PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletimden benzin çalmışlar. Şikayet etmelimiyim ?

brtvrdrl
26 Ekim 2014, 15:04
Merhabalar. Motosikletimden gece benzin çalmışlar, vanadan çıkann benzin hortumunu kesip bütün benzini boşaltmışlar. Motorun bulunduğu yer otorduğumuz binanın önü, kamera sistemi vs. mevcut. Yani benzinin çalınma anı kayıtlı. Depoda yaklaşık olsa olsa 2 tl lik benzin kalmıştı. Polise şikayet etmelîmiyim, değermî, etsem bile bir sonuç alırmıyım ?

movibiker
26 Ekim 2014, 15:09
benzin için değer mi değmez mi bilmem ama çok dikkat et aynı hırsızlar motorunuda çalabilirler.

mahyo
26 Ekim 2014, 15:09
Bence şikayet edin. Ufak tefek kayda değer bir şey olmasa da hırsızlık hırsızlıktır.
Ekmektir gıda maddesidir falan olsa neyse ihtiyacı vardır diyeceğim ama.
Benzini satın alamayıp çalacak kadar durumdaysa o benzini kullandığı şeyi satsın. Benzin çok pahallı ama insan bir hesap kitap yapar. Astarı yüzünden pahallıya geliyorsa kullanmaz.

Mr.[T]
26 Ekim 2014, 15:14
motoru yoklamış ta olabilirler. polis ne yapar bilmem ama siz güvenlik önlemlerinizi arttırın.geçmiş olsun

ogzcngdk
26 Ekim 2014, 15:23
kamera kaydı varsa bence şikayet edin. yarın öbürgün yine gelip çalıcaklar çünkü

BatuhanK
26 Ekim 2014, 15:35
Çalınan şey ekmek değil, makarna değil. Benzin...
İnsanın çalmak zorunda hissedebileceği şeylerin en sonunda gelir heralde. Bu da bende kişiyi çocuk değilse yüzde yüz suçlu yapar.

actros1
26 Ekim 2014, 15:41
geçmiş olsun.fazla sıkıntı yapma.demekki ihtiyacı vardı adamın.başının gözünün sadakası olsun...

beko12345
26 Ekim 2014, 15:50
geçmiş olsun.fazla sıkıntı yapma.demekki ihtiyacı vardı adamın.başının gözünün sadakası olsun...

He oldu...

Yarın motorunu biri çalsa diyebilecekmisin '' Fazla sıkıntı yapmadım, demekki ihtiyacı varmış çalmış motorumu'' ?
Nasıl bir mantık yahu bu.
Ozaman adam öldürelim. Stres atmaya ihtiyacım vardı diyelim.

barodi
26 Ekim 2014, 15:53
Dua et motosikleti calmamislar :cherry:

CEM.
26 Ekim 2014, 16:51
Kimseye şikayet etme..

Motoru aynı yere açık şekilde yine koy. karbüratör hortumunu depodan ayır. depoyu alttan tıka içindeki akmasın.

Daha sonra içine tiner doldur. Bırak çalsınlar havai fişek gösterisini seyret.

C.Kaan
26 Ekim 2014, 16:53
Kimseye şikayet etme..

Motoru aynı yere açık şekilde yine koy. karbüratör hortumunu depodan ayır. depoyu alttan tıka içindeki akmasın.

Daha sonra içine tiner doldur. Bırak çalsınlar havai fişek gösterisini seyret.

Taktiği uygula :cat:

Bugün benzin çalan yarın motora göz koyar :salut:

mgora
26 Ekim 2014, 17:10
Bir hikaye vardı önce tavuk çalınır babası bul der , baba ne olacak bir tavuktan der çocuk ...

actros1
26 Ekim 2014, 17:15
adam zaten çalacak olsa motoru çalardı değilmi?aklın yolu bir.iki kere iki dört.öyle ya?demekki adamın benzine ihtiyacı vardı.adam öldürme zevk işi.varsa stresin öldür birilerini rahatla...

hakikiteker
26 Ekim 2014, 17:33
adam zaten çalacak olsa motoru çalardı değilmi?aklın yolu bir.iki kere iki dört.öyle ya?demekki adamın benzine ihtiyacı vardı.adam öldürme zevk işi.varsa stresin öldür birilerini rahatla...

Yoklamış da olabilir, millet iyice uyanık hiç belli olmaz bence gereken yapılmalı.

ogzcngdk
26 Ekim 2014, 18:19

adam size kalkıp tokat atsa diğer tarafada döneceksiniz anlaşılan, olurmu öyle şey ya gitsin benzinciden alsın benzini o hortumu kesip benzin alması demek hırsızlık demek.. çalınan benzin 2 tl lik diye geçiştirmek olmaz. gereken kesinlikle yapılmalı. eğer bişey yapılmazsa yarın 10 litre benzini alıcaktır

tekoklava
26 Ekim 2014, 19:19
bugün bakmışın benzin çalmışlar
yarın bi bakmışın motor yok =)
kesinlikle şikayet

fromghetto
28 Ekim 2014, 00:26
dostum belki aşırı bi fikir olcak ama senden çaldıkları benzin ile olaylarda molotof ve benzeri malzemeler hazırlıyorlardır, bilinmez. şikayet edersen belki eşgalleri falan tutar mutar enselerler .....

