PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havalar, Kış ve Motor. Şu an mantıklı mı?

melihbesikci
28 Ekim 2014, 13:19
Arkadaşlar ekipmanlarımı aldım ve motor alma arefesindeyim. Hatta bugün gidip bakmayı düşünüyordum ama havalardan dolayı cesaeret edemedim.

Sormak istediğim, şu an motor almak mantıklı mı, ilkbaharı beklemeli mi? Kışın ne kadar kullanabilirim bilmiyorum. İlkbahara da 5 ay var. Kış kullanımınız, yaz kullanımına göre ne kadar farkediyor?

pnongrata
28 Ekim 2014, 13:21
Şubat'da Fuar var.. Motor almadan önce fuarı görmekte yarar var

melihbesikci
28 Ekim 2014, 13:32
Bütçem kısıtlı olduğu için sıfır zaten mümkün değil. Her şekilde ikinci el alacağım :) şimdi alıp hiç binememek var, ya da 5 ay beklemek var.. Bir kışta ne kadar binebiliyor, binemiyorsunuz?

sedat_57
28 Ekim 2014, 13:34
mart geldimide fiyatlar yüksek derler kışı beklersin..Kış gelir almalımıyım hava soğuk üşüyorum dersin kısır döngü döner gider..:bounce:

shooter1
28 Ekim 2014, 13:40
ekipmanları al kışın soğukla muhatap olmuyorsun balaklava almayı sakın unutma

movibiker
28 Ekim 2014, 13:41
ikinci el alacaksan en uygun zaman,bence al.

mmysgr
28 Ekim 2014, 13:41
Bende sizinle aynı durumdayım, konuyu takip ediyorum.

oluroyle
28 Ekim 2014, 13:58
Merhaba

ben olsam,motorumu koyabileceğim kapalı bir garajım varsa,ya da güvenliğini sağlayabileceğim bir yer , motorumu alırdım.. ekipmanlarımda zaten varmış,havalar güzel oldukça kullanmaya çalışırdım,ayrıca eğitim almaya çalışırdım..

Darkcity2000
28 Ekim 2014, 14:04
Banada bir akıl verin arkadaşlar, 600 enduroya geçeceğim cbr satılığa çıkardım aradığım motorları buldum bu hafta içi satın alabilir durumdayım .. kapalı otoparkım var 2 motor kısın bilemedim .. fiyatlarda iyi şimdi mart gibi cozlayacak ... ne yapsam acaba ???

Tİme_shİft42
28 Ekim 2014, 14:05
2 elde japonlara nur yağıyor ? hangi motoru almayı düşünüyorsunuz ?

Darkcity2000
28 Ekim 2014, 14:07
F650, transalp veya versys

C.Kaan
28 Ekim 2014, 14:08
2. el alacaksanız ocak aynı bekleyin derim :)

melihbesikci
28 Ekim 2014, 14:10
Kapalı otoparkım var, site içi. Güvenlik konusunda bir sıkıntım yok çok şükür. Verdiğiniz cevaplar doğrultusunda sanırım alacağım, sağanak yağmur-kar olmadıkça binerim. Ekipmanlarım hazır zaten. İlkbaharı beklesem dediğiniz gibi bu sefer de fiyatlar artacak.

Rks Titanic 150 veya Mondial 125 MH Drift düşünüyorum. Düşüp kalkacağımdan dolayı ilk tercihim çin olacak :D

TEKNECI
28 Ekim 2014, 14:16
ben de benzer durumdayim!!!

YBRyi satip 500-600 cc naked alacagim.

ama kararsiz kaldim
• 2.el alip kenara koyup binmek icin mart-nisan i beklemek mi?
• aralik sonunu beklemek, 2015leri gorup ona gore karar vermek mi?
• yoksa 1.el ve yeni modeller, renkler icin fuari mi beklemek?

Darkcity2000
28 Ekim 2014, 14:42
Sonucta mevcut motorda artacak ozaman piyasaya göre .. hele yeni yetmeler yana döne aynen zamanında benim aradığım gibi cbr arayacaklar :) alacağım motorda artacak ama ciddi bir kayıp olmayacak...ben vazcaydım beklemede kalacağım çok canım çekerse cbr ile uzarım saga sola söndürürüm ateşi... :)

mmysgr
28 Ekim 2014, 14:46
Kapalı otoparkım var, site içi. Güvenlik konusunda bir sıkıntım yok çok şükür. Verdiğiniz cevaplar doğrultusunda sanırım alacağım, sağanak yağmur-kar olmadıkça binerim. Ekipmanlarım hazır zaten. İlkbaharı beklesem dediğiniz gibi bu sefer de fiyatlar artacak.

Rks Titanic 150 veya Mondial 125 MH Drift düşünüyorum. Düşüp kalkacağımdan dolayı ilk tercihim çin olacak :D

Bende sizin gibi RKS düşünüyordum fakat bayii ellerinde kalan son motora 3.900 fiyat çekince bajaj discover 125 st'ye yöneldim. Bence sizde bu motoru inceleyin. Bu arada hangi şehirdesiniz?

burak5353
28 Ekim 2014, 15:26
aynen havalar soguyor bende köye inip cıkıyorum okula gitmek için karlı havalarda motor çıkabilirmi nasıl diyim bisikletle kar üstünde gidebiliyoruz motorsikletlede bu oluyormu yoksa araba gibi kara saplanıyormu bayır cıkıcam hazır motor serviste toparlanıyor arka lastigi değişiyimmi

antilop_skul
28 Ekim 2014, 16:07
eger maddiyat dusunuyorsaniz ocak vergisi var ama bi yandanda sigorta ucreti ocaktan sonra artar kesinlikle . ote yandan motoru kullanmayacaksan yatirma bakimi yapnan lazim vs vs en iyisi ocak subat gibi alman