PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 0 motor almak

Onurhan D
26 Ekim 2014, 22:29
Öncelikle yazacaklarımı bu konu hakkında ki kısıtlı bilgime bağışlayın :)ben küçük yaştan beri motor hevesiyle yanıp tutuşan bir kardeşinizim ama bugüne kadar gerek maddi gerek ailevi nedenlerden dolayı bu isteğime kavuşamadım.Ancak ehliyete yazılıp mayıs yada haziran aylarında bir motor almak istiyorum.Sormak istiyorum mesela ybr 125 alacak olsam 2000 TL sini peşin versem geri kalanı senet yaparlar mı yada geri kalanı taksite böldürecek olsam limiti 500 TL olan işte üniversiteli kartımla kalanı taksite böldürebilir miyim.Bu arada belirteyim şu an üniversite 1.sınıftayım.Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

telike
26 Ekim 2014, 22:37
ailenin yanında yaşamıyorsan çok zorlanırsın. sıfır motoru yamaha bayileri senet yapmaz. ha herkes aşşağıya sıralayacaktır ilk ben söyliyim. motor almakla bitmiyor. öncelikle ehliyet kask ceket pantolon eldiven ve ayakkabını al. arkadaşım ybr ile başladı onun da tam takım kıyafetleri ekipmanları var. bu ekipmanlar ve ehliyet zaten 2000tl tutacak. lütfen öncelikle güvenlik.

Onurhan D
26 Ekim 2014, 22:50
.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

ailenin yanında yaşamıyorsan çok zorlanırsın. sıfır motoru yamaha bayileri senet yapmaz. ha herkes aşşağıya sıralayacaktır ilk ben söyliyim. motor almakla bitmiyor. öncelikle ehliyet kask ceket pantolon eldiven ve ayakkabını al. arkadaşım ybr ile başladı onun da tam takım kıyafetleri ekipmanları var. bu ekipmanlar ve ehliyet zaten 2000tl tutacak. lütfen öncelikle güvenlik.

Cevapladığın için teşekkür ederim,yukarıda yazmayı unutmuşum belirttiğim 2000 TL ekipman ve ehliyet masraflarından hariç bayiye vereceğim tutarı kastetmiştim.Ailemin yanında kalıyorum izmirde oturuyorum manisada okuyorum gidip geliyorum yani hergün yakın olduğu için.

apisto
26 Ekim 2014, 22:54
Kredi kartı kabul ediyorlar, ama senet falan yapmazlar.
Aileden yada limiti olan birisinden rica et :)

Onurhan D
26 Ekim 2014, 22:58
Kredi kartı kabul ediyorlar, ama senet falan yapmazlar.
Aileden yada limiti olan birisinden rica et :)

Ailede kredi kartı kullanan yok bizde herşey peşin işliyo senet sormamın sebibi buydu :)İsteyebileceğim kimsem de yok bakalım olmazsa peşin parası birikene kadar beklerim son çare olarak :)

hakikiteker
26 Ekim 2014, 23:54
Dostum benim sana tavsiyem; eğer ki alacağın herhangi bir şeyi o an alınca kara geçmeyeceksen veya temel ihtiyaç düzeyinde değilse eğer senet ve taksit, özellikle de kredi işine girme. Ben de seninle aşağı yukarı aynı durumdayım, CBÜ de okuyorum git gel yapıyorum ve aynı şekilde YBR düşünüyorum :D ama peşin olarak parası birikmeden almayacağım ne kadar içim depreşse de. Bir fikir olsun, bir de ne okuyorsun neyle gidip geliyorsun servis arkadaşı falan çıkmayalım :D

Onurhan D
27 Ekim 2014, 00:19
Dostum benim sana tavsiyem; eğer ki alacağın herhangi bir şeyi o an alınca kara geçmeyeceksen veya temel ihtiyaç düzeyinde değilse eğer senet ve taksit, özellikle de kredi işine girme. Ben de seninle aşağı yukarı aynı durumdayım, CBÜ de okuyorum git gel yapıyorum ve aynı şekilde YBR düşünüyorum :D ama peşin olarak parası birikmeden almayacağım ne kadar içim depreşse de. Bir fikir olsun, bir de ne okuyorsun neyle gidip geliyorsun servis arkadaşı falan çıkmayalım :D

Bu kadar benzerlik şaşırttı üstelik bende çiğlide oturuyorum :D Maliye okuyorum,Al turla gidip geliyorum sende ya bizim firmada yada a turdasındır :D Para biriktirmesine devam etmesine ederim de artık bekliyecek sabrım kalmadı desem yeridir :D

hakikiteker
27 Ekim 2014, 00:42
Ben makinadayım ya vip le gidiyorum :) Aynı durum ama biriktirmek daha sağlam :cat: