PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzost susturucu tamiri

hasanrs
27 Ekim 2014, 22:15
Beyler bu sorunu tamir ile çözebilir miyiz?

https://www.facebook.com/video.php?v=10205289704580896&set=o.1487975231436956&type=2&theater

https://www.facebook.com/video.php?v=10205289704580896&set=o.1487975231436956&type=2&theater

hakikiteker
27 Ekim 2014, 22:37
Eğer arabanınkiyle aynı tasarıma sahipse; susturucunun içinde odalar ve sesin kesilmesi için o odalar arasında iletimi sağlayan borular oluyor. Onun delinmesi gibi bir sorun var, yani içinde bir yerde olmaması gereken basınç kaybı var yapılır mı bilmem ama sorun bu bence.

hasanrs
27 Ekim 2014, 22:48
Hımm... Tamir edilir mi acaba? Sesi kessek yeter.

cenkito
27 Ekim 2014, 23:50
aynısı olmasada benzer olay mondial scoterda basımıza geldi
içerde bir parca çürüyor yada titresimden kırılıyor, ve catır catır ses yapıyordu

tüpün manifolta giden boru ile baglandıgı yerden,
oksijenle tekerlek yönünden açılıp içerdeki parca kaynaklanmıs ve tekrar kapatılıp ses düzeltilmişti

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

söz konusu ameliyat bölgesi işaretli yerde idi

http://i.hizliresim.com/m8b4AZ.jpg

hasanrs
28 Ekim 2014, 11:11
@cenkito sanırım bunu istanbulda yapmadınız. Tavsiye isteyecektim.

cenkito
28 Ekim 2014, 15:27
@cenkito sanırım bunu istanbulda yapmadınız. Tavsiye isteyecektim.

hayır, ben adana da yaptırmıstım,

ama sistem aynı,iyi oksijen kaynagı kullanabilen her yerde yaptırtabilirsiniz

zaten egzosu söküp sallarsanız sesin kaynagı belli olur, tahmin ettiğim gibi içerdeki boru kırılmıs yada ses yapıyorsa bu sekilde

o sesden kurtulabilirsiniz

hasanrs
30 Ekim 2014, 13:26
cenkito yardık kaynak yaptık ses neredeyse hiç değişmedi. Egzosu tıkıyorum devirde düşme olmuyor. Ne yapsak bilemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:18 ----------

Bu arada eleman cumartesi günü içine elyaf koyacak. İlk yardığında koymamış. O zaman ses kesilecek dedi.

cenkito
30 Ekim 2014, 15:10
peki yardıgınızda içerde oynayan yada kırık parca varmıydı?

egzosu kapatınca gaz cıkısını engellediğinden devirde düşme yada degişme bence normal bişey

hasanrs
31 Ekim 2014, 10:08
Evet içini açmadan bile sallayınca ses çıkıyordu. Şunu düşündüm... içinde elyaf vardı ve dağıldı. Olabilir mi acaba?

oguzhanlal
31 Ekim 2014, 11:04
Evet içini açmadan bile sallayınca ses çıkıyordu. Şunu düşündüm... içinde elyaf vardı ve dağıldı. Olabilir mi acaba?

selam. Ben de denedim bu tip bir egzosu tamir etmeyi. Bunların içinde elyaf olmuyor onun yerine 2-3 odacık var bildiğim kadarıyla. Ben de sizin gibi düşünüp elyaf koydum içine. 3-5 kilometre sürdüm herşey çok güzel. Ancak sonra elyaf çıkışı tıkadı ve motor gitmez oldu. Egzosu tekrar yarıp elyafı çıkardım. Eski haline döndü şu an kötü bir sesi var.
Yapacaklarınızı merakla bekliyorum.
Kolay gelsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:02 ----------

Bir ekleme daha yapayım. Şişlideki erdal usta bir kez tamir etti. Anladığım kadarıyla egzosu dinleyip hasarlı bölgeyi çekiçle biraz ezdi. Ses baya azalmıştı. Performansı falan etkilemedi. Ancak 5-6 ay sonra eskiye döndü

hasanrs
31 Ekim 2014, 12:04
oguzhanlal anladığım kadarıyla bu elyaf işi falan verimli olmayacak. Susturucunun susturamaması çok garip bir durum :D Sessiz bir muadil susturucu bulsam buna da razıyım ama göremedim internette bir şey.

hasanrs
06 Kasım 2014, 17:12
Sonuç olarak susturucu başka bir yerde tekrar açıldı ve adamın demesine göre perdeler değişti. Aslında kapsamlı bir iş yaptığını sanmıyorum ama ses cidden kesildi. Susturucu ilk günkü gibi resmen... Ne kadar sürer bilemem :D