PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vücut geliştirme sporu yapan ve Motosiklet kullanan arkadaşlar lütfen bakarmısınız

thislavigne
26 Ekim 2014, 17:39
Arkadaşlar vücut geliştirmede malum kas artıyor. Bunun sonucunda kaslar fazla kullanılınca şişiyor ve hareket etmek zor olduğu zamanlar oluyor. AEA nın bir videosunda da vücut geliştirme yapan arkadaşın İstanbul piste girdiğini ve 10 tur sonra dönemediğini duydum. Sizde böyle sorunlar oluyor mu veya nasıl önüne geçiyorsunuz ? Henüz motosikletim yok son 1 aydır baya ısındım araştırma aşamasındayım almayı düşünüyorum fakat Vücut geliştirme yapıyorum ve devam etmeyi de düşünüyorum. Bu konuda sizden tecrübelerinizden yararlanmak istedim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

fullpusat1
26 Ekim 2014, 17:45
bir sporcu olarak yazıyorumki motor bilgim yok vicut geliştirme sporu vicutun hareketlerini kısıtlar ama şöyle söleyimki bu işin nekdar yaptığına bağlı nasıl bir vicuttan bahsediyorsun normal fit bir vicutla hafif büyük kaslarla bir sıkıntın olmaz dediğim sınırı biraz aştığında protein tozuyla beraber özellikle tişörütünü çıkarırken zorlanırsın misal

thislavigne
26 Ekim 2014, 17:51
protein tozu vs kullanımı var tişört zor kollar pek arkaya gitmiyolar artık eskisi gibi 1.75 boyum 75 kilom var

hakikiteker
26 Ekim 2014, 17:51
Arkadaşlar vücut geliştirmede malum kas artıyor. Bunun sonucunda kaslar fazla kullanılınca şişiyor ve hareket etmek zor olduğu zamanlar oluyor. AEA nın bir videosunda da vücut geliştirme yapan arkadaşın İstanbul piste girdiğini ve 10 tur sonra dönemediğini duydum. Sizde böyle sorunlar oluyor mu veya nasıl önüne geçiyorsunuz ? Henüz motosikletim yok son 1 aydır baya ısındım araştırma aşamasındayım almayı düşünüyorum fakat Vücut geliştirme yapıyorum ve devam etmeyi de düşünüyorum. Bu konuda sizden tecrübelerinizden yararlanmak istedim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

O durum ekstrem şartlarda geçerlidir diye düşünüyorum, motosiklet kullanımı için bir şey söyleyemeyeceğim çünkü pek bir tecrübem var diyemem -3-4 aya o da olacak :D-. Ama go kart için söyleyebilirim ki, tur döndükçe sarf edilen efor sebebiyle kaslarda sanırım laktik asit birikimi oluyor. E kaslar fazlaca olursa bu olay haliyle daha şiddetli oluyor, yani günlük kullanımda sorun olacağını sanmam. Sadece uzun yol veya enduro sürüşü gibi yorucu sürüşlerde zorlar tahminen, onu da tecrübesi olan arkadaşlar ekler alta :)

mehmetenis
26 Ekim 2014, 17:52
Bende yıllardır vücut geliştirme ve çeşitli dövüş sporlarıyla uğraşmış biri olarak,bu sporun motor sürme ile negatif bir etki yaratacağını zannetmiyorum(sadece kendi fikirlerimi söylüyorum bilimsel bir açıklama değildir)
Aksine motor kullanmak zaten bir spordur,1 saat motor kullanmak ortalama 441 Kalori yaktırır, yani 1 saat yürüme ile hemen hemen eş kalori yakarsınız ayrıca vücudunuzun her parçası çalışacağı için devamlı dinç olursunuz.
(bende ise bazen motor kullanırken ayağıma kramp girme problemi yaşıyorum yeni yeni çıktı bu sorun her halde kalsiyum eksikliğinden kaynaklanıyor)

AEA verdiği örnek 1 kişi içindir,1 kişi genele hitap etmez edemez,

Blackeagletr
26 Ekim 2014, 18:07
Eğer vücut geliştirme ile (1.75 boy için konuşuyorum) 90 kg'ın üzerine çıkmazsan hiçbir eksisini görmezsin, yani çok uç noktalar bunlar, kaldı ki profesyonel bir yarışmacı değilseniz, bu sporu yaparken son düşününeceğiniz şey motora etkisi olmalı.

thislavigne
26 Ekim 2014, 18:12
Profosyonel degilim yani ben motor aldiktan sonra cok sizlama olur 2 -3saatten sonra motor kullanamazsam duye cekincem vardi o sebeple sormak istedim. yorum yapan arkadaslara tekrar teşekkür ederim

mehmetenis
26 Ekim 2014, 18:30
Profosyonel degilim yani ben motor aldiktan sonra cok sizlama olur 2 -3saatten sonra motor kullanamazsam duye cekincem vardi o sebeple sormak istedim. yorum yapan arkadaslara tekrar teşekkür ederim

Hiç bir şey olmaz merak etme zaten motoru kullanırken spor yapıyorsun

aranel
26 Ekim 2014, 18:42
http://www.bodybuilding.com/fun/images/2006/bg62.jpg

Böyle mr. olympia olabilirsen o dediğin olay geçerli. Aksi takdirde her antrenman başında esnetme antrenmanlarını yaparsan dediğin sıkıntıyla karşılaşmazsın.

BatuhanK
26 Ekim 2014, 19:00
Pistte yarışmıyor, maymun gibi motorun bir sağında bir solunda asılmıyorsan, yukarıdaki resimdeki adam gibi bile olsan problem olmaz :D

Blackeagletr
26 Ekim 2014, 19:00

Şahsen ben 1.5 saatlik ağır idman + 30 dk kardiyo yaptığım aynı gün 4 saat uzun yola gittim, sıkıntı yok :)

tanertc
26 Ekim 2014, 19:54
4 yıldır amatör olarak yapıyorum bu sporu. Bu yaz 15 saatte ufak molalarla Marmaristen istanbula geldim. Artçım yoruldu ben o yolu geri dönebilirdim.

movibiker
26 Ekim 2014, 20:31
vücut çalışmanın motosiklet kullanımına zararı değil katlısı olur,sonuçta otomobil kullanır gibi yayıla yayıla kullanılmıyor motor.yüksek direnç ve kuvvet gerektiren bir iş motosiklet kullanmak,kaslar kuvvetliyse daha rahat olursun,bende 12 yıldır salonlarda vücut çalışıyorum ama kararında,protein tozu falan kullanma bence herşeyin fazlası zarar.

thislavigne
26 Ekim 2014, 20:47
yorum yapanlara teşekkürler arkadaşlar mesaj alınmıştır zararı yok :)

burak5353
26 Ekim 2014, 21:45
kasılmadandır

natila
26 Ekim 2014, 21:57
motogp de yarışanların takip edersen ve araştırırsan belden üstleri çok zayıf, ancak bacakları ise aksine aşırı kaslıdır, zira motoru kollarla değil belden aşağısı ile idare edersin o yüzden o yarışçılar extradan bacak idmanları yaparlar kollar ise sadece kumandalarda işe yaradığından kollara yüklenmezler

telike
26 Ekim 2014, 22:13
1.75 boya 95 kiloyum deseydin dediğin gibi şişmiş olacağın için esnekliğini kaybeder 10. viraja giremezdin.
örnek vereyim bir krosçu fitness yapmazsa bisiklete binmezse pistte hiçbirşey yapamaz. kas kuvveti ile kros yapılır ağır kondüsyon gerektirir kros. öyle ki 1.75 75 kilo ne kadar şişkin bir vücudun var hareketini kısıtlayacak kadar?? ben 30 kilo verdikten sonra hafiften fitnessa devam ettim kendimden örnek veremem. ama ekürim baya baya bir fitness model kadar iyi durumda. hardcore da kross ve supermoto yapar. yani şu bodybuilding yarışmalarına katılacak kadar şişirmeyeceksden kolum 50küsür cm olsun demiyorsan sıkıntı yaratmaz. gerçi benim gittiğim salonun hocasında bws var kullanacağın motora göre de değişir bu. bi ss makinada zaten kısıtlı hareket kabiliyetin var. alırsın bi touring enduro keyfine bakarsın.

shooter1
26 Ekim 2014, 22:23
kickbox yapan 31-32 yaşında bir abimiz var yaklaşık 20 senedir bu işle meşgul buna karşılık cross motosiklet kullanıyor

telike
26 Ekim 2014, 22:24
ekleme olarak. ağır bacak antrenmanlarından sonra da. rahat rahat kullandım motoru. öyle takılmana gerek yok yani.

GP500-1st
26 Ekim 2014, 22:31
Cevaplar dogru msj alnmış ama bende yazıyım.

normal insandan çok daha iyi binersin, başka sürücülerin yorulup hafif konsantrasyon kaybettğii anlarda bile dinç olursun trafikte.

Verdiğin pist örneginde trackday sürüşü adamın anasını ağlatır crossfit antramanına benzer, EAE'nin bahsettiği body ci arkadaş muhtemelen sadece üst vucut antramanı yapan, bacak kaslarını hiç çalıştırmayan, yag oranı yerlerde tipik cahil türk badicisi.

AEA' da zaten spordan pek anlamıyor, bu akadaşı bilinçli beslenen ve bilinçli çalışan sporcudan ayır edememiş.

Spora devam:cat:

Seko
26 Ekim 2014, 23:43
Hiçbir şey olmaz. Pist yarışı ile sokakta sürmenin alakası yok. Vucut geliştirme sporu öyle tempolu aktivitelere ters gelir, o yüzden yarışta zorlanmıştır. Kendimden örnek vereyim: Üç yıldır dövüş sanatları çalışıyorum. Antremanın sonunda hocamız bize karın kaslarını çalıştıran 10 dakikalık bir çalışma yaptırır. Ama öyle sade mekikten bahsetmiyorum, gayet zorlayıcı hareketler bunlar... Sebebi de yaptığımız sporun en az çalıştırdığı bölgenin orası olmasıdır. Bir keresinde bu çalışmaya kurs dışından, fitness yapan baya kaslı bir arkadaş misafir olarak katılmıştı ve o kadar kasa rağmen çalışmanın ortasında şişti kaldı. Üstelik biz bunu son derece yorucu bir antremanın sonunda yapıyoruz. Yarışta zorlanması normal yani...

kadango
27 Ekim 2014, 00:41
Saçmalık... Kısa ve net fazla uzatıp kendimi yormayayım. Bak dayanamadım bir cümle bari yazayım, o zaman futbolcular hiç koşmasın kasılır kalırlar kardeş. Ayrıca o muhabbet başka muhabbet eksik anlamışın sen. Şu adamın anlatmak istediklerini bir doğru anlayın Allah aşkına... ABS ile ilgili birşey söyledi millet ABS'li motosiklet almam fren yapmayı biliyorum diye geziyor ortalıkta. Halbuki absli almayın demedi adam, o ince çizgiyi kaçıran adam çok. Ha kendi çok mu iyi ifade ediyor hayır ama senin anlaman lazım biraz demek istediklerini..

Bu arada çok yazılmış çizilmiş ama spor motosikletle ve motosiklet sürüşüyle dosttur. Kalas gibi olmadığın sürece sıkıntı yaşamazsın. Kalas gibi olmak için de ilaç milaç kimyasalın gırla gitmesi lazım.

ryangt
27 Ekim 2014, 00:43
aea'yı bu kadar da büyütmeyin.

2002'den beri SS motor biniyorum
2004'ten beri fitness ve ara ara muay thai yapıyorum.

kazma gibi çalışır çalışır ve 5 dakika esnetme yapmaya üşenirseniz katılaşır vücut doğru, ancak o kadar aşama kaydeden biri esneme yapmacağını bilmiyorsa motora da binmesin.

yns_cbn
27 Ekim 2014, 00:51
2008-2011 yılları arasında amatör olarak yaptım. boyum 1.74 65 kg iken zamanla 88 kg çıktım. bırak motosiklet kullanmayı yüzümü bile yıkayamıyordum :) sağ ve sol parmaklarımda hatalı çalışma sonucu oluşan kaslar yüzünden yamaha ybr gibi rahat bir motorla bile 20-30 dakikadan fazla yolculuk yaptığım zaman gaz-fren-debriyaj üçlüsü yüzünden parmaklarda ve bilekte(önkol) kan basıncı yüzünden şişen kaslardan ötürü kilitleniyordu. racinglerde de bunlarda ilave olarak trisepsler şişip kalıyor ve seni dakikalar geçtikçe üzmeye başlıyor. bu bendeki etkileriydi. tabi bu boy kilo kas endeksine göre kişiden kişiye değişir. 2011 mayıstan beri vücut geliştirme yok. artık yüzümü yıkayabiliyorum dişlerimi fırçalayabiliyorum en önemlisi ardım sıra biri seslenince ayaklarımla geriye dönmek zorunda kalmadan gövdemi çevirebiliyorum :):flower::thumleft:

burak5353
27 Ekim 2014, 10:17
vücut gelistirme olarak fıtnees le bodybuildingi cok karıstırıyorlar fitnees yapanlarda hareket kısıtlanmaz belli bir yere kadar vücut gelistirilir bodycilerde hareketler kısıtlanır üsteki fotograf ronie colemanın resmi bodycidir o tabi artık yaşlandı

Tİme_shİft42
27 Ekim 2014, 10:51
Uç noktalar bunlar hangimiz pistlerdeki gibi virajlara diz deydire deydire motosiklet kullanıyoruz aea nın dediği pistlerde biz yolda sürüyoruz :)