PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Erkek mi? Kadınmı?

mahyo
31 Ekim 2014, 10:46
Kimileri kızım diye hitap eder, kimileri aslan parçası, koçum benim der.
Bazıları kadınlar kadar narinken, bazıları dağ bayır eşşek gibi gider.
Kadınlar gibidir ilgi göstermezseniz sizi yarı yolda bırakıp yüzünüzü kara çıkartabilir.
Erkek gibidir. Gücünü hissedersiniz istediğinizde konuşur, istemediğinizde susar.
Ağlayıp sızladı mı kadınlar gibidir. Ne istediğini hiç bir usta anlayamaz.
Adam olur bazen, benzini doldurmanız yeter. Fazla söz istemez. Ne istediğinizi anlar.
Kadın kadar sevimlidir. Uzun süre görmezseniz hasretine dayanamazsınız,özlersiniz...
Erkek gibi ilgi gördüğünde ilgi, sevgi gördüğünde sevginizin karşılığını verir.

Sizin için motosikletiniz cinsi nedir?

brooklynnn
31 Ekim 2014, 12:17
Küheylan diye hitap ederim

Yiğit_
31 Ekim 2014, 12:20
Bi bakmak lazım:)

canerol
31 Ekim 2014, 12:20
ozman homosexüsel mi oluyor :) biraz ondan biraz bundan :P

Sinan Aksu
31 Ekim 2014, 12:22
2 gündür ibn*lik yapiyor.

TEKNECI
31 Ekim 2014, 12:44
rivayettir ki;
Fatih istanbul u fethederken icerdeki bizansli ulema meleklerin erkek mi, disi mi oldugunu tartisiyorlarmis!!!

mahyo
31 Ekim 2014, 12:53
rivayettir ki;
Fatih istanbul u fethederken icerdeki bizansli ulema meleklerin erkek mi, disi mi oldugunu tartisiyorlarmis!!!

Sadece sembolik olarak ne ifade ettiğini sordum. Yoksa motosiklete bir mana yüklemek amacında değilim.

Melekler erkeklik ve dişilikle nitelendirilemezler. Zira bu konuda naklî bir delil yoktur. Akıl da onların (erkek ve dişi olduklarını) göstermez. (Kelam İlmi ve İslam Akaidi, Prof. Dr. Ebul Vefa)
Melekler günah işlemekten korun*muştur, erkeklik dişilik sıfatlarından beridirler. Cenabı Allah Kur'an-ı Kerîm'de melekleri dişilikle vasıflayarak Allah'ın kızlarıdır diyenleri reddediyor; şöyle buyuruyor:
"Kendileri Rahmân’ın (itâatkâr ve şerefli) kulları olan melekleri de dişi saydılar. Onların yaratılışlarına şâhid mi oldular? Onların (bu asılsız) şâhidlikleri yazılacak ve (bu hususta) sorguya çekileceklerdir." (Zuhruf, 19)
"Yoksa melekleri dişiler olarak yarattık da, onlar (buna) şâhid olan kimseler miydi?" (Saffat, 150)
Bu ayetten de anlaşılacağı gibi, meleklerin insanlar gibi erkeklik, dişilik gibi özellikleri yoktur. Çocukluk, gençlik, ihtiyarlık gibi dönemleri de bulunmamaktadır. Alıntıdır...

Yiğit_
31 Ekim 2014, 13:01
rivayettir ki;

Durum terse döndü

oluroyle
31 Ekim 2014, 13:08
Merhaba,

Girişiniz çok iyi olmuş.

capozzz
31 Ekim 2014, 13:16
Makineler dişidir arkadaşlar. Tarih boyunca böyle olmuştur. İnsan toplumlarının ataerkil olmasından ve eski çağlardan beri büyük oranda makinelerin erkekler tarafından kullanılmasından dolayı makineler dişi olarak görülür. Daha amiyane tabirle motorunuzun üzerine biniyorsunuz, erkek olduğunu düşünmek istemezsiniz :D

FurkanZ
31 Ekim 2014, 13:18
Benimkinin adi Benjamin. Plaka BJM oldugu icin :) bu arada titanik filminin ingilizce versiyonunda gemiyi she olarak adlandiriyor. Ecnebicede bayan yani bu tarz aletler.

rogget
31 Ekim 2014, 13:25
offf bu konu geyiğe sarar...

