PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağmur Damlaları

GB79
27 Ekim 2014, 20:25
Bugün ilk defa yağmurda adam akıllı motora bindim ve vizöre yapışan damlalar beni kör etti. Çevreyolunda vizörü açarak kullanmak zorunda kaldım. Yağmur kaydırıcı sürmüştüm dün ama hiçbir faydası olmadı. Fikri olan var mı?

rogget
27 Ekim 2014, 20:29
yağmurun dinmesini bekle bir mecburiyetin yoksa.pcx zaten kaymaya müsait motor birde göremiyorsan facia.gerek var mı?

!Lk£®
27 Ekim 2014, 21:09
ben de bu gün 30dk civarı yağmurda sürüş yaptım keyiften.evet çevre yolu ve ana yollarda çok büyük tehlike vizörün' ün durumu.en sağlıklısı biraz dinmesini beklemek yağmurun :)

agrasiwe
27 Ekim 2014, 21:36
yağmurun dinmesini bekle bir mecburiyetin yoksa.pcx zaten kaymaya müsait motor birde göremiyorsan facia.gerek var mı?

valla gardaş ben tam 5 saat dinmesini bekledim baktım dincek gibim değil 7 de işten çıktım. eve geldiğimde pantolonun bir köşesinde kuru yer vardı.

wolrath
27 Ekim 2014, 22:04
trafıkte ılerlerken (takıp mesafesını koruyarak) kaskı sola ve saga yavasca hareket ettırın. vızorun orta kısmı temızlenecektır ;)

GB79
27 Ekim 2014, 22:43
Yağmur zaten ahmak ıslatan türündeydi, zaten sağanak yağsa o kadar su vizörde tutunamaz ama ince ince yağınca kör ediyor adamı. Evet haklısınız çok sağlıklı değil belki yaptığım, bir macera yaşadım ama inanın çok keyif aldım. Hele o yoğun trafikte yarım saatte Ümraniye'den Nişantaşı'na gitmek çok zevkliydi :mrgreen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

valla gardaş ben tam 5 saat dinmesini bekledim baktım dincek gibim değil 7 de işten çıktım. eve geldiğimde pantolonun bir köşesinde kuru yer vardı.

Valla ben haftasonu yağmurluk aldım sırf bugün için ve neredeyse hiç ıslanmadığımı söyleyebilirim.

Being
28 Ekim 2014, 02:45
Hangi yağmurluğu aldınız acaba ben de alacağım da bir adet onu da listeme ekler incelerim ?

C.Kaan
28 Ekim 2014, 02:55
Yağmur'da sürüş gerçekten inanılmaz zevkli ancak vizör'e yapışan su damlacıklarından bende müzdaripim :(

TIGERSHARK
28 Ekim 2014, 03:07
ara ara parmağını silecek niyetine kullanıyorsun bitti :-)

Mehmet Turan
28 Ekim 2014, 05:56
Ben yağmura yakalandığımda cross kaskımın tereğini aşağıya alıyorum. Sürüş esnasında kafayı hafiften eğdiğim de yüzüm ıslanmıyor. Aynı sorun cross gözlüğünde de oluyor önümü göremiyorum.

mterayes26
28 Ekim 2014, 06:07
Ben tuhaf bir insanım , damlacıklar bana zevk verıyor . İçerde de hafif müzik varsa ooooh . Önümü yine görüyorum , ışıklarda da bir gaz açıyorum . 50 mt yan yan çok zevkli oluyor . :D

telike
28 Ekim 2014, 06:15
yağmur yağmasa bile öndeki araçların sıçrattığı çamurlu su direk vizöre yapışıyor çok can sıkıcı bir durum. yağmur kaydırıcı işe yaramadıysa ben de almayayım o zaman. alacaktım zira. yine başka bir başlıkta bir arkadaşımız elma sür dedi :D tabi denemek lazım bir de elmayı

GB79
28 Ekim 2014, 07:56
Hangi yağmurluğu aldınız acaba ben de alacağım da bir adet onu da listeme ekler incelerim ?

Tex'in X-Rider markasının yağmurluğu. Normalde 100 TL imiş, haftasonu Motosella'da indirim vardı 74 TL'ye aldım. Yalnız giyerken ve çıkarırken çok dikkatli olmak lazım, elinizde kalacakmış hissi veriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:51 ----------

yağmur yağmasa bile öndeki araçların sıçrattığı çamurlu su direk vizöre yapışıyor çok can sıkıcı bir durum. yağmur kaydırıcı işe yaramadıysa ben de almayayım o zaman. alacaktım zira. yine başka bir başlıkta bir arkadaşımız elma sür dedi :D tabi denemek lazım bir de elmayı

Elma leke bırakır mı emin olamadım ben de. Sonra onu temizlerken çizmeyelim vizörü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:54 ----------

:)
ara ara parmağını silecek niyetine kullanıyorsun bitti :-)

Bunun için kaliteli bir eldiven lazım sanırım. Evet işe yarıyor ancak sadece 30 saniye sonra başa dönüyoruz, bu da işkence :)

mustbe
28 Ekim 2014, 09:52
kayak montlarının göğsünde bulunan cebin içinde telefon kablosuna benzeyen bir yaylı malzeme ile bağlı temzileme bezi olur.. ayrı satılır mı bilmiyorum ama o tarz şeyler iş görür. herhangi bir yere takılabilecek şekilde kolay bir ürün