PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu kilometre saatinin montajının nasıl yapıldığını bilen varmı ?

keops09
29 Ekim 2014, 06:52
http://www.alimmotor.com/image/cache/data/bda_3451_3500/3468-800x600.JPG

bu dijital kmyi aldım usta taktı sadece uzun kısa ışığı vitesler calışıyor sağ sol sinyali bağlayamadı hız göstergesi calışmıyor benim için en muhim olan o onun montajı nasıl oluyor bilen biri varmı . hayatında ilk kez görüyor bunu ustalar burada. kullanma kılavuzu gibi birşeyde cıkmıyor içinden

kroscu01
29 Ekim 2014, 09:21
http://www.alimmotor.com/image/cache/data/bda_3451_3500/3468-800x600.JPG

bu dijital kmyi aldım usta taktı sadece uzun kısa ışığı vitesler calışıyor sağ sol sinyali bağlayamadı hız göstergesi calışmıyor benim için en muhim olan o onun montajı nasıl oluyor bilen biri varmı . hayatında ilk kez görüyor bunu ustalar burada. kullanma kılavuzu gibi birşeyde cıkmıyor içinden

bunun için adanaya gelmen lazım.

keops09
29 Ekim 2014, 11:01
hatayda yapamazlar diyorsn yani ? iskenderundayım o kadar da küçük bir yer değil ama işte ustalar yeniliklere ayak uyduramamış.

solmyr
29 Ekim 2014, 11:09
hatayda yapamazlar diyorsn yani ? iskenderundayım o kadar da küçük bir yer değil ama işte ustalar yeniliklere ayak uyduramamış.

bir çok usta eskiliklere de ayak uyduramamış durumda :) İzmir'de mondial ve kanuni servisini yapan ustaya krank değiştirmekle ilgili bildiğim bir soruyu sordum, adam yanlış cevap verdi :)

keops09
29 Ekim 2014, 11:13
bir çok usta eskiliklere de ayak uyduramamış durumda :) İzmir'de mondial ve kanuni servisini yapan ustaya krank değiştirmekle ilgili bildiğim bir soruyu sordum, adam yanlış cevap verdi :)

benim gittiğimde kuba ve tvs yetkili servisi kanunininde eski yetkili servisi 15 yıldır bu işi yapan adam (:

erensipahi
29 Ekim 2014, 14:03
sanırım bu elektronik olduğu için telle çalışmıyor jantın göbeğindeki mekanizmanın değişmesi gerekebilir sinyalleri ise bilemicem sinyal kablolarını bulup tek tek deneme yanılma yapabilirsin ya da bi oto elektrikçiye git halletsinler ama bana kalırsa bu ibreyi iade et orjinali ile kullan buna vereceğin paraya silindir falan yükseltirsin

mckayrak
29 Ekim 2014, 19:57
Telsiz dediğine göre elektroniktir. Orijinal saat, telli ise sistemi de değiştirmen gerekecek. Bağlantı şemasının çıkmaması garip. Mutlaka bir şema olması gerek. Bazen gövdenin üzerine basarlar.

caferacer21
30 Ekim 2014, 23:23
bende taktım bundan sadece vites boşta ışığı ve sinyaller yanıyor.kilometre okumasu için elektronik okuyucu gerekiyormuş.ön tekere takılıyor ama ne internette ne de başka bir yerde bulamadım henüz.kime sorsam hayatında ilk defa duyuyor.aklıma elektronik saatli motorlardan birinin okuyucusunu alıp denemekten başka bir şey gelmiyor ama ne hikmetse ustalara elektronik kilometre saati diyince hepsi aval aval bakıyor