Mr.[T]
31 Ekim 2014, 13:45
mevzuyu yanlış anlayan biri :farao:

http://aktuel.mynet.com/galeri/yasam/garip-ama-gercek-olaylar-700den-fazla-otomobille-sevisti/4897/3167806/

Karalı
31 Ekim 2014, 13:54
Hayabusa erkek'mi dişi'mi?:)

sdirer
31 Ekim 2014, 13:56
ben ona bindiğime göre dişi :rendeer: hehe heh

BatuhanK
31 Ekim 2014, 14:11
bi almanlara sormak lazım

AydınOğlu09
31 Ekim 2014, 14:16
Her ikisi diye'de bir seçenek olmalı bence kimine göre kadın kimine göre erkek :cherry:

phradrel
31 Ekim 2014, 14:18
avrupa kültüründe var bu. mesela fransızca da almanca da ön ekler değişiyor. bizde yok.

Yamulmuyorsam ingilizler "she" diyorlar. Gemilere de keza.

benimki erkek. kontrol ettirdim ustaya :P

hakikiteker
31 Ekim 2014, 14:20
Almanlar der Motorrad diyorsa erkektir, konu kapanmıştır :D

sdirer
31 Ekim 2014, 14:28
Almanlar der Motorrad diyorsa erkektir, konu kapanmıştır :D

iyi de Almanlar yaptıkları iki motordan birini geri çağırıyor. 4 motordan birini geri topluyor. bu iş Almanlara kalmaz. Kaldı ki İngilizler " she " olarak bahseder.

ee ne olacak şimdi?

h2rx
31 Ekim 2014, 15:05
he,she diye motora hitap ettiğim hiç olmadı.
benim için itten farkı yok yani:)

Talhaboy
31 Ekim 2014, 15:05
Gemileri sadece İngilizler değil tüm denizciler kadın(lady) olarak görür. Gemiler öncelikle şekil itibari ile kadına benzer. Yuvarlak hatlar, narinlik, güzellik, kırılganlık, yeri geldiği zaman dayanıklılık vs. Ayrıca gemilerin geçmişteki ana görevi taşımacılık idi. Tıpkı bir annenin rahminde çocuğunu taşıması gibi... En hırçın dalgalara karşı anne gibi içindekileri korur. Genel itibari ile bu sebeplerden dolayı gemilere lady denir.

Motosiklete gelince...

Bence motosikletlerin cinsiyeti modeline göre değişiyor. Mesela Enduro ve cross motosikletler kesinlikle erkektir. Her türlü zorluğa, yola, darbeye dayanıklı taş gibi. Chopper, Cruiser, Touring motosikletler de erkek. Bunlar daha kaslı, ağır, maskülerdir. Ama supersport, naked, scooter, commuter bayandır. Bunlar daha narindir ve ilgi ister.

rogget
31 Ekim 2014, 15:23
;3469389']mevzuyu yanlış anlayan biri :farao:

http://aktuel.mynet.com/galeri/yasam/garip-ama-gercek-olaylar-700den-fazla-otomobille-sevisti/4897/3167806/

çok yanlış anlamış :queen: kahkaha attım yazık yaaa ....:queen:

apisto
31 Ekim 2014, 15:43
Almanca da Motorrad, das artikeli alır. Yani nötrdür.

antilop_skul
31 Ekim 2014, 16:09
bi erkek gordunuzmu motor gibi ' motora bak ' motorun kac cc yavrum ! filan demezsiniz ama bi bayan gorduhunuzde bunlar ayni sekilde isler :) saka bi yana ben demir essek diyorum esseklerde erkek olur :D

mithrelios
31 Ekim 2014, 16:57
motosiklet maksimum at, eşek, keçi veya duruma göre katır olabilir. misal 1000cc ss'ler yarış atı, bizim X-Max bildiğin eşek, YBR/CBF 150 katır veya KTM'nin düz duvara tırmanan enduroları da keçi olabilir.

