PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : QM 250 VİTES GEÇİŞİ YARDIM LÜTFEN !!!

celalkuyu
30 Ekim 2014, 15:49
motorum qm250 ramzey motorumla giderken yavaşladım çukura giricem diye birden şanzumandan ses geldi yavaşlarken teker kitledi kendini vitesi boşa almaya çalışdım geçmedi ileri geri yaparak filan geçirdim o gunden beri motoru hep 1.vitesde kullanıyorum.2 ye atarken bosa atıo sonra dahada sert çekince 2 oluyor ama kavraması 3 gibi sanırım çunku 3 gıbı kavrıo bıraz gaz verınce bellı sure sonra 2 gıbı bağırmaya başlıyo yavaşlarkende 1 e atamıyorum geçmiyor anca durup motor calısırken ılerı gerı yapıp 1 e attırıyorum sorun ne olabilir motorcuya gösterdim şanzuman değişecek 600 lira dedi ama bence şanzumanla alakası yok sonuçta şanzuman arızalı olsa 1-2-3-4-5 vıtesın hıc bırıne geçmez sizce sorun ne olabilir.baskı yeni 2 ay oldu yağıda var motorun bayır aşağı rolentide inerken ses geliyo vitesin ordan çat çat diye 3-4 sn de bir.

kdiner
30 Ekim 2014, 16:09
debriyaj ayarı yapın, ve deneyin düzelmezse iyi bir ustaya baktırın.

celalkuyu
30 Ekim 2014, 16:22
Şanzumanla alakalı değilmi yani abicim ses geliyo ya ve 2 ye geçip sonra tekrar 1 e çekemiyorum durup sonra çekiyorum oda zar zor neden böle oldu anlamadım ama debriyaj bu kadar yansıtırmı

kdiner
30 Ekim 2014, 16:50
olabilir ama bazen debriyajdan da kaynaklanıyor olabilir, ayar yapın bakın, yapın bakın olmaz ise mecbur motor açılması gerekecektir. dişlilerden biri de diş kırmış olabilir.