı carpısma anı yavaş olsaydı emın olun bı kac kelıme ve masrafla olay kapanırdı.hata tabıkı araç sürücüsünde ama hız yapan motor sürücüsü kazayı ölümüyle sonuçlandırdı...allah rahmet eylesin

aytacaksel
01 Kasım 2014, 15:32
arabanin sol tarafinda fazladan 1 serit yok. motosiklet surucusu o hizla igne deliginden gecmeye calismis fakat basaramamis.
araba sinyal vermedi verdi falan gecin bunlari. sinyal versede, o motor surucusu ayni sekilde kaza yapacakti.

sirf motor kullaniyorsunuz diye araba surucusune bok atmayin.

SuperSport60
01 Kasım 2014, 15:48
motor sürücüsü şehir içerisinde hız sınırını aşmış aşırı hızlı oldugu bellı burada bence motor asli kusurlu otomobil tali kusurlu neden 30, 40 la gitseydi çarpıp hafif yaralanabilirdi yada motor dışında birşey olmazdı diye düşünüyorum ve takip mesafeside göremedim saniyede oluyor olay otomobil sürücüsüde son derece suçlu bana göre ama hız olunca hiç birşey durduramıyor motorcu arkadaşlara hız a ve trafik kurallarına dıkkat etmelerini tavsiye ederim allah korusun

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

arabanin sol tarafinda fazladan 1 serit yok. motosiklet surucusu o hizla igne deliginden gecmeye calismis fakat basaramamis.
araba sinyal vermedi verdi falan gecin bunlari. sinyal versede, o motor surucusu ayni sekilde kaza yapacakti.

sirf motor kullaniyorsunuz diye araba surucusune bok atmayin.

katılıyorum sana

manofsteel
01 Kasım 2014, 16:32
Allah rahmet eylesin. Bunları duymak çok üzücü,o yola göre çok hızlıymış,arabaya zaten diyecek birşey yok...

sadi81
01 Kasım 2014, 21:52
Şahsi fikrim: otomobil en sol şeritte, motosikletin sollaması için açık bir şerit daha olmalı ama yok. Ayrıca hızlı görünüyor videoda.
Her şey bir yana, eğer otomobil sürücüsü sinyal verseydi(ki zorunlu) dönemece gelmeden 50 mt önce motor sürücüsü bunu görüp belki solundan geçmeye kalkmayacaktı ve olay hiç yaşanmayacaktı.
Trafik kuralları bir kişi için değil hepimiz için geçerli.
Allah rahmet eylesin gencecik bir arkadaş.arkadaşa katılıyorum eyer sinyal vermiş olsaydı bu kaza. Olmazdı

Yiğit_
02 Kasım 2014, 02:49
O motor gsxr 600 değilmi.Herşeyden önce 17-18 yaşında çocukta böyle bir motor olması hata ailesi almıştır o motoru ona o yaşta çocuk o motoru kendisi alamaz sorumsuzluk bence ailede kim ne derse desin.Sinyali görse bile kurtaramazdı şehir içinde o hızla.
Ben 23 yaşımdayım yzf 125 binerken bile tedirgin olurum.

forzaBJK
03 Kasım 2014, 01:13
o değilde, asfalt cillop gibi, yollar mis, üfff be!
lafa değil icrata bakarız biz dimi, hadi geçmiş olsun..