Ancak bir miktar mechanophilia durumundan müzdaripseniz tabi kadın veya erkek olarak da görebilirsiniz. Orası özel yaşama girer.

muhammetcon
31 Ekim 2014, 16:58
Abi sonuçta üstüne biniyosun yani :cherry:

alijian
31 Ekim 2014, 19:05
düldül'ü tek geçerim.

telike
31 Ekim 2014, 19:35
abi sizin hakkaten sorunlarınız var :D materyalist adamım ben. dişi erkek değil motosiklet o

1- erkekse;
o biçim miyiz bi erkeğin üstüne biniyoz?
erkekse ve benim yakınımsa ben dahil kimseyi üstüne bindirmicek gibi karakterli olmalı ama ben biniyorum ne iş?
o yüzden erkek falan değil

2- kadınsa;
abi bu maskülenlik değil. düpedüz sapıklık. kadınların üstüne binip kullanmak nedir ya? onların kişilik onurları yok mu? bence büyük hakaret. kadınlara büyük hakaret. kadınlara hakaret etmeden önce düşünmeniz gereken bişey var ki annelerimiz de kadın :D
ben bi kadının üstüne binmem. ben yönlendiriyorum motosikleti, bi kadını yönlendirmem ben kendi birey kararlarını vermeli. işimin gücümün üstünde bi de onlarla mı uğraşcaz :D e motosikleti ben yönlendiriyorum kadın dersem ben haksızlık terbiyesizlik etmiş oluyorum bir kadına. o da olmaz

motosiklet sadece motosiklettir. cinsiyet vermemizin bi alemi yok. aşk illa insana olacak değil. bkz. mevlana

ogzcngdk
31 Ekim 2014, 21:28
ben kızım diyorum, buda onun cinsiyetini kadın yapıyor haliyle.. zaten sevgilim olsa bu kadar ilgili davranırdım nerdeyse eve alıcam keratayı :P

rogget
01 Kasım 2014, 11:27
abi sizin hakkaten sorunlarınız var :D materyalist adamım ben. dişi erkek değil motosiklet o

1- erkekse;
o biçim miyiz bi erkeğin üstüne biniyoz?
erkekse ve benim yakınımsa ben dahil kimseyi üstüne bindirmicek gibi karakterli olmalı ama ben biniyorum ne iş?
o yüzden erkek falan değil

2- kadınsa;
abi bu maskülenlik değil. düpedüz sapıklık. kadınların üstüne binip kullanmak nedir ya? onların kişilik onurları yok mu? bence büyük hakaret. kadınlara büyük hakaret. kadınlara hakaret etmeden önce düşünmeniz gereken bişey var ki annelerimiz de kadın :D
ben bi kadının üstüne binmem. ben yönlendiriyorum motosikleti, bi kadını yönlendirmem ben kendi birey kararlarını vermeli. işimin gücümün üstünde bi de onlarla mı uğraşcaz :D e motosikleti ben yönlendiriyorum kadın dersem ben haksızlık terbiyesizlik etmiş oluyorum bir kadına. o da olmaz

motosiklet sadece motosiklettir. cinsiyet vermemizin bi alemi yok. aşk illa insana olacak değil. bkz. mevlana

:queen::queen::thumleft:

Shamy
01 Kasım 2014, 11:31
Vallaha benim icin farketmez, nefes alsin yeter :)

capozzz
01 Kasım 2014, 13:14
Vallaha benim icin farketmez, nefes alsin yeter :)

Hacım acıkmışsın sen de yav :D

MD.Murat
01 Kasım 2014, 13:23
Benim pulsar erkek.motosiklet zaten gucunden dolayi genel olarak erkek bence.

40yapar
01 Kasım 2014, 13:25
Valla sizi bilmem ama ben yoldayken konuşuyorum aslında oğlumla, valla :mrgreen: "ooo, sakat bi viraja benziyo, dikkat et oğlum" diyorum, "şu herife yol verelim de gitsin, bizden uzak allahına yakın olsun, di mi oğlum" diyorum veya "bak hayvana, nasıl da atladı" diye dedikodu yapıyorum. her seferinde eve döndükten sonra da ön camı silerken "yine üzmedi beni oğlum, zaten hiç üzmez" diyorum, ciddiyim. Benimki erkek, hem de çok akıllı :wiinkk: