PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor tercihi yardımı!

Neomanel
27 Ekim 2014, 01:26
Merhaba, 18 yaşındayım 1.87 boyum var ve 75 kiloyum. 1 senedir motor almayı planlıyorum ve kıyıda birikmiş bir param var. Ankara'da olanlar bilir ego otobüslerinden tamamen bıkmış durumdayım. Öğrenciyim ve alacağım motoru evden okula, okuldan eve kullanmayı düşünüyorum. Yaklaşık 20 kilometre mesafe var. (Batıkent-Hacettepe)

A2 ehliyeti almayı düşünüyorum ve ardından kurslara katılmayı düşünüyorum. Motor ve motor ekipmanlarında ise size danışmak istiyorum. Hangi markalar tercih edilmeli, neler alınmalı bana yardım ederseniz çok sevinirim.

Motorlu araçlarda kesinlikle yüksek hız beklentim yok. Şekline düşkünüm, bindiğimde küçülmeyeceğim bir motor istiyorum. Bütçem 5000 TL. Aslında scooter almak istiyorum otomatik vites olduğu için ama eğer alışabilirsin vitesliye derseniz vitesli almayı düşünebilirim. Kafamda Honda pcx 150,Honda Cbr125r, Yamaha YBR125. Her türlü önerinize açığım. Aldığım motoru 2-3 sene kullanmak istiyorum ve yakıt konusunda da masrafı az olmalı. Motoru 0 veya 2. el almayı düşünüyorum fakat 2. el hakkında kaç kmsi iyidir nedir ne değildir sizden tüyo alabilirsem çok iyi olur.

Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim :):)

solmyr
27 Ekim 2014, 01:41
0km ybr al. sorunsuz, düşük yakıt tüketimi, kullanması kolay, bütçene uygun.

dekmanci
27 Ekim 2014, 02:04
hocam ankaranin hangi ilcesindesin

bence en basta scooter mi viteslimi ona karar vermelisin
cunku biri otomatik biri vitesli ikisininde tadi farkli biri mandalina biri portakal

hakikiteker
27 Ekim 2014, 13:17
Bütçenin içinde koruma bütçesi ayrı olmalı, şahsen korumalara 1700TL bayılmış biri olarak öğrenci halimin üzerinden geçip dümdüz etmiş piyasayı ,insanı koruma almamaya ittiği için kınıyorum. Ama gerekliliği bambaşka, ben yine ucuza bile hallettim, kesinlikle korumasız binme kardeşim.

İlker41
27 Ekim 2014, 23:49
ikinci el ybr 125 al ekipmanlarıyla beraber

Neomanel
28 Ekim 2014, 19:42
yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar ybr almayı düşünüyorum şuan :)

batıkentte oturuyorum kardeşim ve vitesliyi öğrenme kuşkum var çünkü vitesli kullanmadım daha önce.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Bu arada Mondial 100 MG Prince modeli motora baktım fakat Mondial ve Yamaha arasında ki fark isimlerinden dolayı bile büyük geliyor. Ama uzun mesafe sürüş yapmayacağım ve fiyatı bakımından yamaha neredeyse 3 katı ve mondial vergisiz. Bileniniz varsa yardım edebilir mi?

qezgin
29 Ekim 2014, 21:36
yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar ybr almayı düşünüyorum şuan :)

batıkentte oturuyorum kardeşim ve vitesliyi öğrenme kuşkum var çünkü vitesli kullanmadım daha önce.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Bu arada Mondial 100 MG Prince modeli motora baktım fakat Mondial ve Yamaha arasında ki fark isimlerinden dolayı bile büyük geliyor. Ama uzun mesafe sürüş yapmayacağım ve fiyatı bakımından yamaha neredeyse 3 katı ve mondial vergisiz. Bileniniz varsa yardım edebilir mi?

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun bütçenden koruma için bir para ayır bana kalırsa ybr seni üzmez yolda bırakmaz canavar gibi. Vitesli daha dengelidir scootera göre ağırlık merkezi seninle bir scooterlar biraz daha değişkendir.

muhammetcon
29 Ekim 2014, 22:51
Bence 2.el temiz bir ybr kalan parayada ekipman al derim ben de bir Hacettepeli olarak. :)