A.Volkan
28 Ekim 2014, 10:49
dostum belki aşırı bi fikir olcak ama senden çaldıkları benzin ile olaylarda molotof ve benzeri malzemeler hazırlıyorlardır, bilinmez. şikayet edersen belki eşgalleri falan tutar mutar enselerler .....

Gayet mantıklı tam ben söyleyecektim.

MotorKafa
28 Ekim 2014, 11:27
Agalar değişik senaryolar yazmaya gerek yok. Molotofla uğraşacak adam benzini zaten her türlü temin eder. Olsa olsa abisinin babasının motorunu kaçıran bir gençtir Benzin almaya parası yoktur çalmıştır. Çok dert edecek bir şey değil. Akünü yemeyecek bir alar/alarmlı disk kilidi işini görecektir

telike
28 Ekim 2014, 12:19
Agalar değişik senaryolar yazmaya gerek yok. Molotofla uğraşacak adam benzini zaten her türlü temin eder. Olsa olsa abisinin babasının motorunu kaçıran bir gençtir Benzin almaya parası yoktur çalmıştır. Çok dert edecek bir şey değil. Akünü yemeyecek bir alar/alarmlı disk kilidi işini görecektir

hocam bu kadar masum bişey olacağını sanmıyorum. hortumu kesmiş ya. bu aynı zamanda mala zarar verme oluyor.

y.akan
28 Ekim 2014, 12:23
Bu gün benzin çalan adam yarın motor çalar.Ertesi gün evinize girer.
Çalmaz, ihtiyacı vardır garibanın diyenleri dinlemeyin.
Şikayet edecek zamanınız yoksa video'yu youtube falan koyun. Burada paylaşın.

kamu
28 Ekim 2014, 12:53
Aklın yolu bir tabiki şikayet etmek suçlunun bulunmasını sağlamak lazım amaaa burası Türkiye, karakola git şikayet et gel bakalım alacağın cevap ne olacak... Ben eminimki şikayetini bile almak istemeyecekler. Çok uğraşırsın değmez filan diye seni vazgeçirmeye bile çalışabilirler.
Keşke deneyip karakoldaki tavrı yazsan buraya.

motorcu48
28 Ekim 2014, 13:50
şikayet etme çünkü o kişiler bulunsa bile davacı olursan ne kadar para yatırıcanda uğraşıcanda hiç gerek yok

oluroyle
28 Ekim 2014, 13:55
Merhaba ,

Geçmiş olsun.

Çok sevdiğim bir söz var. Aynen aktarmak istedim.

"Dünya yaşamak için tehlikeli bir yer, ama kötü insanlar yüzünden değil, bununla ilgili hiçbir şey yapmayan insanlar yüzünden."

Albert Einstein

kaynak (http://tr.wikiquote.org/wiki/Albert_Einstein)

Hoşsohbetler

izmir3535
28 Ekim 2014, 15:46
böyle kolay yoldan bir şeyler kazanmak hastalık yapar ileride daha büyük şeylere göz dikebilirler.hastalık tır bu. bence şikayet etmelisin eyer çocuk yapmışsa zaten ceza almaz ama ailesininde hberi olur böylelikle pis bir nefsin yetişmesine engel olmuş olursun.bu işin küçüğü büyüğü olmaz düşünsene halen yapmaya devam edecek meslek haline getirecek.

İlker41
28 Ekim 2014, 20:50
bence şikayet etmelisin ve çok dikkat etmelisin benzini çalan zibidi motorunuda çalar su uyur düşman uyumaz motoruna alarm taktır bence çok faydasını görürsün bide ayetel kürsü oku inşallah.

okan.turan
28 Ekim 2014, 21:11
mecidiyeköyde benimde çalındı aynı şekilde. ama benim hortumu kesmemişler kelepçeden cıkarıp boşaltmışlar. motor gitmedi diye şükür eder hale geldik. ama elimde görüntü olsa şikayet ederdim kesinlikle. bence şikayet edin ve polisin tavrını paylaşın burada

fastturkish
29 Ekim 2014, 05:00
"Şikayet Etmeli miyim" nasıl bir soru ya?
Kamera kaydın da varsa neyi bekliyorsun be mübarek, şikayet et tabi. Etmezsen bi dahaki sefere motorunu da çalarlar ruhun duymaz.

ryan82
29 Ekim 2014, 09:36
elmimde kayt olsa ben ederdim bir ay oncesinde benimde basıma geldi gayet bilinçli olarak benzin vanasnın oradaki kelepceden sokerek çalms serefszler :(

telike
29 Ekim 2014, 10:11
şikayet etme çünkü o kişiler bulunsa bile davacı olursan ne kadar para yatırıcanda uğraşıcanda hiç gerek yok

hırsızlık kamu davasıdır. param çalındı çalan bulunsun cezalandırılsın param geri verilsin diye bi de para mı harcicam?